Přejít na obsah

Bechyně nebo Carollinum?


kill_em382

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 243
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Ale piču, akorát je těch notifikací moc, sem to přehlíd. A neni v tom naprosto nic hlubšího. Je to sice kombinace několika faktorů a sfér, ale motivace každýho z nich je zisk, čili nic novýho pod sluncem.

Když se podiváš na vývoj odvětví, vývoj médií (ať co do počtu entit, fúzí, akvizic, nebo čistě objemu obsahu a jeho agresivity a to včetně reklamy), zjistíš, že je to uměle vytvořenej bullshit, motivovanej čistě profitem. Počet dealerů exponenciálně vzrostl, média na ně hodila reflektory, hromada z nich (ať už bývalých, nebo stále aktivních) má sociální prezentaci (yt, ig, fb, weby, atd), kolaborace značek s “renomovanejma” mediálníma domama je na historickým maximu, aukce, který před 10 lety nikoho nezajímaly jsou dneska pomalu středem pozornosti, každej druhej šmoula, co dostal bonus si myslí, že jednoduše zdvojnásobí svoje peníze, spekulantů je o několik řádů víc, a takhle bych mohl pokračovat ještě 3 odstavce.

Chtěl sem tim říct pouze a jedině to, že do určitý míry ty hry značek dávaj smysl a já je i chápu (i když jsou exekuovaný špatně). Co mě ale principielně sere, je nepřímá síť tzv. AD, který to “byly nucený” dělat kvůli kvótám, ale dneska z toho (a už pár let) brutálně profitujou. A tady mám výhrady i k těm značkám, protože o tom ví a přehlíží to, protože je to byznys vytvářející výsledek, kterej jim hraje do karet.
Vytváření iluze luxusního nedostupnýho zboží. Čim nedostupnější, čim větší objem lidí ho chce, čim větší objem lidí ho chce, tim to na jinejch než primárních (zavřu-li všechny oči před faktem, že ten primární trh (AD) z toho profituje) vydělá násobně víc a vytváří iluzi exklusivity, což obratem vytváří vyšší poptávku, což vytváří dojem ještě větší exklusivity, a tak pořád dokola.

Tady možná stojí za zmínku tzv “investiční potenciál” - tedy jakási domnělá ochrana před inflací s očekáváním výdělku. To opět funguje pouze na principu víry a hazardu - stejně jako akciovej trh (to je největší pyramida v současný existenci. A je legální.)

Je to nesmyslná hra, domeček z karet, kterej se jednou zhroutí (a neni to tak daleko btw).
Připomíná mi to velmi silně Tulip mánii v Holandsku.

Má to takovou hodnotu, jakou tomu jako společnost dáme. Když to nebude nikdo kupovat a všichni se probudí z delíria rychlýho výdělku, dojdeš si za velmi krátkou dobu do butiku jakýkoliv “luxusní a exklusivní” značky pro hodinky jaký chceš a dostaneš na ně 40% slevu.

Sorry za rant, prostě mě to sere a ty přemoudřelý analýzy kolem toho, všichni “influenceři” který z toho žijou (sorry Matouši) a nebo si dokonce založili živnost a získali distribuci značek (Baldazar např) mi lezou krkem.

Upraveno uživatelem JoyStick
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže nabídka poptávka. Ale ono v tom nic jinýho být ani nemůže. Samozřejmě aura nedostupnosti zvyšuje exklusivitu a vzniká tak bublina, která se cyklí pořád dokola a bublina se přifukuje. To je ale přesně to, co Rolex (a další značky) chce a má to moc dobře spočítané. Já jen nesouhlasím s tím, že to někdy praskne. Na světě je obrovská poptávka a bohatých lidí přibývá. A spekulanti se to naučili moc dobře. Pochybuji, že s tím jen tak seknou. Tady na fóru je "gentlemanu", kteří jsou napsaný snad na všechny sportovní modely a rozhodně je nemají v plánu nosit. Ale proč si nepočkat, až peníze "spadnou" jen tak do klína, že jo. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nabídka a poptávka je přirozená tržní dynamika. Tohle je manipulovaný z několika různejch míst a směrů. Tedy ne, není to tak jednoduchý.

Souhlasit s tím nemusíš, tisíce lidí, kteří přišli o domy na hlavních třídách za 1 cibuli tulipánu s tím taky nesouhlasili.

Nikomu nic necpu, ptali jste se, odpověděl jsem.

Upraveno uživatelem JoyStick
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeste jsem si to precetl jednou. Rozumim tomu po svem tak, ze jsou to prave překupníci, kteri se chteji rychle a snadno operit, kteri predevsim tuhle konkretni bublinu nafoukli. Skoupili, a hele, chces rolady, fajn, rak dej vic a mej je hned. Investicni hodinky, investicni byty, je to jedno. @Joystick, pises, ze je to udržovaný tim, ze my jako společnost tomu dáváme tu hodnotu, jsme ochotny to kupovat atd. Jenze to je neprerusitelnej bludnej kruh, protoze uvedomelejch lidi, jako my gentlemani tady na foru ze ano, kteri si rekneme ja na to seru 2 kila za ozuzlany expy I vam nedam, je v pomeru k vetsine borcu, kteri se chteji rychle a snadno operit minimum. A jakou roli v tom hrajou AD a znacky... no jo no. Chapu ze jim to do jiste miry vyhovuje. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, Radius napsal:

Hovno bublina splaskne. Neudělal s tím nic ani Covid celosvětově, stále se bublina nafukuje.

Bublina to je a mozna to jednou splaske. Stejne tak lidi tvrdi, ze bublina jsou prepaleny ceny bytu v Praze a ze to nemuze rust kazdy rok 15% do nekonecna. Taky to muze nekdy splasknout. Nejvetsi problem je, ze vsichni tisknou penize jak o zivot a jsou lidi, kterym se to dostane do ruky. Jenom v Americe vytiskly 40% dolaru za posledni rok a pul. Tyhle "rychly" penize lidi proste utrati/preinvestuji. Videl jsem nejaky pruzkum a vetsina tech dotaci sla na "investici" do nemovitosti nebo do "krypta" protoze jsou vsichni prikaknuty jak to bude vypadat za dalsich X mesicu/roku. Rolexky jsou jenom dalsi vec, kterou muzes koupit a tak nejak si drzi cenu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 32 minutami, slanecek napsal:

Nikdy jsem u Bechyňové a v Carollinu nic nekoupil. Pochopil jsem správně, že nemá smysl jít do waiting listu na pepsiny? :)

proč by nemělo? pokud nechceš předražený z šedivky, tak žádná jiná možnost v ČR není 😉 ale jestli je někdy dostaneš nebo ne, na to ti nikdo zaručenou odpověď nedá 😎

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
před 57 minutami, Jagger napsal:

Já mám dobré zkušenosti s Bechyněm.. Za mě doporučuju..👍😊

Já taky můžu jenom doporučit. Stejný den navštíveno Carollinum - nemáte šanci. Bechyňe ok zapíšem vás. No a hodinky mám už doma. Jasná volba.

Upraveno uživatelem MorJin
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...