Přejít na obsah

Rolex - pokles hodnoty


Robert

Doporučené příspěvky

Tato nedostupnost RLX sa uz taha 4 roky a koniec je v nedohladne. Prave naopak, zda sa ze je to stale horsie. Kupit Rolex nie je vobec zly napad, sam mam tri, len sa clovek asi musi pripravit na kompromis. Skus pozriet Milgauss…. samozrejme su to uplne ine hodinky ako LV Sub ale podla mna rovnako ak nie aj viac cool a funky. A nie su az tak nedostupne… za 1-3 mesiace by mali byt realne. A co sa hodnoty tyka… aj menej popularne RLX modely si ju drzia lepsie ako vacsina Omeg a podobnych...

1455557120_HulkMilgauss.thumb.jpg.b7c7ab67077277f661e4069936a277df.jpg

 

 

Upraveno uživatelem Vortex-Tempus
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 177
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Ďakujem za typ, ako som už napísal, musím si to celé premyslieť. Na svete sa stále nájde veľa ľudí čo si to môžu dovoliť, dopyt rastie a možno naozaj nestíhajú vyrábať. Alebo umelo naťahujú produkciu niektorých modelov v záujme neustáleho zvyšovania exkluzivity a ceny aj keď si nemyslím, že by na to boli odkázaný. Skôr tá prvá možnosť bude pravda. Škoda že som o tomto nevedel skôr, na hodinky som sa nikdy nepozeral ako na investičnú príležitosť, ale vidím že to bola chyba....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neviem ci by som sa na ne pozeral ako na investicnu prilezitost…. respektive su lepsie investicie ako hodinky. Ja mam Rolex rad pre to co su a beriem to tak ze ich hlavne chcem nosit a fakt ze pri opatovnom predaji nestratim az tak vela ako pri inych znackach, mozno dokonca aj zarobim je skor male plus... ceresnicka na torte...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte.

Ako som sľúbil, pridávam oficiálne stanovisko klenotníctva Sheron. Takže asi tak....Ďakujem za Vaše príspevky do diskusie, poučenie a zodpovedanie môjho dotazu.

S pozdravom Robert.

Dakujeme za spravu, v ktorej ste prejavili zaujem o hodinky Rolex Submariner Date Superlative Chronometer ref. 116610LV .

 

Lutujeme, ale dopytovany model  nemame skladom. Kedze sa jedna o jeden z nedostatkovych modelov, je ho obtiazne zabezpecit z dovodu velmi malej produkcie vynimočnej kvality a enormneho mnozstva exisujucich poziadaviek. Z tohto dovodu neprijmame nove zelania ohladom tychto modelov.

Pre blizsie informacie ohladom problematiky nas mozete navstivit na nasej predajni.

 

Dakujeme za porozumenie a prajeme Vam prijemny vikend.

 

S pozdravom/ Best regards

 

sheron_logo_cmyk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z mojej strany to bola prosba o vysvetlenie niečoho, čo mi logicky nedávalo zmysel. Sheron iba potvrdil to, čo z toho vyplívalo.

V zásade mi to je jedno, aj keď nemôžem povedať že by ma to nemrzelo. Sú aj iné možnosti. Aj iné hodinky. Je to len o tom, kam až som ochotný zájsť aby som si splnil sen. A toto musím teraz prehodnotiť. Ako sa poznám, rozum aj v tomto prípade zrejme nad celou vecou prevezme kontrolu.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@steel přesně tak, ten název fakt táhne! já jsem myslel, že se s Corona krizí celá situace nějakým způsobem otáčí, ale evidentně to zatím nevypadá.
Milgauss mě jako jediné RLX vrtají hlavou... A to od té doby, co jsem je viděl asi před rokem u italského kolegy. 

Roberte, nepřemýšlel jsi o nějaké homage variantě? Ovšem těch zelených asi moc nebude :)
https://www.watchgecko.com/what-is-the-best-rolex-submariner-homage/ 

Upraveno uživatelem ismit
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale ešte raz ďakujem za informácie aj inšpiráciu.

Vezmi ty penize a kup si jiný krásný hodinky od výrobce, kterej z toho nedělá takovou komedii. Ty LV nejsou ničím výjimečně, za ty prachy si můžeš udělat spoooouuuustu radosti a bez waiting listu a ponizeneho proseni. Jako to mají ti, kteri se na Rolex z vysoka vysrali :-)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 26 minutami, Frantik napsal:


Vezmi ty penize a kup si jiný krásný hodinky od výrobce, kterej z toho nedělá takovou komedii. Ty LV nejsou ničím výjimečně, za ty prachy si můžeš udělat spoooouuuustu radosti a bez waiting listu a ponizeneho proseni. Jako to mají ti, kteri se na Rolex z vysoka vysrali :-)

Amen

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle mě by bylo super kdyby vznikl nějaký elektronický pořadník, kam by klienta AD transparentně zapsal. Zároveň by si klient pak mohl pravidelně kontrolovat kolikátý je v pořadí a přibližnou dobu dodání. Škoda, že to tak není. Ale četl jsem, že Švýcaři přišli těď v Číně o více než 26 % odbytu, takže se možná dostane i na Evropu. Manufaktury propouštět jistě nebudou chtít a ziskovost budou chtít udržet taky, takže vyrábět budou stejně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teraz neviem, či ste to s tým názvom vlákna mysleli vážne alebo v úvodzovkách, ale pravda je taká, že som nad tým vôbec neuvažoval a písal som to popri inej práci v zamestnaní. Možno sa to dalo nazvať aj inteligentnejšie.... 

Apropo iné hodinky....preto som sa poďakoval za inšpiráciu a nové nasmerovanie, lebo sa to aj naozaj začína diať. Doteraz som bol na tie Submarinery veľmi fixovaný ale pod tlakom reality sa mi začínajú otvárať nové obzory. A aj vďaka typom od Vás. Samozrejme sa to nedá rozhodnúť za týždeň a hodiť za hlavu svoj sen, ale fakt je, že už začínam vidieť veci, ktoré som pred tým nevidel alebo ignoroval:o))

Apropo cena....Tiež som dúfal, že koronakríza minimálne na nejaký čas zastaví pravidelné zdražovania v tomto segmente, zatiaľ to tak nevyzerá. Neprajem nikomu nič zlé, ale možno by to chcelo ďalšiu hodinársku krízu ako v 80 rokoch či kedy to bolo a súviselo to s príchodom digitálnych hodiniek aby sa Švajčiarske hodinárske firmy trošku zamysleli nad tým, že úspech ani sláva nemusia trvať večne a sú to najmä "obyčajný klienti" ktorým vďačia za takú predajnosť a úspech. Neviem či sa to dá šponovať do nekonečna a o také percentá. /keby to bolo o infláciu, nepoviem nič/ Druhá vec je, že si za to môžeme určite tak trochu aj sami. Všetci všetko zdražujú a ľudia držia hubu a platia. Pre pocit exkluzivity, túžbu niečo si dokázať, vyrovnať sa druhým....málo kto si to naozaj môže dovoliť. A nemyslím tým teraz iba na hodinky. Neviem do kedy to takto môže pokračovať a následky sú myslím dobre známe...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ospravedlňujem sa, nechal som sa uniesť. Tá filozofia sem asi nepatrí, má to byť o hodinkách. Fakt ale je, že som celkom dosť nahnevaný a beriem to osobne a určite nie som sám čo za posledné obdobie musel do" priehradky v peňaženke" vyhradenej na tieto účeli zasa dokladať.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 minutami, scottsdale napsal:

Ano nic netrva vecne....nie som si isty,s tým co napísal Vortex-Tempus,ze RLX,alebo ine lux. hodinky su spotrebny  tovar??j....Ja myslím ze nie..

Souhlas. Navíc jsem teď ve svém okolí zaznamenal několik lidi, kteří o hodinky nikdy zájem neměli, ale o koupi RLX začali uvažovat, jako o formě "uložení" peněz... Takže bych se nedivil, kdyby takoví lidé tu poptávku zase zvyšovali / udržovali na stejné (i.e.vysoké) úrovni. Ale těžko říct. Já osobně doufám, že se to zlepší, jelikož čekám ještě na jedny hodinky :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...