Přejít na obsah

Rolex - pokles hodnoty


Robert

Doporučené příspěvky

Dobrý deň.

Chcem sa poradiť. Chystám sa kúpiť Rolex Submariner /ref.116610LV/ , nové hodinky v značkovej predajni v Bratislave, ale nedalo mi to a vzhľadom na povesť Rolexu ako hodiniek ktoré časom najmenej strácajú na hodnote som chcel porovnať cenu nových a zánovných hodiniek vzhľadom na pokles hodnoty vo vzťahu k roku výroby hodiniek. Na Chrono24 som však našiel aj nosené a použité Rolexy staré niekoľko rokov za vyššiu cenu ako rovnaký model na predajni. Urobil som niekde chybu pri hľadaní alebo ako je to možné? Prečo by niekto platil za nosené hodinky viac ako za nové? Možno sa to tu už riešilo, nehľadal som, ospravedlňujem sa za možno zbytočný príspevok a hrubú neznalosť problematiky ale verím že mi poradíte. Ďakujem vopred za každú radu aj poučenie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 177
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Na žádané hodinky se čeká roky u Rolexu a poptávka mnohonásobně převyšuje nabídku, takže buď je můžeš mít hnedka za příplatek nebo se můžeš zkusit zapsat do pořadníku a doufat (co jsem slyšel tak u Sheronu tě snad ani nenapíšou a pošlou tě rovnou k šípku).

Upraveno uživatelem Exiztence
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neurobil si chybu… tieto hodinky je na predajni takmer nemozne kupit a to nie len v BA ale celosvetovo. Ceny z druhej ruky vysoko prevysuju doporucenu pultovu cenu. Ak mas moznost ich kupit v predajni tak sa uz nic nepytaj, navahaj a ber. Vacsina z nas o tom moze len snivat… ja osobne na ne cakam uz skoro 2 roky a to ich mam objednane u viac nez jedneho Rolex predajcu. Kazdopadne daj vediet ako si v Sherone dopadol. Ak das fotku hodiniek bude ti tu par ludi vcetne mna ticho zavidiet… v druhom pripade sa asi pobavime zaujimavym pribehom o navsteve klenotnika...  ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj.

Ďakujem za odpoveď. Na pevno dohodnuté ich nemám, ale som rozhodnutý do nich ísť. Prečo sa pýtaš? Rozhodoval som sa medzi Omega Seamaster Planet Ocean a Rolex Submariner. Nakoniec zvíťazil Rolex z viacerých dôvodov...jeden z nich bol aj značný pokles hodnoty u Omegy vo vzťahu cena a čas. Urobil som zlé rozhodnutie? Apropo cena....Všade počúvam, že hodinky, samozrejme až na niektoré výnimky a exkluzívne modely nie sú vhodné ako investícia....to bude asi fakt ktorý potvrdzuje aj pokles cien uvádzaných pri predaji z druhej ruky..... znamená to teda že Rolex sa časom zhodnocuje? Inak mi to nedáva logiku, prečo by sa niekto namáhal zadávať inzerát a predávať niečo z druhej ruky, keď si to každý môže kúpiť nové a za lepšiu cenu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, Robert napsal:

Ahoj.

Ďakujem za odpoveď. Na pevno dohodnuté ich nemám, ale som rozhodnutý do nich ísť. Prečo sa pýtaš? Rozhodoval som sa medzi Omega Seamaster Planet Ocean a Rolex Submariner. Nakoniec zvíťazil Rolex z viacerých dôvodov...jeden z nich bol aj značný pokles hodnoty u Omegy vo vzťahu cena a čas. Urobil som zlé rozhodnutie? Apropo cena....Všade počúvam, že hodinky, samozrejme až na niektoré výnimky a exkluzívne modely nie sú vhodné ako investícia....to bude asi fakt ktorý potvrdzuje aj pokles cien uvádzaných pri predaji z druhej ruky..... znamená to teda že Rolex sa časom zhodnocuje? Inak mi to nedáva logiku, prečo by sa niekto namáhal zadávať inzerát a predávať niečo z druhej ruky, keď si to každý môže kúpiť nové a za lepšiu cenu...

No každý si je právě koupit nemůže, alespoň ne hned - jak kolegové psali, poptávka výrazně převyšuje nabídku. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasné:o)) Teraz už to konečne chápem:o)) Cena teda stúpa vzhľadom na neschopnosť uspokojiť objednávky. Konečne to začína dávať logiku:o)) O tomto som naozaj nevedel. Každopádne ďakujem pekne za vysvetlenie a budem si to musieť teda ešte raz overiť v Sherone....každopádne to vyzerá tak, že sa asi naozaj pobavíte zaujímavým príbehom o návšteve klenotníka....:o)) Tu platí staré známe: neznalosť problematiky neospravedlňuje....:o)) Na túto tému to asi môžeme teda zabaliť a pleveliť tu fórum diskusiou Rolex vs. Omega teda naozaj nechcem, ale ak by predsa len niekto cítil potrebu vyjadriť sa, budem rád za každý názor....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano niektore modely Rolexu maju tendenciu naberat na cene a to aj velmi vyrazne. Jedna sa hlavne o ocelove modely z rady Professional... teda Submariner, Daytona, GMT Master a tak dalej. Pokial nemas dobre kontakty u predajcu tak sanca ze nietory z ocelovych professional modelov kupis pri prvej navsteve je naozaj velmi mala. Na najmenej ziadane modely ako Air King, Milgaus, atd. budes cakat radovo tyzdne az mesiace. Na naozaj ziadane modely ako tvoj 116610LV alebo Daytona mozes cakat aj roky… a nie je iste ze sa vobec niekedy dockas. Najlepsie spravis ked sa prejdes do Sheronu, porozpravas a spytas sa… velmi radi ta uvedu do reality tohoto segmentu. Doporucujem tam ist v dobrej nalade, mozno mierne podnapity/zfajceny alebo aspon pribal velmi hrubu hrosiu kozu…. :D

Hodinky su spotrebny tovar ktory vo vseobecnosti straca na cene hned po kupe. Rolex a mozno este jedna-dve znacky su anomalie a aj to len cast modelov v ich ponuke. Inak sa hodinky spravaju ako kazdy iny tovar a stratia na hodnote hned po kupe. Pozri si doporucenu cenu Planet Ocean a cenu za nove na chrono24... to myslim hovori za vsetko. Ak sa ti naskytne sanca kupit ziadany Rolex model za pultovu cenu navahaj… zarobis uz pri zaplateni. Ak kuspis menej ziadany Rolex model je velka sanca ze si v horizonte 10 rokov cenu udrzia alebo sa mierne navysi. Ak chces hodinky na nosenie a nemas naladu cakat mesiace ci roky tak je vela alternativ ktore su velmi dobre, lacnejsie a daju sa kupit s velkou zlavou… Omega Planet Ocean, Omega Seamaster Professional, Tudor Black Bay, Breitling Superocean, atd… Od tychto ale narast hodnoty rozhodne necakaj… moze sa stat ale bola by to skor anomalia...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Áno. S tým súhlasím. Doprosovať sa, preplatiť násobne cenníkovú cenu alebo čakať roky nemám záujem. Ale vieš ako to je...na tieto veci sa nedokážem pozerať iba racionálnym pohľadom a o Omege som vždy uvažoval až ako o možnosti číslo dva. Budem si to musieť ešte všetko premyslieť....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 47 minutami, Vortex-Tempus napsal:

Ano niektore modely Rolexu maju tendenciu naberat na cene a to aj velmi vyrazne. Jedna sa hlavne o ocelove modely z rady Professional... teda Submariner, Daytona, GMT Master a tak dalej. Pokial nemas dobre kontakty u predajcu tak sanca ze nietory z ocelovych professional modelov kupis pri prvej navsteve je naozaj velmi mala. Na najmenej ziadane modely ako Air King, Milgaus, atd. budes cakat radovo tyzdne az mesiace. Na naozaj ziadane modely ako tvoj 116610LV alebo Daytona mozes cakat aj roky… a nie je iste ze sa vobec niekedy dockas. Najlepsie spravis ked sa prejdes do Sheronu, porozpravas a spytas sa… velmi radi ta uvedu do reality tohoto segmentu. Doporucujem tam ist v dobrej nalade, mozno mierne podnapity/zfajceny alebo aspon pribal velmi hrubu hrosiu kozu…. :D

Hodinky su spotrebny tovar ktory vo vseobecnosti straca na cene hned po kupe. Rolex a mozno este jedna-dve znacky su anomalie a aj to len cast modelov v ich ponuke. Inak sa hodinky spravaju ako kazdy iny tovar a stratia na hodnote hned po kupe. Pozri si doporucenu cenu Planet Ocean a cenu za nove na chrono24... to myslim hovori za vsetko. Ak sa ti naskytne sanca kupit ziadany Rolex model za pultovu cenu navahaj… zarobis uz pri zaplateni. Ak kuspis menej ziadany Rolex model je velka sanca ze si v horizonte 10 rokov cenu udrzia alebo sa mierne navysi. Ak chces hodinky na nosenie a nemas naladu cakat mesiace ci roky tak je vela alternativ ktore su velmi dobre, lacnejsie a daju sa kupit s velkou zlavou… Omega Planet Ocean, Omega Seamaster Professional, Tudor Black Bay, Breitling Superocean, atd… Od tychto ale narast hodnoty rozhodne necakaj… moze sa stat ale bola by to skor anomalia...

Velmi pekne napisane. Pod toto sa podpisujem.

Ktovie, do kedy tento trend potrva. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...