Přejít na obsah

Bechyně nebo Carollinum?


kill_em382

Doporučené příspěvky

Mě v celém tom oficiálním business modelu k sobě nějak nesedí samotná prezentace prodejen, tedy to, to jak to v nich vypadá, kolik je tam zaměstnanců, na jakých jsou obchody adresách. A proti tomu to, že vlastně dlouhodobě nic nemají, respektive daleko míň, než by chtěli. Takhle by přece už dávno ty svoje krásný prodejny v Pařížských ulicích museli ti dealeři zavřít. A oni ne, oni tam jsou pořád, naopak to pořád nějak vylepšují. Tak si říkám, jestli za tím není úplně něco jinýho. Jestli to není zástěrka globálního spiknutí nějakých iluminátů, kteří skre tyhle buňky šíří kdo ví co ! 🤣

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 243
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 38 minutami, Émile napsal:

Mě v celém tom oficiálním business modelu k sobě nějak nesedí samotná prezentace prodejen, tedy to, to jak to v nich vypadá, kolik je tam zaměstnanců, na jakých jsou obchody adresách. A proti tomu to, že vlastně dlouhodobě nic nemají, respektive daleko míň, než by chtěli. Takhle by přece už dávno ty svoje krásný prodejny v Pařížských ulicích museli ti dealeři zavřít. A oni ne, oni tam jsou pořád, naopak to pořád nějak vylepšují. Tak si říkám, jestli za tím není úplně něco jinýho. Jestli to není zástěrka globálního spiknutí nějakých iluminátů, kteří skre tyhle buňky šíří kdo ví co ! 🤣

Tak to je aspoň pořádnej výplod mysli 👍

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 18. 12. 2021 v 19:04, Émile napsal:

Mě v celém tom oficiálním business modelu k sobě nějak nesedí samotná prezentace prodejen, tedy to, to jak to v nich vypadá, kolik je tam zaměstnanců, na jakých jsou obchody adresách. A proti tomu to, že vlastně dlouhodobě nic nemají ...🤣

Na tohle se nás občas taky lidi ptaj, co prodáváme, ale je to z jejich strany nepochopeno. Stále prodáváme to co nám dle plánu chodí, jenom je to vše už zabookované pro lidi, kteří tu byli předtím a kteří na to už čekají, proto se nic nedostane do vitrín k prodeji pro "nově příchozího". Hodinky jsou, jenom se prodávají systémem in/out a v butiku se neohřejí. To že v butiku "nic není" je ta nejlepší známka skvělých prodejů, aneb VÍC UŽ PRODAT NEJDE. Toho zboží se vyrobí nějaké omezené množství a to je zcela vyprodané. Tak to na lehkou vysvětlenou. :)

Upraveno uživatelem JamesLurk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, JamesLurk napsal:

Na tohle se nás občas taky lidi ptaj, co prodáváme, ale je to z jejich strany nepochopeno. Stále prodáváme to co nám dle plánu chodí, jenom je to vše už zabookované pro lidi, kteří tu byli předtím a kteří na to už čekají, proto se nic nedostane do vitrín k prodeji pro "nově příchozího". Hodinky jsou, jenom se prodávají systémem in/out a v butiku se neohřejí. To že v butiku "nic není" je ta nejlepší známka skvělých prodejů, aneb VÍC UŽ PRODAT NEJDE. Toho zboží se vyrobí nějaké omezené množství a to je zcela vyprodané. Tak to na lehkou vysvětlenou. :)

Myslel jsem si to, ale to víš, červík pochybností hlodá :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 16. 10. 2021 v 22:03, JoyStick napsal:

Vytváření iluze luxusního nedostupnýho zboží. Čim nedostupnější, čim větší objem lidí ho chce, čim větší objem lidí ho chce, tim to na jinejch než primárních (zavřu-li všechny oči před faktem, že ten primární trh (AD) z toho profituje) vydělá násobně víc a vytváří iluzi exklusivity, což obratem vytváří vyšší poptávku, což vytváří dojem ještě větší exklusivity, a tak pořád dokola.

Tady možná stojí za zmínku tzv “investiční potenciál” - tedy jakási domnělá ochrana před inflací s očekáváním výdělku. To opět funguje pouze na principu víry a hazardu - stejně jako akciovej trh (to je největší pyramida v současný existenci. A je legální.)

Je to nesmyslná hra, domeček z karet, kterej se jednou zhroutí (a neni to tak daleko btw).
Připomíná mi to velmi silně Tulip mánii v Holandsku.

Má to takovou hodnotu, jakou tomu jako společnost dáme. Když to nebude nikdo kupovat a všichni se probudí z delíria rychlýho výdělku, dojdeš si za velmi krátkou dobu do butiku jakýkoliv “luxusní a exklusivní” značky pro hodinky jaký chceš a dostaneš na ně 40% slevu.

Perfektně napsáno 👍

Člověk by řekl, že jemu těch AD skoro až líto, když na šedém trhu dosahují nové rolby takových cifer, že člověk nechápe. Ano, pro obchodníka je fajn, když co objedná, to zmizí, ale sorry - to jako všem stačí jen fotka v prospektu a sází 300k na dřevo? Já naivně myslel, že AD by měli právě mít modely pro ty, kteří se nemohou rozhodnout, aby si je mohli vyzkoušet a utvrdit se ve své volbě, či naopak. Pokud teda stačí foto v katalogu - tak na co AD? To stačí E-Shop a zajištěný servis pro danou lokalitu.

Tak a teď se zeptám jako naprostý ignorant: Co konkrétně, krom oné nedostupnosti, je na značce ROLEX exkluzivního? Roční produkce kolem 1 milionu kusů mi přijde spíš jako továrna na prachy, než jako manufaktura zaměřená na kvalitu.

Mě osobně by fakt zajímalo, kdy kde a jak tenhle brutální hype ohledně RLX vznikl? Historii značky, ani její přínos hodinařině rozhodně nechci upírat - to ani nejde. Ale upřímně, čistě pragmaticky - co může RLX nabídnout, co jiné značky nemají? Za mě LOGO - toť vše. Zpracování výborné, ale rozhodně ne excelentní. Strojky perfektní, ale rozhodně ne dokonalé. Rezerva nátahu směšná a vrcholem hodinářských komplikací budiž datum a chronograf? Neí to trochu málo, za ty palby a čekačku dlouho jak týden před výplatou?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Třeba pro mě osobně jsou Expy I jediné hodinky, ke kterým jsem neměl výtku a které splňovaly vše, co jsem chtěl. Pořád se mi děsně líbí, hodí se ke triku i ke košili, nejsou nápadné, mohu s nimi plavat, nebojím se je nosit pořád, bez strachu, že s nimi někde třísknu a zk...ím je, mají hodně přesný strojek a hlavně pohodlný a hezký tah. Na tom, že se mi nelíbil tah, skončilo mnoho kandidátů. A zároveň jsou to hodinky, které se nebudu stydět jednou poslat dál třeba budoucímu vnukovi (který je pak určitě někde prodá, aby měl na pivo, smrad nevděčnej). Pro mě to, že jsou to Rolex, hrálo o dost vedlejší roli, důležité byly ty věci výše a věřím, že spousta lidí to má podobně. No a pak tu máme Instagram a tam už jde o něco jiného.

Ale souhlasím, že bych za ně nedal nad retail, nicméně krátké čekání mi nevadilo a o to víc jsem pak z nich měl radost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, DarylVanHorne napsal:

Mě osobně by fakt zajímalo, kdy kde a jak tenhle brutální hype ohledně RLX vznikl? Historii značky, ani její přínos hodinařině rozhodně nechci upírat - to ani nejde. Ale upřímně, čistě pragmaticky - co může RLX nabídnout, co jiné značky nemají? Za mě LOGO - toť vše. Zpracování výborné, ale rozhodně ne excelentní. Strojky perfektní, ale rozhodně ne dokonalé. Rezerva nátahu směšná a vrcholem hodinářských komplikací budiž datum a chronograf? Neí to trochu málo, za ty palby a čekačku dlouho jak týden před výplatou?

 

Musíš mít jedny na ruce, aby jsi pochopil že to není trochu málo... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, African napsal:

Musíš mít jedny na ruce, aby jsi pochopil že to není trochu málo... ;)

A v tom je ten To právě nemůžu,  protože i přes ty moje urýpané dotazy, se mi některé modely líbí. Kdybych je zkusil, třeba bych mohl mít pocit, že je nutně potřebuju. 😍 Jen mi uniká, proč je kolem toho takovej humbuk a proč i přes navýšení produkce k miliónu za rok, se stále čeká víc a víc... viz, co napsal @JoyStick

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@DarylVanHorne humbuk je práve preto, že ich "každý" chce, lebo v nich vidí ľahko zarobené peniaze, nakoľko na nete, sa predávajú za nezmyselné peniaze a tak každý čaká, že ich za to aj predá. Nepopieram, že iste sú to skvelé hodinky, no ak by bol po nich taký zhon iba preto, že sú tak skvelé, nebol by internet plný nových hodiniek na predaj s niekoľkonásobne prestrelenými cenami.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 30 minutami, DarylVanHorne napsal:

A v tom je ten To právě nemůžu,  protože i přes ty moje urýpané dotazy, se mi některé modely líbí. Kdybych je zkusil, třeba bych mohl mít pocit, že je nutně potřebuju. 😍 Jen mi uniká, proč je kolem toho takovej humbuk a proč i přes navýšení produkce k miliónu za rok, se stále čeká víc a víc... viz, co napsal @JoyStick

 

 

uz zase ? po 1000000000 a prvni ... no dobre je tady k tomu tvymu dotazu (gramaticky toteznemu) mraky vlaken, tak cti ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, DarylVanHorne napsal:

A v tom je ten To právě nemůžu,  protože i přes ty moje urýpané dotazy, se mi některé modely líbí. Kdybych je zkusil, třeba bych mohl mít pocit, že je nutně potřebuju. 😍 Jen mi uniká, proč je kolem toho takovej humbuk a proč i přes navýšení produkce k miliónu za rok, se stále čeká víc a víc... viz, co napsal @JoyStick

 

 

Ahoj. I když jsme ve vlákně, které v podstatě s Tvým dotazem nesouvisí, ani má odpověď na něj není tematicky spřízněná. Přesto to sem s omluvou šoupnu. Pokud jsi to již neudělal, zkus si o R něco přečíst. Pokud Tě ta značka zajímá, zkus napsat @Vit. Má dvě nádherný skvěle přeložený knihy o Rolex. V Submariner Bibli od Mondani jsem ležel několik dnů. Suby se v podstatě stylově nezměnily od 1954, což je samo o sobě fascinující. Ta historie je nádherná. Čím víc o R čtu, tím více chápu. Sepsal jsem to sem 🙂

 

Musím narovinu říci, že jsem měl stejnou rétoriku jako Ty. Doma i ostřejší. Ale ta jednoduchost, strohost a dokonalost dělají Rolex Rolexem. V automobilizmu mě napadá paralela s Porsche 911. Samo je to jen subjektivní pocit. Hezký hloubání 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 21. 12. 2021 v 11:52, DarylVanHorne napsal:

to jako všem stačí jen fotka v prospektu a sází 300k na dřevo?

Kdyby ti ty Daytony podle fotky v prospektu nesedely, tak dej vedet. Rad te od nich vysvobodim ;)

 

Jinak ty hodinky se daj ozkouset, kdyz je clovek trochu trpelivy. Treba v jiny barve atd, ale daj se. To mas jak kdyby sis stezoval, ze chces cervenou 911 s bilejma sedackama a stezoval si, ze maj u dealera jenom sedivou s cernejma a ze se chces projet tou cervenou s bilejma, nez to koupis.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, matejcaha napsal:

To mas jak kdyby sis stezoval, ze chces cervenou 911 s bilejma sedackama a stezoval si, ze maj u dealera jenom sedivou s cernejma a ze se chces projet tou cervenou s bilejma, nez to koupis.

Nie je to úplne tak ... tu nemáš u "dílera" čierne Daytony, aby si si vyskúšal, či ti sadnú biele 😄 

Naposledy, keď som bol u AD RLX, tak mali prázdny regál a neviem, či skúšať 28, alebo 31 OP, prípadne DJ by niečo pomohlo, ak si chlap chce kúpiť hodinky 😄 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 43 minutami, Willie McBride napsal:

Nie je to úplne tak ... tu nemáš u "dílera" čierne Daytony, aby si si vyskúšal, či ti sadnú biele 😄 

Naposledy, keď som bol u AD RLX, tak mali prázdny regál a neviem, či skúšať 28, alebo 31 OP, prípadne DJ by niečo pomohlo, ak si chlap chce kúpiť hodinky 😄 

Prozradim Ti tajemstvi jo?

V 95% pripadu, kdy Ti nekdo v AD tvrdi ze nema nic na kramu, tak lze. V trezoru jsou alokovany a koupeny zakaznicky kusy. Serioznejsi AD tam maji svoje vlastni kusy.

Takze to je znova o “knowledge is power” a kdyz vis o co si jak rict, tak je vysoka sance, ze to dostanes.
I kdyz jde jen o blby vyzkouseni hodinek. :) 

Upraveno uživatelem JoyStick
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chtěl jsem se na nějaké hodinky mrknout v Praze, volali, že už je mají, že mohu přijet. 

Jen mezi řečí jsem zmínil nově otevřenou pobočku v Brně, hned  jestli chci, že je klidně pošlou do Brna, pokud to mám lépe dostupné. 

Celkově super jednání, hodinky posílají do Brna a dohoda, že cca v půlce ledna se tam na ně půjdu podívat.

Velmi slušné a vstřícné jednání a zájem o zákazníka - mile potěšilo. 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 21. 12. 2021 v 11:24, JamesLurk napsal:

Na tohle se nás občas taky lidi ptaj, co prodáváme, ale je to z jejich strany nepochopeno. Stále prodáváme to co nám dle plánu chodí, jenom je to vše už zabookované pro lidi, kteří tu byli předtím a kteří na to už čekají, proto se nic nedostane do vitrín k prodeji pro "nově příchozího". Hodinky jsou, jenom se prodávají systémem in/out a v butiku se neohřejí. To že v butiku "nic není" je ta nejlepší známka skvělých prodejů, aneb VÍC UŽ PRODAT NEJDE. Toho zboží se vyrobí nějaké omezené množství a to je zcela vyprodané. Tak to na lehkou vysvětlenou. :)

Mas pravdu. Ale nic ve zlym, pripomina mi to jako delat minuly rok realitaka, kterym stacilo hodit na fb prispevek ve stylu “neco se chysta” a bylo hned prodano. Prodavat dnes Rolexy a nektere AP je proste good luck a stejne by to fungovalo skrz vydejni okenko v Karvine:)) To samozrejme nemeni nic na tom, ze to lip delat nemuzete a je to tvrde vymakany. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S dovolením se přidám jako RLX panic, který se snaží proniknout a třeba jednou pořídit svoje vlastní OP/DJ.... :D 

Musím se přiklonit a pochválit přístup lidí u Bechyněho. Než jsem koupil BB58 z druhé ruky, zvažoval jsem u nich  BB36 silver. Komunikoval tehdy s ČB, chtěl jsem mrknout do Phy - no problem, zařízeno, domluveno, ve Štěpánské milý personál. Pokecali jsme, věděli o mě a bylo vše na pohodu. Neměl jsem z toho sebemenší pocit, že bych otravoval, rušil - a to jsem nebyl rozhodnutý, zda je vezmu. Došlo i na diskuzi o RLX.

A protože jsem si letos splnil Moony, jsem spokojený, ale potřebuju cíle, mety..a do budoucna chci IWC/RLX. Bude to moje zakončení a doplnění svatého grálu k Moonům, BB58 a GS. Třeba to vyjde, třeba ne.. ale člověk musí jít dopředu a plnit si sny, žít ne přežívat.

A protože mám jen ty nej zkušenosti s B., určitě to chci řešit s nimi. A i když jsou čekačky šílené, stojí mi to za to. Jediný, čeho se bojím, že se nedočkám z důvodu toho, že se modely přestanou dělat. Ale třeba ne. Pořád doufám, že to klapne.

Jinak dost lidí tvrdí, že v Carollinu se s lidma bez předchozích nákupů moc nebaví a waiting nehrozí..

 

Kdo ví... 

Všechno se zdražuje, nic není, lidí kupovat chtějí. A vlastně se nedivím ani samotným prodejcům - pokud mají svázané ruce, pár dodávek za měsíc a xyz dotazů na téma KDY DOJDOU, že jsou z toho znechuceni.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mně by spíš zajímalo, jestli se mi AD vůbec kdy ozvou, jestli se dočkám (chci modrý yachtmastery).....jestli radši nemám se vykašlat na to doufání  a jít rovnou koupit na Chrono24, za víc, ale hned. Přijde mi, že tady jen čekám a čekám, čumim......a ceny na chrono rostou a rostou.....a třeba se ani nedočkám. Čekání na Godota nebo jak se to jmenuje:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...