Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Nechci se dopouštět na půdě Chronomagu nějakého umění, ale upozorňuji čtené osazenstvo, že slovo povstal se skvěle rýmuje s posral.
Souběh těchto událostí je u výše zobrazené osoby bohužel více než pravděpodobný
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No hele precti si tu wiki. Oni tvrdi, ze nase klasicke pomocne slovicka jsou fajn pro rekreacni trempy. Naopak pro profi vyuziti je treba jiny system. A po hlubsim zamysleni mi to smysl dava. Ale mam sesty pivo, takze mi smysl dava kde co 🤷‍♀️

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tabulky na naučení morseovky jsou k hovnu. Na vojně jsem byl jako radiodálnopisec a všechno musíš naposlochat foneticky. A když zapisuješ tak až tři až pět znaků nazpět. Vysílá se rychlostí cca 150 znaků za minutu.

Dnes bych to už nedal.

Upraveno uživatelem Oplt
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tabulky na naučení morseovky jsou k hovnu. Na vojně jsem byl jako radiodálnopisec a všechno musíš naposlochat foneticky. A když zapisuješ tak až tři až pět znaků nazpět. Vysílá se rychlostí cca 150 znaků za minutu.
Dnes bych to už nedal.
Přesně tak..první co nám řekli bylo "zapomeňte na pomocná slova", všechno jsme se museli naučit podle ucha...

Odesláno z mého RMX1931 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, Oplt napsal:

Tabulky na naučení morseovky jsou k hovnu. Na vojně jsem byl jako radiodálnopisec a všechno musíš naposlochat foneticky. A když zapisuješ tak až tři až pět znaků nazpět. Vysílá se rychlostí cca 150 znaků za minutu.

Dnes bych to už nedal.

Měl jsem stejný problém na vojně. Hlásím se do klubu radiodálnopisců. Obsluhoval jsem 118.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Kapo napsal:

Měl jsem stejný problém na vojně. Hlásím se do klubu radiodálnopisců. Obsluhoval jsem 118.

no, 150 byl slušnej fofr, standartně se vysílalo 70 - 90, v soutěžích byl tenkrát rekord tuším okolo 250. U nás byl muzikant ( to byli ostatně nejlepší radisti všeobecně ), a ten chytal 220 - to jsem vůbec nevěděl, co hrajou 😄 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...