Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Trošku mi to připomnělo, jak před lety vyprávěl kolega, když byl na nějakém pracovním pobytu v Japonsku, že v rohu velkého openofisu byla "židle hanby". Když někdo udělal nějakou botu nebo průšvih, šel si na ni sednout. Třeba na hodinu. A nesměl pracovat a musel se dívat na ostatní, jak pracují. Dost mně to pobavilo. U nás by to fungovat nemohlo :-D.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten čas na židli asi nikdo nějak neřeší. Tenkrát říkal, že "přesčasy" jsou úplně normální, respektive, že se běžně dělá hodně, až je hotovo, jde se "domů". Prý dost otročina a peníze za přesčasy žádné. Jiná mentalita. Ale to už bude dobrých 10 let. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten čas na židli asi nikdo nějak neřeší. Tenkrát říkal, že "přesčasy" jsou úplně normální, respektive, že se běžně dělá hodně, až je hotovo, jde se "domů". Prý dost otročina a peníze za přesčasy žádné. Jiná mentalita. Ale to už bude dobrých 10 let. 
Jde se domů až odejde šéf. S pracovním nasazením to nemá nic společného. S mentalitou možná, ale jinak než myslíš. Např. ještě nedávno měli v kancelářích faxy a to jen proto, že si faxovali po firmě lejstra ke schválení a každý nadřízený ho podepsal a odfaxoval dalšímu v pořadí. Prostě vykazovali činnost a svoji důležitost v soukolí. Vše strašně dlouho trvá...
Podobně to mají např. Korejci, zejména s těmi odchody domů. Žena dělala v Nošovicích a tam to bylo běžné. Korejci seděli do večera v kanclech dokud neodešel nejvyšší boss. Čuměli na filmy skypovali s rodinami, spali za stolem....

Odesláno z mého F2 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, Xenomorfus napsal:

Trošku mi to připomnělo, jak před lety vyprávěl kolega, když byl na nějakém pracovním pobytu v Japonsku, že v rohu velkého openofisu byla "židle hanby". Když někdo udělal nějakou botu nebo průšvih, šel si na ni sednout. Třeba na hodinu. A nesměl pracovat a musel se dívat na ostatní, jak pracují. Dost mně to pobavilo. U nás by to fungovat nemohlo :-D.

Existuje i poetický eufemismus "místo u okna" ...přičemž (dle japonského profesora co u nás dělal) tím může být míněn i stolek toaletáře, co pak všem ostatním s poklonou vydává hajzlpapír 🧻

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To mi pripomina pripad z Moskvy, kdy si na silvestra nejaci vyznavaci miru a lasky pekne nachystali zarizeni pro hromadnou transformaci zive tkane na nezivou, vlozili a zprovoznili SIMku, zacali se chystat k odchodu, kdyz vtom operator poslal SMSku s pranim vseho nejlepsiho do noveho roku :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 17. 2. 2021 v 14:47, Xenomorfus napsal:

Trošku mi to připomnělo, jak před lety vyprávěl kolega, když byl na nějakém pracovním pobytu v Japonsku, že v rohu velkého openofisu byla "židle hanby". Když někdo udělal nějakou botu nebo průšvih, šel si na ni sednout. Třeba na hodinu. A nesměl pracovat a musel se dívat na ostatní, jak pracují. Dost mně to pobavilo. U nás by to fungovat nemohlo :-D.

tohle jsem viděl v jedné místní JP fabrice. Měli extra kukaň pro ty, co způsobili nejvíce vadných výrobků. V té pak přebírali vadné šarže. Viděli je všichni, co odcházeli domů. 

Ale mám za to, že už to zrušili, že to měli jen pár let po výstavbě (někdy kolem roku 2005?)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...