Přejít na obsah

jmenovka na RD


Doporučené příspěvky

Podle poštovnich podminek Ceske posty platnych od 1.2.2020 ( https://www.postaonline.cz/documents/10180/282441/zps.pdf ) neni nutne, za predpokladu, ze je schranka namontovana na RD majitele a lze z toho vyvodit, ze se jedna o schranku majitele RD, oznacovat schranku jmenem... Jak to mate vy?

 

schranka.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám na baráku patero schránek a je prča, jak to do nich pošťačka láduje bez ohledu na uvedená jména, patrně podle hesla " vždyť je to (asi) v rodině". Firemní korespondecí se do IČ kastliku ještě netrefila... ale nestěžuju si, spíš se tím fakt bavím.

U vícegeneračních RD, zejména když tam třeba nevládnou ideální vztahy, jsou ale schránky se jmény asi nutnost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Slapnutim na krk sefovi depa, pripadne generalnimu.
Vlastni zkusenost rika, ze bez osobni hrozby se nic nestane a muzes se stavet treba na hlavu.
Parkrat mi takhle dorucili dost dulezity veci jinam, nebo po terminu, takze sem to nejdriv zkousel po dobrym a kdyz to ani napopaty neslo, tak sem byl zlej. A najednou slo vsechno. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha- to jsem zkusil taky, a nic- co přesně znamená ,,zlej" ? Asi jsem byl zlej málo...

Primárně jsem ale měl na mysli situaci, kdy pošta doručuje i důležité písemnosti po uplynutí úložní doby vhozením do schránky a hlásí ,,doručeno", i když k převzetí a legitimování adresáta nedošlo. Považuji toto za jeden ze znaků úřední zvůle a popření základních práv už samo o sobě i za předpokladu, že schránka patří správnému adresátovi. Pokud to teď mohou hodit v podstatě ,,kamkoliv", tak to teda potěš koště...

Upraveno uživatelem straspol
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Straspole, nahoře Petrandem zmiňovaná změna (kdy to pošťák může pomalu hodit i do koše na psí hovínka, pokud stojí pred tvým domem) se týká jen obyčejných zasilek, obyčejných balíčků a obyč.slepeckých zásilek. Istitut fiktivního doručení se naopak týká predevším doporučených zásilek, hlavně úředních s barevnými pruhy. Když budeš mít datovou schránku a každý týden ji prohlížet, tak rizika plynoucí z fiktivního doručení významně omezíš. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozumím. Vadí mi ale, že ono fiktivní doručení vůbec existuje. Je to prostě projev státního násilí - vnímám to tak.

Jsem prostě vykopávka. Nevím, proč bych měl mít datovou schránku. Vlastně bych ani nepotřeboval všechny ty účty a  karty, nebyl pro mě problém brát si výplatu cash...vadí mi personalizace reklamy a stacionární radary, kamery kam se podíváš a tak podobně. Není to svět, o kterém jsem snil před třemi desítkami let... 

Ale chápu, že spousta lidí je s tím asi spokojená. Jen mě to překvapuje, nic víc, jen si tak mudruju..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fiktivní doporučení je svinstvo vymyšlené jako klacek pro notorické vyhýbače účastníků soudních nebo jiných řizení. A jako ve většině připadů, parchanti v tom umí chodit i teď, zatímco slušnej občan na to občas pěkně dojede. Mně kdysi díky fiktivnimu doručení došly neoprávněné výzvy k platbě (o kterých jsem nevěděl), měl jsem soud (o kterém jsem nevěděl a který jsem prohrál) a následně exekuci, kterou dikybohu prováděl soudní vykonavatel a ne exekutor, jinak bych byl opravdu v průseru. Vykonavatel byl první člověk v tom řetezci, kterého napadlo se ujistit, zda o problému vůbec vím... Takže datovku opravdu doporučuji, i kdybys byl jinak doma zvyklej psát klinovým pismem do hliněnejch destiček a svitil loučemi :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Datovku mohu taky jedině podepsat. Dnes ji není třeba kontrolovat, chodí upozornění okamžitě na mejl nebo do aplikace.
Měl jsem trable s poradcem, který zneužil mé údaje a trochu si půjčoval. Nakonec je to větší kauza.
Díky datovce jsem v čas zabranil platebnímu rozkazu od soudu na 180 tisíc a dalším souvisejícím peripetiím.
Zvlášť doporučuji těm co se nezdržují denně na trvalé adrese.
Ale popravdě stačí delší dovolená a jste v pasti, tak je to dnes bohužel snadné.
Další výhodou je info z propojených úřadů, třeba změna občanky, katastru a nebo upozornění na končící STK.
Elektronizace mi vyhovuje, protože dokážu spoustu věcí pohlídat a to nad tím nejásám blahem.

Sent from my BBB100-2 using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Datovka je spíš přínosná, teď mi zrovna přišlo, že za 2 měsíce končí technická na jednom vozidle. To je fajn, já na tyhle věci ohlídat moc nejsem, většinu prošvihnu. Předstih 2 měsíců je OK, bez stresů. Negativa to má taky, třeba předělávám daň z nemovitostí a na finančáku mi paní řekla, že když jí to tam podám v listinný formě, mám to za dva litry pokuty, coby občan s datovkou...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Datovka je spíš přínosná, teď mi zrovna přišlo, že za 2 měsíce končí technická na jednom vozidle. To je fajn, já na tyhle věci ohlídat moc nejsem, většinu prošvihnu. Předstih 2 měsíců je OK, bez stresů. Negativa to má taky, třeba předělávám daň z nemovitostí a na finančáku mi paní řekla, že když jí to tam podám v listinný formě, mám to za dva litry pokuty, coby občan s datovkou...
Taky proč to podávat fyzicky, když ji máš a podklady jsou online.
Je pravda, že vyplnění bez konzultace je porod. Podal jsem to poprvé taky špatně, ale oprava už se dělala fyzicky bez postihu.

Sent from my BBB100-2 using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tohle byla právě oprava a fyzicky jí nechtěla. Ale po telefonu mě nakonec pronavigovala celým procesem. Snad bude chvíli pokoj.
Aha. Tak jsem nic nenapsal a vůbec jsem tam nebyl :D


Sent from my BBB100-2 using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...