Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

před 2 hodinami, Tom4 napsal:

Mezitím u nás ve střední Asii . . . 

1449106966_2021-03-0210_37_50.jpg.0906f73c8d686bd33abc090eb344bbbf.jpg

Tak ono to vypadá jako sranda, ale jde o to, že spousta podniků tam tu zahrádku má furt, namátkou myslím třeba Cafe Mahler ji na zimu nebourá, takže platit by museli bez ohledu na to, jestli můžou nebo nemůžou mít otevřeno, prostě zábor veřejného prostranství.

A abych jen nežvanil...:

 

rencin-eu.jpg

Upraveno uživatelem Klotzman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To já vím, vtipný je spíš ten brekot magistrátu že oni vlastně mají svázaný ruce, a tak "vymysleli" odpuštění poplatků za zahrádky, ovšem jen do června. "Odpuštění" turistických poplatků pro uzavřené hotely, tedy chlubení se tím je jen třešničkou na dortu, říkám že tihle šíbři mají našlápnuto do velký politiky :D 

Než někdo aktivně začne rozebírat že hotely mohou ubytovat lidi na služební cestě tak doporučuji si o tom něco nastudovat, těchto pobytů se tento typ poplatku netýká. Za chvíli budeme číst jak hrdinové magistrátu Olomouce přes všechny překážky šli do práce a bylo by dobře je za to odměnit. :D

Napsal bych že tahle byrokracie nás zabíjí ale to už by nebyl humor :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 37 minutami, Tom4 napsal:

Než někdo aktivně začne rozebírat že hotely mohou ubytovat lidi na služební cestě tak doporučuji si o tom něco nastudovat, těchto pobytů se tento typ poplatku netýká.

Nevím jakou vyhlášku mají v Olomouci, ale v Brně se takových pobytů týká. Jediná výjimka je na sezónní práce. Já mám v rajónu několik ubytovatelů a je fakt, že většina prostě musela zavřít krám. Ale majitel dělnické ubytovny pro makáče a podobné "hosty" se dost radoval za to prominutí, i když bylo jen do konce května. Velebil zastupitele, že konečně, jednou něco udělali pro lidi, bla bla bla... No ono ho to přejde, až zjistí, že mu od letoška ten poplatek zvedli na dvojnásobek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten zákon se měnil několikrát, pak z něj vypadli i senioři dříve od poplatků osvobození atd., taky se poplatek sjednotil ze dvou, plus zákon říká A, k tomu ale místní vyhláška upravuje B, viděl jsem i velké chyby v menších obcích . . . jsem zvědavý jestli zavedení poplatků nebo jak píšeš jejich zvýšení (zákon nově povoluje až do 50,- Kč za den) bude od úřadu ohlašováno s takovou medializací :D

Upraveno uživatelem Tom4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před 2 minutami

Fiktivní rozhovor s kapitánem fotbalového mužstva Burešem po prohraném zápase 3:10.

Novinář: Pane kapitáne dovolte mi prosím pár otázek

Bureš: Ano, ptejte se.

N: Prohráli jste zápas 3:10, co je příčinou takto špatného výsledku.

B: Já si nemyslím, že je to špatný výsledek, vždyť jsme dali první gól. Hned z první akce!!!

N: No jo, ale 3:10 je vysoká prohra, co se stalo?

B: Pane redaktore, my jsme všichni běhali nahoru a dolů celý zápas, my jsme udělali maximum.

N: No jo, ale ta vaše hra neměla žádný systém.

B: To není pravda, já sám jsem hrál v útoku i v obraně, hrál jsem uprostřed, na levém i pravém křídle.

N: Ale tím jste se tam ostatním motal a překážel.

B: To není pravda, vždyť jsem vybojoval plno míčů a na ten první gól co jsem dal, jsem si vlastně i přihrál. Já jsem udělal maximum, podívejte se, jak mám mokrý dres, a ještě teď jsem zadýchaný.

N: Nicméně, bylo vidět, že ta vaše hra nemá žádný nápad, proč jste něco o přestávce nezměnili?

B: Pane redaktore, to není vůbec pravda, že jsme nic nezměnili. Já sám jsem na všechny spoluhráče křičel, aby běhali ještě více. Ale všimněte si, co dělal soupeř, oni hráli nefér. Brali nám balony, když už jsme nemohli. Chodili nám do těla. Přihrávali si, a přitom naběhali mnohem méně než my!

N: Ale dali 10 gólů, vy jenom 3.

B: Pane redaktore, všiml jste si naších diváků, oni po 5 góle přestali fandit a po 8 góle dokonce začali pískat a nadávat. Diváci přece musí fandit svému týmu, to se potom nedá hrát. To je i jejich vina, že to skončilo takovým výsledkem.

N: Co hodláte změnit v dalších zápasech.?

B. Budeme více běhat a já budu chytat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Tom4 napsal:

Ten zákon se měnil několikrát, pak z něj vypadli i senioři dříve od poplatků osvobození atd., taky se poplatek sjednotil ze dvou, plus zákon říká A, k tomu ale místní vyhláška upravuje B, viděl jsem i velké chyby v menších obcích . . . jsem zvědavý jestli zavedení poplatků nebo jak píšeš jejich zvýšení (zákon nově povoluje až do 50,- Kč za den) bude od úřadu ohlašováno s takovou medializací :D

To víš že ne. A poplatník pak řve na mě, marno mu vysvětlovat, že to rozhodli ti, které si tam zvolil. Do zblbnutí poslouchám otázku "a co se s těma penězma dělá?" , přičemž tazatel zřejmě doufá v odpověď, že se ty prachy použijí na něco rozumného, kterou mu ovšem dát nemůžu 🙂 Tak občas říkám, že si za ně pan starosta koupí nové slonovinové drbátko na vši. Možná tomu občas někdo i uvěřil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...