Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

před 11 minutami, Geodet napsal:

To je primitivní. Spíš akuvrtačka a vruty.

Kamenování bylo ve starověkém Izraeli zákonnou formou popravy a to mimo jiné i z důvodu falešného proroctví. Zatímco Římané měli v oblibě pověšení na kůl / kříž (volba dle historické preference). 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, safi napsal:

Stejně vám to tehdy nepomohlo, když byl 3. den vzkříšen 😜😇

Já jsem jednou četl, bylo to v knížečce pojmenované nějak jako "Neuvěřitelné příběhy", že právě někdy ten třetí den po akci bylo menší zemětřesení co odvalilo ten kámen u hrobu. No a milý Ježíšek se prostě sebral a odešel do exilu někam do Tibetu kde dožil 89let. On vlastně v tom Tibetu žil prý celý dětství, až asi do 14 let a naučil se tam mnoho technik od Tibetských mnichů, mimo jiné uvést se do stavu kdy zpomalil životní funkce a vypadal jako mrtvý. A to on prý právě udělal když visel na tom kříži, "zemřel" totiž až neobvykle rychle a ani ho nelámali v kole jak bylo zvykem. Tak nevím co je na tom pravdy, ale proti nanebevzetí celkem uvěřitelná storka 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dva zbožní židé přijdou za rabínem a jeden z nich říká: "Rabi, rozsuď nás. Nemůžeme se shodnout, jestli se desátý žalm má odříkávat vestoje nebo vsedě. Já tvrdím, že vestoje."

Rabín na to: "Odříkávat desátý žalm vestoje, to není pravá víra našich otců."

Druhý zbožný žid vítězoslavně říká: "Takže jsem měl pravdu já. Desátý žalm by se měl odříkávat vsedě."

Na to rabín: "Odříkávat desátý žalm vsedě, to není pravá víra našich otců."

První zbožný žid namítá: "Rabi, ale tak se rozhodněte. To se tady budeme celej den hádat o jeden blbej žalm?"

Na to rabín: "Celej den se hádat o jeden blbej žalm, to je pravá víra našich otců."

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 hodinami, safi napsal:

😇 Obecně je to o tom, jakou pravdivost, historický původ a význam danému náboženskému textu přikládáš. Ale musím uznat, že všechny vtipy i hlášky na této stránce mě fakt rozesmály 🙂 A zlepšily mi náladu. 

Všechny ty náboženský kecy jsou nesmysly. Nevěřím na to. Jen když rodina napíše Ježíškovi, beru Boží jméno nadarmo a někdy se i modlím... 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...