Přejít na obsah

Bechyně nebo Carollinum?


kill_em382

Doporučené příspěvky

před 2 hodinami, Radius napsal:

Jsem asi jeden z miliardy. Šel jsem k Bechyněmu na Vencl, jako člověk, který tam nikdy nic nekoupil a nikdy tam nebyl. Chtěl jsem zkusit černý ocelový suby. On říkal že je mají , ale pro někoho, nicméně mi je dal na ruku. Já řekl, že je chci a oni, že mi dají druhý den vědět. Druhý den mi volali, že mám přijít. Přišel jsem a koupil si suby. Bylo to teda v lednu 2019. To je můj jediný příběh s Rolex. Tak já nevím, co děláte špatně?

No, zkus to dneska :) Ve 2019 to bylo trochu jinak.

před 2 hodinami, igor261069 napsal:

Nejsme ty. 😉Ale s Bechyně mám taky dobrou zkušenost. U nich chtějí znát zákazníka osobně , a věnují se ti. 

 

před 2 hodinami, jamikadze napsal:

👍 to je to čo som písal hore. Málo AD chcú poznať zákazníka. Sú si vedomý hodnotou a nedostupnosťou komu ich dať a kto si  pekne dlho počká. Na Sk vám ani možnosť nedajú. Najprv si vás prezrú od spodku až hore. A podľa toho sa vám aj venujú. Moja skúsenosť. Nieže by som tam došiel ako vandrák ale chalan prišiel skúšať Rolex a na ruke mal 5 ročné Orisky. takže hneď nie nedá sa, nevieme. Nechcete niečo iné lacnejšie od inej značky

Tak tohle je přesně to co chceš...  Psát srdceryvný maily a plácat AD po prdeli, aby Ti s velkou pompou za pár měsíců nebo let prodali předražený hodinky a Ty ses jim u toho ještě klaněl. 

Jsem fakt jedinej, kdo nechce, aby se mi AD "věnoval", ale jenom mi ty hodinky prodal a dal mi pokoj 🤣 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 243
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 2 hodinami, Radius napsal:

Jsem asi jeden z miliardy. Šel jsem k Bechyněmu na Vencl, jako člověk, který tam nikdy nic nekoupil a nikdy tam nebyl. Chtěl jsem zkusit černý ocelový suby. On říkal že je mají , ale pro někoho, nicméně mi je dal na ruku. Já řekl, že je chci a oni, že mi dají druhý den vědět. Druhý den mi volali, že mám přijít. Přišel jsem a koupil si suby. Bylo to teda v lednu 2019. To je můj jediný příběh s Rolex. Tak já nevím, co děláte špatně?

Já můžu mluvit jen za sebe, byť těch příběhů znám XY, nebudu je komentovat, nepřísluší mi to. Já dělám (nebo sem dělal) blbě to, že sem u nich utrácel asi milion a půl ročně. A protože mi bylo jedno kde si to koupim, tak sem neměl (a pořád nemám) problém pojmenovat věci pravými jmény. No a to je samozřejmě sere, protože “o tom se nemluví” :) Tak to sem dělal špatně. :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, dlubix napsal:

No, zkus to dneska :) Ve 2019 to bylo trochu jinak.

 

Tak tohle je přesně to co chceš...  Psát srdceryvný maily a plácat AD po prdeli, aby Ti s velkou pompou za pár měsíců nebo let prodali předražený hodinky a Ty ses jim u toho ještě klaněl. 

Jsem fakt jedinej, kdo nechce, aby se mi AD "věnoval", ale jenom mi ty hodinky prodal a dal mi pokoj 🤣 

Souhlasím. A nejsi jedinej, přesně proto by mě stačil internetovej prodej a u AD (resp spis AS 😉) by mě stačilo “okénko” na případnej servis

za sebe sem Rolexky kupoval jak v kráme, tak přes internet a ten nákupní proces u AD me osobně nebyl k ničemu, jediný navic bylo to ze sem si rovnou na místě nechal zkrátit tah, dostal kafe a v jednom případě se mě opakovaně věnovala celkem sympatická mladá paní  ☺️

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobírám si Vás, samozřejmě to byla klika z prdele a už v tom 1/2019 a za pár let se bude mluvit o tom, jak v 10/2021 ještě šlo docela lehce koupit rolby. Tahle mánie u této značky nikdy neskončí. Žádný krize to zatím nezlomily, naopak posílily.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Radius napsal:

Dobírám si Vás, samozřejmě to byla klika z prdele a už v tom 1/2019 a za pár let se bude mluvit o tom, jak v 10/2021 ještě šlo docela lehce koupit rolby. Tahle mánie u této značky nikdy neskončí. Žádný krize to zatím nezlomily, naopak posílily.

1/2019 mne nijak nepřekvapuje, vzhledem k tomu, že když jsem v 7/2018 kupoval svoje poslední R, tak šlo na chrono24 ještě sehnat docela dost nenošených sportovních ocelových modelů i pod retail 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hezky se nam to tu rozjelo :) Ja jsem samozrejmne udelal patricny research, nez jsem vyrazil na pobocku a takove shrnuti:

1) Sehnat TOP oysterseteel modely je v dnesni dobe scifi. 2019 bylo z dnesniho pohledu uplne v pohode

2) Rolex o problemu vi a resi to zasilanim ruznych doporuceni a checklistu pro AD. Napr. letos jsem nasel ofiko dopis, ze AD maji preferovat nove zakazniky a max 1 steel, 1 dvoubarevnej a 1 zlatej model na cloveka za rok max.

3) ve vysledku je distribuce na AD. 2) je pouze doporuceni. Mate lepsi AD, horsi AD. Napr. v New Yorku kdyz neutratite aspon 500k USD tak na pandu, pepsi atd. muzete v nejblizsich 10 letech zapomenout.

4) Kdyz uz vas dany AD zapise na waitlist, tak to neznamena ze vas dalsich 50 lidi nemuze predbehnout. Bud nejaky "lepsi" zakaznik, nebo nekdo se srdceryvnym pribehem ktery zaujme daneho prodejce atd. Waitlist se nejmenuje waitlist a neni to fronta ve stylu FIFO. Jedna se o ROI: Registration of Interest. Pak opravdu jde o to, ze kdyz dany model prijde na prodejnu v baliku ve kterem nikdo dopredu nevi co bude, tak ze si nekdo na zaklade seznamu vzpomene prave na vas.

5) ja osobne odmitam nakupovat od prekupniku na chrono24 nove modely. Jsem trpelivy a nevadi mi pockat par let a "sbirat" co mne zajima postupne. Samozrejmne to sve zakazniky vzdy mit bude. Bud dany model opravdu hodne chteji, nebo neresi penize a nebo potrebuji "zamachrovat" a tohle je jejich cesta.

6) mne osobne tohle cele otevrelo oci v tom, ze rozhodne nebudu kupovat nic co nechci, abych se dostal k nejakemu zadanejsimu modelu "rychleji". Snazim se byt trochu flexibilnejsi (tj. dam seznam co by mne zajimalo). Lidi co vejdou do dveri a chtej Pandu letos tam maj asi jako meme na internetu. Zaroven zacinam zkoumat starsi modely z druhe ruky. Bude to spousta zabavy na dlouhe zimni vecery a verim, ze se da najit spoustu nenahypovanych modelu. Napr. vcera jsem videl Fat Lady vyrobenou v mem roce narozeni za 250-300k ceskych v krasnem stavu. To mi prijde zajimavejsi nez dat 500k fliperum za novou pepsi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 hodinami, jamikadze napsal:

👍 to je to čo som písal hore. Málo AD chcú poznať zákazníka. Sú si vedomý hodnotou a nedostupnosťou komu ich dať a kto si  pekne dlho počká. Na Sk vám ani možnosť nedajú. Najprv si vás prezrú od spodku až hore. A podľa toho sa vám aj venujú. Moja skúsenosť. Nieže by som tam došiel ako vandrák ale chalan prišiel skúšať Rolex a na ruke mal 5 ročné Orisky. takže hneď nie nedá sa, nevieme. Nechcete niečo iné lacnejšie od inej značky

Na SK Rolády ponúka iba Sheron (myslím) a doteraz som tam mal len pozitívne skúsenosti, čo sa ochoty a správania týka. To, že majú tie nekonečné zoznamy uzatvorené, je žiaľ realita, ktorá nie je len tu, vo Viedni sa mi stalo to isté. V Prahe ma zapísali do daného kúzelného zoznamu, no obávam sa, že výsledok bude rovnaký 😄

Inak práve v Sherone, rovnako, ako v WDL sa mi nestalo, že by ma niekedy posudzovali podľa vzhľadu (našťastie, inak by ma asi ani nepozdravili 😄 ), za mňa max. spokojnosť.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlavně klasický waitinglist je dneska z principu nesmysl. :) To se dalo dělat v dobách, kdy obchod věděl, že hodinek přijde ročně X, zájmů bylo zaznamenáno X x 3 a dle toho se daly estimovat tři roky dodání. Dneska má každá přední firma zaznamenaných zájmů XXXX, takže kdyby se dělal waiting list, tak by se nikdo nový už nikdy nedočkal (nebo za 40 let) a už vůbec se to nedá tím pádem postaru jakkoliv rovnoměrně estimovat a prohlásit, že na toto se čeká tak a tak dlouho. Oproti celkovému tržnímu zájmu se jedná o exkluzivní zboží a je logické, že se prostě na všechny nedostane a je potřeba se s tím smířit nebo vybrat něco jiného, tak to prostě je. Vy byste všichni chtěli "suby", kdyby to mohl koupit každej? Já si myslím, že ne. Všichni ale můžete mít třeba Omegu nebo Breitling a dalších sto značek, tak si pro ně běžte a nechme těch nářků tady, že nejde koupit Rolex. 😄

Upraveno uživatelem JamesLurk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, JamesLurk napsal:

Hlavně klasický waitinglist je dneska z principu nesmysl. :) To se dalo dělat v dobách, kdy obchod věděl, že hodinek přijde ročně X, zájmů bylo zaznamenáno X x 3 a dle toho se daly estimovat tři roky dodání. Dneska má každá přední firma zaznamenaných zájmů XXXX, takže kdyby se dělal waiting list, tak by se nikdo nový už nikdy nedočkal (nebo za 40 let) a už vůbec se to nedá tím pádem postaru jakkoliv rovnoměrně estimovat a prohlásit, že na toto se čeká tak a tak dlouho. Oproti celkovému tržnímu zájmu se jedná o exkluzivní zboží a je logické, že se prostě na všechny nedostane a je potřeba se s tím smířit nebo vybrat něco jiného, tak to prostě je. Vy byste všichni chtěli "suby", kdyby to mohl koupit každej? Já si myslím, že ne. Všichni ale můžete mít třeba Omegu nebo Breitling a dalších sto značek, tak si pro ně běžte a nechme těch nářků tady, že nejde koupit Rolex. 😄

Samozřejmě chápu co chceš říct ale když si Suby mohl koupit každej tak Suby byly stejně horké zboží tady jako třeba Moony, byla to ikona a já je chtěl hrozně moc :D RO jsem chtěl taky hrozně moc ale najednou se z 300 stalo 600.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, že kým si tento objednávkový bordel nevyrieši samotná firma a nebude si sama viesť zoznam čakateľov, tak sa to bude s dostupnosťou len zhoršovať a net sa bude plniť inzerátmi s predraženými hodinkami inzerentov, ktorý ich kúpili iba s vidinou zisku. No asi im vyhovuje byť výrobcom, na ktorého hodinky sa čaká roky, pričom patria k pomerne masovkám. No na druhej strane aj pre kupujúceho musí byť o to väčší zážitok sa na staré kolená dostať ku hodinkám, ktoré si objednal ku promóciám 😄 Snáď ma nikdy neprepadne neodolateľná túžba zapísať sa do nekonečného čakania na tie suby, ktoré som stále asi len nepochopil, čakať na ďalšie hodinky by bolo na mňa už asi moc 😄

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 37 minutami, Exiztence napsal:

Samozřejmě chápu co chceš říct ale když si Suby mohl koupit každej tak Suby byly stejně horké zboží tady jako třeba Moony, byla to ikona a já je chtěl hrozně moc :D RO jsem chtěl taky hrozně moc ale najednou se z 300 stalo 600.

Tohle nemyslíš vážně že ne :) Už i já si na fóru pamatuju dobu, kdy se tu plechový suby válely x týdnů za cenu pod retail. A to tu věru nejsem dlouho.

Ono je taky v týhle marný diskusi dobrý se zamyslet, PROČ je to najednou tak horký zboží a PROČ jsou ty ceny takový jaký jsou a zájem takovej jakej je. A ta odpověď fakt pěkná není :) 

Upraveno uživatelem JoyStick
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, JoyStick napsal:

Tohle nemyslíš vážně že ne :) Už i já si na fóru pamatuju dobu, kdy se tu plechový suby válely x týdnů za cenu pod retail. A to tu věru nejsem dlouho.

Ono je taky v týhle marný diskusi dobrý se zamyslet, PROČ je to najednou tak horký zboží a PROČ jsou ty ceny takový jaký jsou a zájem takovej jakej je. A ta odpověď fakt pěkná není :) 

Oleštěné mrdky tu byly vždycky dlouho :D Pěkné plecháče pokud nebyly přepísknuté byly ten den fuč. Když tu dáš dneska na forum Daytony nebo Suby za cenu ch24 tak si taky nemyslím že to hnedka někdo koupí, když tu chodili dobré kusy za cenu pod ch24 tak se to tu neohřálo, takže se vlastně nic nezměnilo....akorát ceny na ch24.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě teď, Exiztence napsal:

Oleštěné mrdky tu byly vždycky dlouho :D Pěkné plecháče pokud nebyly přepísknuté byly ten den fuč. Když tu dáš dneska na forum Daytony nebo Suby za cenu ch24 tak si taky nemyslím že to hnedka někdo koupí, když tu chodili dobré kusy za cenu pod ch24 tak se to tu neohřálo, takže se vlastně nic nezměnilo....akorát ceny na ch24.

Dneska už se kupujou i ty oleštěný, dřív to tak nebylo, to je pravda. Nicméně změnilo se víc než jen ch24. Ten “zájem” a jeho objem se změnil, ochota akceptovat nedostatky se značně posunula, ochota akceptovat ceny ne 20% ale i 200% nad retail se změnila, atd atd.

A ta otázka proč je pořád stejná. :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě teď, JoyStick napsal:

Dneska už se kupujou i ty oleštěný, dřív to tak nebylo, to je pravda. Nicméně změnilo se víc než jen ch24. Ten “zájem” a jeho objem se změnil, ochota akceptovat nedostatky se značně posunula, ochota akceptovat ceny ne 20% ale i 200% nad retail se změnila, atd atd.

A ta otázka proč je pořád stejná. :) 

Já se do těch otázek pouštět nebudu, ale vpodstatě se nic nezměnilo, když jsem bral za 100k bezpapírové 16610 možná lehce přelízlé, tak bych vzal za třeba za 70 i olíznuté víc :D jestli dneska stojí 200 tak za 140 bych třeba vzal i ty víc olíznuté (ani nevím kolik to dneska chodí, obávám se že podstřeluji). Lidi jenom akceptují vyšší částky díky dejmu tomu nedostatku, shitky se furt prodají za úměrnou cenu..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 hodinami, JoyStick napsal:

Dneska už se kupujou i ty oleštěný, dřív to tak nebylo, to je pravda. Nicméně změnilo se víc než jen ch24. Ten “zájem” a jeho objem se změnil, ochota akceptovat nedostatky se značně posunula, ochota akceptovat ceny ne 20% ale i 200% nad retail se změnila, atd atd.

A ta otázka proč je pořád stejná. :) 

No a proč teda? Jaka je odpověď?🙂 Klidne SZ, ja umim mlcet jako hrob.. 😶

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...