Přejít na obsah

Rolex - pokles hodnoty


Robert

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 177
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Doporučil bych Ti ty Tudor BB58. Pohodlné krásné hodinky se  "SUB-face". post-21215-0-64523700-1577572598_thumb.jpegpost-21215-0-02614900-1586783061_thumb.jpeg

Omegy PO jsou též skvělá volba, ale už to nebude tak pohodlné. Já měl 43.5 variantu a výška už je dost, ale jsou kulervoucí. Zpracováním jsou minimálně na stejné úrovni jako Rolex a chtělo by se mi tvrdit, že i dál, ale Rolex jsem nikdy nevlastnil, tak nechci čeřit vody.post-21215-0-70737200-1557050973_thumb.jpegpost-21215-0-90607900-1558081404_thumb.jpeg

na homage se vyprdni, tudy cesta nevede. Vyzkoušeno.post-21215-0-64710900-1573501368_thumb.jpeg

když pomineme Rolex skrz jeho nedostupnost, tak mi z toho vychází Tudor BB58, Omega PO a nebo něco mezi a to je Omega Seamaster 300 a nebo Seamaster Aqua Terramsg-21215-0-45276200-1561053627_thumb.jpegmsg-21215-0-02675100-1561053794_thumb.jpeg20200519_185905-01.thumb.jpeg.092fe5651e6900b56813e78710b70724.jpeg20200521_111744-01.thumb.jpeg.b3c10451b3d5203815dd67b1d018f81c.jpeg20200521_111826-01.thumb.jpeg.a50e7f75b16459bf63ebb71e6a0d4f0b.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen abych vyjasnil svůj předchozí post. Nemyslel jsem to tak, že 500€ nemá cenu řešit. Právě naopak. 500€ už je dost peněz na to, aby je člověk jen tak zbůchdarma prošustroval. Z mýho pohledu jsou Géčka ve "sbírce" celkem nutnost...Jsou činnosti, při kterých hodně lidí nechce rasovat svoje EDC hodinky. Právě pro ty případy je tu G-Shock. Pak ale nadává moc smysl za tenhle "nástroj" utrácet zbytečně moc peněz. Já bych teda 500€ za Géčka nedal. Proto jsem navrhoval klasiku v podobě GW-M5610-1ER. Za nějakých 130€ máš hodinky, který jen vytáhneš na světlo a ukážou přesný čas, plus maj i ty digi číčovinky okolo (stopy, minutku, atd.). Nevidím důvod za hodinky k podobnému účelu dávat víc.

S tím ostatním...jestli tě to táhne k Rolexu a víš, že po něm budeš vždycky koukat, zapiš se na waitlist. Odmítnout je můžeš vždycky. Buď můžeš čekat s Géčkama na ruce, nebo si ukrátit čekání nějakým kouskem viz návrhy kolegů - než ti dorazí Rolex, budeš mít příležitost jich prubnout hned několik. V tom případě určitě šel do kousků z druhý ruky. Pokud to budou chodinky na dobu než dorazí Rolby, stejně je pak prodáš a alespoň v tom tolik nezahučíš. No a kdyby sis to běhém té dlouhé doby čekání celé rozmyslel...tak si je necháš, případně prodáš za +- to stejný a koupíš si nový, abys je měl jak se říká od fólií.

Upraveno uživatelem AdaMoss
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte.

Ďakujem pekne za dobré rady aj postrehy. Na čakačku sa určite nezapíšem, vyzerá to na nekonečne dlho a kto vie, čo sa udeje medzi tým. Skôr to vidím reálne s inou značkou alebo iným modelom. Všetko sa rozhodne v nedeľu, mal by som už vedieť, či je Rolex reálne dostupný, ak nie, určite si dám pár mesiacov od všetkého odstup, aby som v návale emócii nekúpil niečo, čo neskôr budem ľutovať. 

Apropo Omega: Ďakujem za krásne fotky, všetko to mám samozrejme poskúšané a pozreté na živo, neviem prečo je to tak, ale ak by som išiel do P.O., skôr inklinujem k verzii s chronografom /Omega Seamaster Planet Ocean Master Chronometer Chronograph cal. 9900 v modrej lunete/ Jediné čo ma odrádza je tá výška a s tým spojená nepraktickosť pri dennom nosení. Ale srdce ma viacej ťahá k nim ako k "obyčajným" P.O. Divery su tak isto super a samozrejme za lepšiu cenu, takže ak už budem na 100% rozhodnutý, že to budú Omegy, zvážim obe možnosti.

Apropo Tudor: Nič proti nim, sú to krásne hodinky ale asi som na túto značku ešte morálne nevyspel a stále by mi to pripomínalo to známe "manželstvo z rozumu"

Apropo Casio: Jasná vec, ja som to nebral ako výčitku, rád si vypočujem iný názor a radu, skôr sa na to pozerám tak, že sú obdobia kedy som aj dlhší čas nosil G-čka kvôli práci, športu, voľnočasovým aktivitám...... a to oceľové prevedenie by mi zkrátka robilo na ruke väčšiu radosť ako ten plast.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já být tebou ten waiting list zkusím. Já jednu chvíli zatoužil po batmanech (gmt je jedna z komplikací, kterou jsem prostě musel mít), byl jsem ve dvou AD, řekli 6 let min., tak jsem tam nechal vizitku. Po nějaké době mě to přešlo a ejhle, po necelých 10 měsících email, jestli je chci, že pro mě jedny mají. Takže doporučuji to zkusit, odříct můžeš vždycky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 24 minutami, igor261069 napsal:

To ne, ale je to rozdil 72 vs. 10?  Ja prostě na rolex rezignoval, ze mi to za to nestojí a.. mám je. Ale nadšení tam nějak moc uz není. Iwecečka i zenithy mam nejak radši. 

Přesně to je důležitý podle mě...proc čekat na něco co ani nevíš jestli Tě bude bavit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 minutami, Robert napsal:

Z môjho pohľadu, desať mesiacov by sa dalo, ale mailová odpoveď konkrétne zo Sheronu z Bratislavy znela, že na LV už ani žiadny poradovník nerobia, že proste u nich nie..../aspoň som to tak pochopil:o))/

Řešíš tady nevyresitelny...proto jsem se Tě na začátku ptal jestli je máš domluvený a můžeš je koupit...nikdo Ti ty hodinky neprodá za retail, protože když už je sežene, tak je buď chce pro sebe nebo je to překupník a to zas nechceš zaplatit Ty - což chápu, ale je to tak...takže se buď zapis a čekej na zázrak nebo kup něco jinýho a máš klid...

Nemyslím to nijak zle, ale takhle to teď prostě nějak je a oni Ti to kluci vlastně už psali, tak nevím proč to opakuju :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na zázraky neverím, z druhej ruky sa kupovať a preplácať určite nechystám, ľudomilov nestretávam a na čakačku konkrétne na LV u nás v Bratislave už ani nezapisujú, takže pokiaľ mi ten zlatník z Brna do nedele neoznámi niečo zmysluplné, riešenie vidím v inom modely alebo značke.

Čo sa týka poklesu ekonomiky apropo poklesu dopytu a tým pádom zlepšenia dostupnosti...logiku to samozrejme má, ale úprimne, pri Rolexe tomu veľmi neverím....:o))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, Robert napsal:

Na zázraky neverím, z druhej ruky sa kupovať a preplácať určite nechystám, ľudomilov nestretávam a na čakačku konkrétne na LV u nás v Bratislave už ani nezapisujú, takže pokiaľ mi ten zlatník z Brna do nedele neoznámi niečo zmysluplné, riešenie vidím v inom modely alebo značke.

Čo sa týka poklesu ekonomiky apropo poklesu dopytu a tým pádom zlepšenia dostupnosti...logiku to samozrejme má, ale úprimne, pri Rolexe tomu veľmi neverím....:o))

V sheroně tě podle všeho asi nezapíšou na nic od rolexu. Já být tebou, tak zkusím i jiné AD, kde máš větší šanci že dostaneš nějakou smysluplnou odpověď a rovnou tě i zapíšou :) a jak už tu bylo zmíněno, odmítnout můžeš s klidným svědomím vždy, oni je velice rychle prodaj někomu jinému, pokud o ně nebudeš mít zájem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ač si budu protiřečit tak přesto že mám tu značku rád uznávám ji tak si říkám že ta stádní mánie po těchto modelech je usmněvná  kdy vlastně se to vyselektuje na ty co nemaj ,nejsou schopni si je sehnat ,zaplatit ...ty co maj sehnali,měli štěstí nebo přeplatili získali jakýsi pomyslný imaginární vyšší status a tím se jen znova a znova roztáčí horečka po nich a přitom jsou u Rolexu dosti podhodnoceny v tomto čase jiné modely vzhledem k hlavnímu proudu směřování stáda ted. A to i  a hlavně z investičního hlediska pže o love jde až v první řadě ,rád bych se pletl a přál to čekatelům.Ve Španělsku mají takový sport korida se to jmenuje... tak tam vám ten bejk furt vidí jen ten červenej hadr a toto mi příjde podobný...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý deň.

Tak je to jasné. Z Rolexu nebude nič, ako som aj predpokladal, zdá sa, že zlatník z Brna tiež nie je žiaden kúzelník....pre mňa je týmto kapitola Rolex v podstate uzavretá.....ale: dostal som ponuku ktorá sa neodmieta:o)) Omega Seamaster Planet Ocean Master Chronometer Chronograph,, avšak má to jeden háčik. Sú na remienku kombinácia myslím krokodília koža a kaučuk. Viem že táto diskusia patrí asi do Omega vlákna a vopred sa za to ospravedlňujem, ale nechce sa mi tam zasa všetko zložito vysvetlovať, tak prosím poraďte, lebo sa musím rozhodnúť do stredy poobedia: ako je na tom tento remienok v bežnom nosení? Dá sa s tým ísť aj do vody alebo je to úplne vylúčené? Lebo cena je fakt dobrá a tak zvažujem, či teda ešte doobjednať aj klasický oceľový remienok, alebo či aspoň nejaký čas vydržím s týmto a budem to riešiť neskôr, keď už bude v stave ktorá bude aj tak vyžadovať výmenu....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Robert napsal:

Dobrý deň.

Tak je to jasné. Z Rolexu nebude nič, ako som aj predpokladal, zdá sa, že zlatník z Brna tiež nie je žiaden kúzelník....pre mňa je týmto kapitola Rolex v podstate uzavretá.....ale: dostal som ponuku ktorá sa neodmieta:o)) Omega Seamaster Planet Ocean Master Chronometer Chronograph,, avšak má to jeden háčik. Sú na remienku kombinácia myslím krokodília koža a kaučuk. Viem že táto diskusia patrí asi do Omega vlákna a vopred sa za to ospravedlňujem, ale nechce sa mi tam zasa všetko zložito vysvetlovať, tak prosím poraďte, lebo sa musím rozhodnúť do stredy poobedia: ako je na tom tento remienok v bežnom nosení? Dá sa s tým ísť aj do vody alebo je to úplne vylúčené? Lebo cena je fakt dobrá a tak zvažujem, či teda ešte doobjednať aj klasický oceľový remienok, alebo či aspoň nejaký čas vydržím s týmto a budem to riešiť neskôr, keď už bude v stave ktorá bude aj tak vyžadovať výmenu....

...tato kombinace by nemusela být špatná a když dokoupíš kaučuk za 7 tis, přehodíš na překlápěčku a je to..Chci se zeptat jakou máš ruku, protože je to tedy ingot a pokud by byly na tahu , budeš mít 250g na ruce, což není nic pohodlného..  :/ mám to za sebou a už je mám jen na kaučuku a to  klasiku bez chrona ve 43 mm a dá se to..Nemyslím to zle, ale aby ses neunáhlil..

Upraveno uživatelem rekib1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...