Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

V 24. 6. 2022 v 8:02, Tomas_2002 napsal:

Máš recht. Vtipy na židy v koncentrákách jsou už za čárou. Tak snad ty o postiženejch dětech ti vadit nebudou - 

Třeba tenhle:

Přijde Mikuláš do Jedličkova ústavu v Praze a říká: "Milé děti, kdo mi zazpívá písničku, dostane dáreček a kdo mi zatancuje, dostane dárečky dva." Vtom jeden chlapeček vstane, začne nekoordinovaně mávat rukama, točit se dokola a řvát: "aeoeeaoaa!" Mikuláš se na něj podívá a dodá: "A kdo bude dělat píčov*ny, nedostane nic."

:D :D :D

Dělám v Jedličkově ústavu v Praze už bezmála 30 let a vždycky si při vyslechnutí vtipu na ní kladu otázku, jestli jeho vypravěč nebo autor tam někdy byli resp. jestli by oni sami měli na to tam třeba toho Mikuláše těm dětem udělat. 

Jasně, že existujou vtipy na postižený, otroky, koncentráky, atd. Ale ona hrozně záleží na tom, jaký má k dané problematice jejich vypravěč vztah. Sami postižení si ze sebe srandu dělají docela často a je to kolikrát dost černej humor. Jenže od nich samotných to vyzní prostě jinak.

Jinými slovy: Pokud bys dokázal nějaké dítě v Jedličkárně, které řve  "aeoeeaoaa!" šest hodin denně vzdělávat, (třeba ho učit německy nebo pracovat s počítačem), pak sem s dalšími vtipy. Ale jinak to prostě nebude ono...

No, a protože já sám jsem skoro slepej, tak taky jeden přidám:

Sedí slepej chlápek doma u snídaně a v ruce žmoulá makovej rohlík. Chvíli ho tak prstama zkoumá, pak se zamračí a zamumlá si pod vousy: "Teda takovouhle píčovinu jsem už hodně dlouho nečet."

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 33 minutami, siwi napsal:

Dělám v Jedličkově ústavu v Praze už bezmála 30 let a vždycky si při vyslechnutí vtipu na ní kladu otázku, jestli jeho vypravěč nebo autor tam někdy byli resp. jestli by oni sami měli na to tam třeba toho Mikuláše těm dětem udělat. 

Jasně, že existujou vtipy na postižený, otroky, koncentráky, atd. Ale ona hrozně záleží na tom, jaký má k dané problematice jejich vypravěč vztah. Sami postižení si ze sebe srandu dělají docela často a je to kolikrát dost černej humor. Jenže od nich samotných to vyzní prostě jinak.

Hele nemusi bejt clovek kuchar aby mu mohlo nechutnat jidlo. Nahodou ja to mam rad - po chvilce sezeni napr. v hospode hlavne na druhu humoru lidi poznaj, jestli si sedej nebo ne. Proste si reknu - todle musi bejt strasnej pitomec a ten pitomec si mysli to samy vo mne. A tak je to v poradku - proste spolu priste na pivo nejdem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, siwi napsal:

Dělám v Jedličkově ústavu v Praze už bezmála 30 let a vždycky si při vyslechnutí vtipu na ní kladu otázku, jestli jeho vypravěč nebo autor tam někdy byli resp. jestli by oni sami měli na to tam třeba toho Mikuláše těm dětem udělat. 

Jasně, že existujou vtipy na postižený, otroky, koncentráky, atd. Ale ona hrozně záleží na tom, jaký má k dané problematice jejich vypravěč vztah. Sami postižení si ze sebe srandu dělají docela často a je to kolikrát dost černej humor. Jenže od nich samotných to vyzní prostě jinak.

Jinými slovy: Pokud bys dokázal nějaké dítě v Jedličkárně, které řve  "aeoeeaoaa!" šest hodin denně vzdělávat, (třeba ho učit německy nebo pracovat s počítačem), pak sem s dalšími vtipy. Ale jinak to prostě nebude ono...

No, a protože já sám jsem skoro slepej, tak taky jeden přidám:

Sedí slepej chlápek doma u snídaně a v ruce žmoulá makovej rohlík. Chvíli ho tak prstama zkoumá, pak se zamračí a zamumlá si pod vousy: "Teda takovouhle píčovinu jsem už hodně dlouho nečet."

Shodou okolností jsem byl 4 roky na intru v Liberci ze Zeyerově ulici a Jedličkárna byla hned vedle. Zrovna kluci z Jedličkárny byli největší černohumoristi co znám, a to ani nemuseli říkat vtipy, černej humor používali i v normální mluvě. Imrvére byli nastrkaný v hospodě "Kůlna", co byla přesně mezi naším intrem a jejich ústavem, takže jsem se s nima bavil tak 3x týdně. Pravda, němčinu nebo informatiku jsem je neučil, ale myslím si, že do života jsme je toho naučili docela dost :D

Nicméně zpět k pointě. Chceš tím teda říct, že vtipy o postiženejch můžou říkat jenom ti, co je učí německy, vtipy o koncentáku můžou říkat jenom židi a vtipy o policajtech jenom příspušníci generální inspekce bezpečnostních sborů ?

A ještě že než rekneš vtip, tak si musíš udělat duševní zhodnocení toho, jaký máš k obsahu daného vtipu vztah ?

No s tebou musí bejt teda na párty zábava ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, Tomas_2002 napsal:

...

Nicméně zpět k pointě. Chceš tím teda říct, že vtipy o postiženejch můžou říkat jenom ti, co je učí německy, vtipy o koncentáku můžou říkat jenom židi a vtipy o policajtech jenom příspušníci generální inspekce bezpečnostních sborů ?

A ještě že než rekneš vtip, tak si musíš udělat duševní zhodnocení toho, jaký máš k obsahu daného vtipu vztah ?

No s tebou musí bejt teda na párty zábava ...

No... Chci tím říct, že když řekneš vtip, musíš počítat i stím, že se nebude líbit úplně každým a nebudou se mu spolu s tebou smát úplně všichni.

A ano, douševní zhodnocení vtipu nebo čehokoliv jinýho, co vypustíš z pusy, přeci děláš automaticky podvědomě. Nedělají to jenom asociálové. Nebo mi snad chceš říct, že na párty, kde jsou postižení, (koncentráčníci nebo policajti) bys jim o nich začal vykládat vtipy, aniž bys je před tím poznal? Nevěřím. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 37 minutami, siwi napsal:

No... Chci tím říct, že když řekneš vtip, musíš počítat i stím, že se nebude líbit úplně každým a nebudou se mu spolu s tebou smát úplně všichni.

Ja si posledni dobou vsimam ze je to hodne o intelektu, kolikrat neco reknu, inteligentnejsi clovek se tomu zasmeje nebo to nepochopi a hloupeho to vylozene nasere. :) A kolikrat se jeden nasere a druhej hned vedle se smeje, to je taky vtipne.

Upraveno uživatelem zceyee
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 hodinami, siwi napsal:

Dělám v Jedličkově ústavu v Praze už bezmála 30 let a vždycky si při vyslechnutí vtipu na ní kladu otázku, jestli jeho vypravěč nebo autor tam někdy byli resp. jestli by oni sami měli na to tam třeba toho Mikuláše těm dětem udělat. 

Jasně, že existujou vtipy na postižený, otroky, koncentráky, atd. Ale ona hrozně záleží na tom, jaký má k dané problematice jejich vypravěč vztah. Sami postižení si ze sebe srandu dělají docela často a je to kolikrát dost černej humor. Jenže od nich samotných to vyzní prostě jinak.

Jinými slovy: Pokud bys dokázal nějaké dítě v Jedličkárně, které řve  "aeoeeaoaa!" šest hodin denně vzdělávat, (třeba ho učit německy nebo pracovat s počítačem), pak sem s dalšími vtipy. Ale jinak to prostě nebude ono...

No, a protože já sám jsem skoro slepej, tak taky jeden přidám:

Sedí slepej chlápek doma u snídaně a v ruce žmoulá makovej rohlík. Chvíli ho tak prstama zkoumá, pak se zamračí a zamumlá si pod vousy: "Teda takovouhle píčovinu jsem už hodně dlouho nečet."

Možná to tady většina lidí jinak. Včetně mě tedy.  A Mikuláše nedělám nikde. Připadám si tak trochu jako KKT. Ty děti si asi myslí to samé:-)

Vtipy mám rád  a je mi jedno kdo je vypráví. To by Izer urazil 99% světa a zrovna od něho vtipy miluji.

Možná si to chtěl napsat jinak. Tako jako někdy já a otázky na tebe ohledně Prim digi hodinek a záměny strojů s ruskými 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 minutami, petr_cha napsal:

To je taký "prieskum". Mi pripomenul inzerát jedného chlapíka, ktorý hľadal partnerku, ktorá má rada chlapa s veľkým ftákom. Ale hľadal takú, ktorá má naozaj rada veľkého, nie takú, ktorá si to iba myslí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Old man is called in by the tax authorities to explain his extraordinarily lavish lifestyle on his modest pension. He takes his lawyer with him.

Taxman challenges the old man to explain himself. The old man explains that there is nothing crooked going on, he is just a very talented gambler.

The old man asks the taxman if he would like a little wager, and bets the taxman that he can bite his own eye, for £1,500. The taxman, thinking this task impossible, accepts the easy bet. The old man pops his glass eye out of its socket, bites it quickly, then pops it back in his head.

"Fuck" says the taxman, before the old man offers him "double-or-nothing, I bet I can also bite the other eye". The taxman can see that the old man is clearly not blind, so he takes the bet. The old man promptly pops out his dentures, uses them in his hand to bite his good eye gently, and then puts his dentures back in.

"Shiiiit" says the taxman, angry to have been fooled twice to the tune of £3,000, and in front of the old man's lawyer no less! There's no way he's wriggling out of a fair bet, with witnesses.

"One more, double-or-nothing" says the old man. "I bet I can stand on one side of your desk and piss over your desk so that all the piss lands in that wastepaper bin on the other side, and not a drop will land on your desk".

"You're on" says the taxman, grateful to have the chance to get out of his predicament. "Not even a young man could maintain the powerful stream which would be needed to keep my desk completely dry".

The old man goes to the side of the long desk, gets his dick out, and starts to piss. Just as the taxman predicted, the old man had no power behind him, and the piss went all over his desk in a pathetic dribble, soaking all of his papers and files, and causing his laptop to suddenly fizzle out with a spark.

"Yes!" yelled the taxman, jumping out of his chair with his arms overhead "pay up old man, you owe me £6,000!".

"Fuuuuuuck!" yelled the lawyer, dropping his head into his hands. "This old motherfucker bet me £50,000 on the way over here that he could piss all over your desk and you'd be happy about it!"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, long napsal:

Možná to tady většina lidí jinak. Včetně mě tedy.  A Mikuláše nedělám nikde. Připadám si tak trochu jako KKT. Ty děti si asi myslí to samé:-)

Vtipy mám rád  a je mi jedno kdo je vypráví. To by Izer urazil 99% světa a zrovna od něho vtipy miluji.

Možná si to chtěl napsat jinak. Tako jako někdy já a otázky na tebe ohledně Prim digi hodinek a záměny strojů s ruskými 🙂

Zcela určitě to tu má většina lidí jinak než já. Protože krom toho, že pracuju v Jedličkárně, máme s manželkou ještě těžce postiženou dceru na vozíku vyžadující každodenní péči 24 hodin 7 dní v týdnu. Ve svém prvním příspěvku jsem narážel (možná ne úplně jasně) na to, že je pořád spousta lidí, kteří při kontaktu s ní nebo jnými postiženými prostě nevědí, kam s očima, a jak se celkově chovat. Takže když slyším vyprávět někoho nezasvěceného vtipy o postižených, logicky mě napadne otázka, jak se právě on při styku s nimi cítí, jak na ně reaguje... Záměrně říkám nezasvěceného, protože stejnému vtipu, který tu zazněl, bychom se v Jedličkárně nebo doma zasmáli od plic všichni. Chronomag je ale úplně jiná platforma, kde to pro mě vyznívá úplně jinak. 

A tak stejně jako Bert asi nikdy nepřijde na chuť vtipům o Židech umučených v koncentrácích, mně tady na Chronomagu nepobaví vtipy o postižených. Nicméně to pro vás ostatní neznamená, že si je tu nemůžete říkat - jak se někteří snaží mi podsouvat. 

Jen si zkuste položit jednoduchou otázku: Opravdu jste se smáli vždycky, když si z vás někdo dělal srandu? Vážně jste se nikdy nesetkali s vtipem, který se vaší reality dotýkal takovým způsobem, že jste si řekli: "Hochu, hochu, kdybys jen věděl..."

A tím bych to uzavřel a nevracel se k tomu. Díky za prostor.

Upraveno uživatelem siwi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...