Přejít na obsah

Řemen naopak


johny357

Doporučené příspěvky

Někdo může říct, že sem objevil Ameriku, ale třeba se to někomu bude taky hodit...

Než sem pořídil IWC PB, nikdy mě nenapadlo dát si řemen naopak, tj. spona dolu, dlouhej kus nahoru. Podobně to maj i některý Seika GS... nechápal sem.

Napřed mně to přišlo divný, ale přišel sem tomu na chuť i u trnové spony, protože když mám položenou ruku na stole (obvod 18,5 cm), netlačí mě tolik řemen zespodu do zápěstí. A o to víc, že sem levák a motám levou rukou myší. Tak sem to začal testovat i na ostatních hodinkách a zjistil sem, že to fakt je docela pohodlný. Vše má svý hranice, např.guma na JLC Diving je nepoholdná tak i tak :) 

Nečekanej bonus byl, když sem zjistil, že mně tak hodinky daleko víc sednou pod motorkářskou bundu...protože větší hodinky pod upnutou koženou bundu nic moc... dnes např. PAMY.

20200518_151717.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem byl v tomhle strašně konzervativní, prostě hardware vždycky na dvanáctce. Jsem pravák a pŕi opačně nasazeném řemenu s trnovkou jsem měl problěm se zapínáním a hrozilo i větší nebezpečí, že mi hodinky při nasazování spadnou ( zjistil jsem to, když jsem opačně nasadil NASA velcro strap).

Pak jsem pořídil Seiko MM200, k němu řemen a překlápěcí sponu Seiko Presage. Při klasicky nasazeném řemenu bylo logo na sponě vzhůru nohama a to mě s.alo. Tak jsem nasadil na hodinky řemen opačně a od té doby to tak nosím. Díky překlápěčce žádný problém se zapínàním nebo rizikem pádu. Jen si člověk musí zvyknout na opačnou polohu konece řemenu, který je pořád na očích... prakticky to ale ničemu nevadí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 53 minutami, JoyStick napsal:

By me taky zajimalo jaky mas doktore pp

haha :)

Takže IWC taky. Hele možná na tom teda něco bude, ne?

Například:

https://www.watchprosite.com/patek-philippe/why-is-strap-reversed-/11.936258.6468333/

A obrázek:2049408822_ScreenShot2020-05-22at22_47_29.png.c030ffd1df447e3f386dd51aaa0210d3.png

Systematicky jsem to nestudoval, týká se to zřejmě pouze hodinek, které mají mnohdy militaristicky misspelovanou deployant sponu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak záleží na plno věcech. U pár OEM řemenů se mi stalo, že kratší část řemínku byla fakt krátká, a pak je mi milejší mít sponu spíš blíž než dál.

Když je hezká, víc se jí pokocháš :)

Taky je ve větším bezpečí přec kancldivingem.

Nebo - jak píše @martar - u některých spon prostě člověka víc bolí oči, když je při standardním uchycení řemenu logo vzhůru nohama. U @JoyStick ových IWC bych to teda ale nosil taky normálně, obrácené výrazné logo bych nedal.

Pokud ti nevadí dívat se na dírkovaný konec řemenu (a úplně chápu, když to vadí), máš pod větší kontrolou, jestli se nějak nerozjíždějí poutka a netrčí ti někam do prostoru velký tlustý cancour, ať už kožený či gumový.

Samosebou je to ale hlavně úplně jedno.

P.S.: ještě jednou souhlas s @martarem - u trnovek na obrácené řemenivo bacha, i u těch PP to zdá se vědí. Chvilka nepozornosti mě vyjde na 10450  (pokud nebudou vícenáklady) a to jsem ještě rád :) .

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 minutami, dr.sphinx napsal:

 P.S.: ještě jednou souhlas s @martarem - u trnovek na obrácené řemenivo bacha, i u těch PP to zdá se vědí. Chvilka nepozornosti mě vyjde na 10450  (pokud nebudou vícenáklady) a to jsem ještě rád :) .

Já chci okamžitě vědět, o jakých PP je řeč! :D I když teda škoda za 10,5k naznačuje, že je to nějaká doktorova kulišárna :) pokud se nebavíme v €...

(A teď jsem si vzpomněl, že mám vlastně tři roky PP taky. Vůbec je nešetŕím, mám je na lítačku a hrubou práci)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja sem asi divnej, ale skrabance sem uplne prestal resit. Proste to nosim a je mi sumak kde se to o co skrabne. Snazim se samozrejme nemit tukance nebo hluboky rejhy, ale vlasecnice sou mi fakt putna uz.

 

A jasne, pro me je to o zvyku a o tom, ze radsi budu met sponu a logo opacne, nez furt koukat na konec jazyka remenu. Osobni preference asi pro kazdyho.

 

Je fakt ze se to hur otvira “od sebe” ale to asi preziju.

 

Btw doktore co mas teda za referenci?

Vypada to jako calatravy, bilej cifr, zlaty indexy, ale ref fakt neidentifikuju.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, martar napsal:

Já chci okamžitě vědět, o jakých PP je řeč! :D I když teda škoda za 10,5k naznačuje, že je to nějaká doktorova kulišárna :) pokud se nebavíme v €...

Hele já nemám PP, jsem normální vořech :).

CZK škoda se týká hodinek, co mám vůbec nejdýl, chrona s píďalkou v logu. U PP jsem řemenovou anomálii zaregistroval (bohužel opravdu ne z autopsie), když jsem si kdysi hledal, proč to mají z výroby obráceně jedny moje GS.

Před hodinou, JoyStick napsal:

A jasne, pro me je to o zvyku ... Osobni preference asi pro kazdyho.

Btw doktore co mas teda za referenci?

Přesně, je to o zvyku a preferencích, k PP viz výše :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ráno jsem narazil na tohle vlákno. A potvrzuji že při odložení ruky na stole jako na fotce víše je to pohodlnější.

Esteticky je to pro mne taky přijatelné. Asi s tím budu chvíli experimentovat.

Takhle po pár hodinách jsem skoro rozhodnutý že u toho zůstanu.

A kromě praktičnosti rád někdy dělám věci takhle nekonvenčně. Jako třeba globus severem dolů.

Je to zábava občas dělat něco jinak a sledovat jak to cloumá mozkem i když o nic nejde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přicházím s radikálním názorem, že trnová spona je mechanismus vhodný k zapínání pásku do kalhot a na zápěstí je lepší překlápěcí mechanismus. Šetří to řemeny i prsty ;o). No. Popravdě mám tahy, silikony a meshe, kde je to stejně první volba. Ale i na sporttester jsem hodil překlápěčku a šetřím pásek...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, Datel napsal:

Přicházím s radikálním názorem, že trnová spona je mechanismus vhodný k zapínání pásku do kalhot a na zápěstí je lepší překlápěcí mechanismus. Šetří to řemeny i prsty ;o). No. Popravdě mám tahy, silikony a meshe, kde je to stejně první volba. Ale i na sporttester jsem hodil překlápěčku a šetřím pásek...

Já jsem naopak oldschool a tíhnu ke klasice. Takže trnovka je pro mě částečně estetická volba. Kromě toho mám úzkou ruku a ještě jsem nenarazil na překlápěčku/motýlovku, která by mi byla pohodlná.

Edit: jakožto pravák a stará konzerva nosím delší cancour klasicky dolů a nikdy by mě nenapadlo zkoušet to obráceně. :)

Upraveno uživatelem Kluk jako buk
...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...