Přejít na obsah

Rolex - pokles hodnoty


Robert

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 177
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Souhlasim se Steelem. Navíc PO bych já osobně bez tahu nebral. Jednou ho budeš chtít a připrav si 20k+. Heleď fakt se na to teď vykašli a ještě trošku studuj. Ušetříš si dost peněz.

Jinak na Omegy se vždycky najde nějaká dobrá nabídka - Omegy se za doporučenou MOC neprodávaj :-D.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kdyz sleduju kam jsi za tech par dni dosel, dam ti dobrou radu a usetrim spoustu penez - nekupuj si zatim zadne hodinky

Taktiež si myslím - pri cene za tento model aj keď si možno dostal zľavu z retail ceny, nechaj si to dobre prejsť hlavou, aby si nebanoval...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

PO Chrono ma na vysku skoro 2 cm a to je naozaj vela... 19,nieco mm versus 12,nieco pri Suboch ktore si povodne chcel. Pre mna osobne nenositelna vyska a ak ti mozem dat radu tak naozaj dobre zvaz ci to je nieco co unosis aj po tom ako opadne prvotne nadsenie. Ak ta nebudu bavit tak sa budu predavat velmi tazko a je velka sanca ze na tom zahucis. Neviem ake velke mas skusenosti s kupovanim takychto hodiniek tak dopredu sorry ak zbytocne poucujem... aby sa pri tejto kategorii hodiniek dalo hovorit o cene ktora sa neodmieta tak potrebujes dostat  ponuku minimalne 30% nizsiu ako je doporucena cena vyrobcu pokial sa bavime o novych.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte

Ďakujem za cenné rady a postrehy.

U mňa to nie je náhly nápad, mám už skoro 15 rokov Tag Heuer Aquaracer Chronograph a cca. pred dvoma rokmi som začal uvažovať o náhrade. Do úvahy prichádzali od začiatku dve možnosti. Rolex Submariner LV bola jednotka a Omega P.O. dvojka. Všetko to mám 1000 krát poskúšané, už sa to vlečie dlhú dobu a trochu za to môže aj moja osobná nerozhodnosť. Tag Heuery v podstate slúžia, peniaze je vždy kam "dočasne presunúť" a ja som to stále odkladal.....Priznám sa, že ceny Rolexu som až tak pozorne nesledoval a u Omegy ma to stálo už viacnásobné pravidelné zdražovanie, až tento rok posledné dve zdražovania za sebou a do toho korona ma tak nahnevali, že som sa rozhodol, že do Omegy z princípu nepôjdem.

Momentálne mám ale ponuku na zľavu, ktorá ma dostane na cenu z konca minulého roku, čo sa mi zdá ako dobrá ponuka. Kompromis je iba ten náramok. Priznám sa, že som si myslel, že cena samostatného náramku približne kopíruje rozdiel v cene koža - oceľ, čo je v pultovej cene cca. 300 Euro. Podľa toho čo píšete som sa mýlil. Samozrejme cca. 600 Euro /20 000 czk/ by som ochotný zaplatiť nebol. Ako dobré riešenie, vďaka rade od kolegov v predchádzajúcich príspevkoch sa mi zdá byť kaučukový remienok. Táto možnosť ma priznám sa, vôbec nenapadla. Preto som rozmýšľal, že by som tú ponuku prijal, dočasne si dával na kožený remienok pozor a neliezol s ním do vody a poriešil kaučukovú variantu.

Z druhej ruky kupovať nechcem, Rolex je definitívne pasé vďaka momentálnej nedostupnosti a bojím sa, že keď to teraz zasa odložím, zdražovanie ma pripraví o dalších 10%......Tak čo myslíte? Vzhľadom na ceny za cca. dvojročné P.O. na chrono24, ak vychádzam z mojej momentálnej nákupnej ceny, ak by som sa aj náhodou ich rozhodol z nejakého dôvodu predať, strata by bola zrejme minimálna.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Áno, tá výška je problém.....ale verzia bez chronografov sa mi u P.O. proste až tak nepáči. Naozaj je potom taký problém sa ich zbaviť? Konkrétne tejto verzie? O zľavách sa s predajcami bavím už dva roky, ako zákazník ktorý už niečo kupoval mám štandardne nárok na 12%. Dostali sme sa až na 15, ale viacej vraj fakt nemôžu dať, keďže som zákazník ktorý kúpil zatiaľ iba jedny hodinky....Ak urobím kompromis s náramkom z kože a odrátam 15%, som cca. na cene 11/2019. Zľava 30% sa mi zdá u bežného predajcu nedosiahnuteľná.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyby Ti někdo uměl říct kolik yby byla ztráta-asi by nedělal nic jinýho než kupoval a prodával hodinky...

Jestli se výběru věnuješ už dva roky-viš do čeho jdeš a ukecej si dobrou cenu, kterou si schopnej akceptovat a na zbytek se vykašli - akorát si zkazíš radost z nových hodinek věčnou úvahou (mohl jsem koupit jiny, mohly bejt levnější,...)... 

Kup si co se Ti líbí...na většině věcí nezbohatnes (jak si každej myslí)...takže si kup podle sebe a nevymejsles blbiny ;) :)

já měl ještě ve čtvrtek starý PO a byly supr...zase si PO koupím a to už nějaký rolexky mám... ;)

IMG_20200517_182538.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sheron mal do konca Maja -15% na vsetko okrem RLX pre kazdeho kto prisiel bez dojednavania... robia to castejsie. Registrovanym zakaznikom dvaju -20% pri prilezitosti menin, narodenim a podobne... Ak ja dostanem zlavy 15-20% bez toho aby som sa musel nejako velmi snazit tak si myslim ze je na mieste prehodnotit ci sa -15% pre teba da povazovat za ponuku co sa neodmieta... Ak chces pochopit situaciu s cenami tohoto modelu tak si sprav EU priemer z chrono24. Potom odrataj 10% a vyjde ti suma ktoru by som ja povazoval za horny strop naozaj velmi dobrej ponuky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Viem že Sheron dáva 15 príležitostne, o 20 som nevedel, neviem či to nebudú podmieňovať už niečim u nich pred tým zakúpeným....registrovaný nie som. /možno je to jedno a to isté: registrácia rovná sa nákup/ Sheron sa mi nezdá až tak orientovaný na Omegu, o nákupe u nich som uvažoval v prípade Rolexu. Omegu som doteraz riešil cez WDL /WoW/ u nich som kupoval aj tie Heuery a o viac ako 15% sa absolutne odmietajú baviť. Skúšam to už vyše roka....Teraz sa ešte vyhovárajú na koronu, že majú nariadenie od majiteľa max. 12 pre všetkých, ale vraj tým že ich už riešim skoro dva roky, teda 15, ale iba preto, lebo sú skladom....a to sú práve tie s kožou.....Nechcem si tam urobiť zlé meno, vzhľadom na to že už ma poznajú a servisujem tam tie Heuery, určite od nich ešte niekedy niečo budem chcieť tak to tam nechcem vyslovene hrotiť......Neviem, zavádzajú s tou zľavou? Lebo si myslia že to proste zoberiem aj za tých 15%? :o))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Roberte, psal si, ze TH mas uz 15 let. Neumim si prestavit, ze Omegy budes tocit po pul roce. A co bude za nekolik let, je ve hvezdach. Takze si kup hodinky, ktere se ti libi, a neres resale value, spis co nevýhodnější koupi (nebal bych se zahranici ani treba rocniho second handu). A hlavně si kup, co fakt chceš. Pak nebudeš ani řešit nějaký brzky prodej. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Áno, mrzí ma, že som to začal riešiť tu. Prípadne, nedalo by sa to presunúť, ja neviem, veľmi sa tu nevyznám....do Omegy? Každopádne sa ospravedlňujem za už teraz nie úplne vhodnú "Rolex tému" Ale začalo to ako Rolex, no.....:o))

Nechystám sa tie Omegy samozrejme predávať, iba som sa pýtal na tú možnosť vzhľadom na výhodnosť nákupu z prvej ruky. Nakoniec sa ukázalo, že zľava ktorú mi ponúkajú nie je podľa skúsenejších kolegov ktorý prispievali do diskusie zasa až taká výhodná ako som si myslel, každopádne sa mi ale ani po viac ako ročnom vyjednávaní u nás v Bratislave nepodarilo dohodnúť lepšie podmienky.

Neviem, čo myslíš pod pojmom zahraničie: Pýtal som sa v dva krát v Prahe u Dušáka, vo Švajčiarsku v Crans Montane, na asi troch alebo štyroch letiskových Duty-Free shopoch /myslím Abu Dhabí, Zurich a Frankfurt/a naposledy vo februári 2020 v New Yorku v nejakej Omega predajni na 5th.Avenue a odpoveď bola v zásade vždy rovnaká: zľava áno, ale iba ak som u nich už niečo kúpil, ak nie tak tiež, ale vždy malá a keď som to porovnal s WoW pultovou cenou mínus zľava, vs iné predajne pultová mínus zľava, najvýhodnejšiu ponuku som doteraz vždy dostal v Bratislave....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele ja ti nerozumim, jediny o co ti jde tak na co dostanes slevu a kolik a jestli to prodas za dobre nebo na tom prodelas. Ja kdyby se mi neco sakra libilo tak bych asi neresil par procent slevy a neptal se v kazdym butiku a necekal roky nez neco koupim. Hodinky kupuj primarne srdcem a ne penezenkou, jinak nejsi na spravnem miste. Takovejch co slyseli ze na hodinkach jde vydelat nebo neprodelat jsou stovky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, tkol napsal:

Hele ja ti nerozumim, jediny o co ti jde tak na co dostanes slevu a kolik a jestli to prodas za dobre nebo na tom prodelas. Ja kdyby se mi neco sakra libilo tak bych asi neresil par procent slevy a neptal se v kazdym butiku a necekal roky nez neco koupim. Hodinky kupuj primarne srdcem a ne penezenkou, jinak nejsi na spravnem miste. Takovejch co slyseli ze na hodinkach jde vydelat nebo neprodelat jsou stovky...

Pod to se podepisu. Uz tohle vlakno nejakou chvili pozoruju a cele me to prijde uplne mimo me chapani :axehead:  Hodinky mam rad, proto je nosim, nebo se na ne koukam ve winderu a mam z nich radost. Uvahy o tom kolik usetrim, nebo kolik vydelam sorry jako, to je pod uroven...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte

Ja neviem, možno je to taká moja paranoja, ale nemám veľmi chuť kupovať cez chrono24....Mám na to svoje dôvody, netvrdím že rozumné, ale hodinky by som ja radšej kúpil osobne a peniaze vyplatil v hotovosti. Možno to bude znieť v dnešnej dobe čudne, ale okrem zopár maličkostí som doteraz nikdy nič nekupoval na internete, nemám v to veľmi dôveru a nemám s tým ani žiadne skúsenosti.........Áno, o zľave v Sherone samozrejme viem, ale tento model skladom nemajú a zľavy sa týkajú iba tovaru skladom. Bol som tam osobne, pokiaľ som tam doteraz nič nekúpil, zľavu mi vie dať iba na tovar skladom. Napriek tomu som ich ale poprosil o cenovú ponuku a čakám že sa ozvú.

tkol....Ja myslím že nákup srdcom a nákup za výhodnú cenu sa vzájomne nevylučujú:o)) Ja sa predajom hodiniek neživím, srdcom som vyberal model, rozumom sa snažím poriešiť cenu. Nevidím v tom nič zlé. Áno, možno raz príde deň kedy ich posuniem ďalej a v tom prípade sa dobrý nákup bude hodiť:o)) Ak by som to riešil iba ako chladný kalkul, nemotám sa okolo toho toľké roky:o))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kolega se snaží naznačit, pokud si ho mohu dovolit "překládat", že nedává smysl motat se "tolké roky" kolem koupě hodinek a laborovat, zda ti dají někde místo 10 % těch vytoužených 15... Radovat se z hodinek na ruce má utilitárně násobně vyšší cenu než pár ušetřených tisíc, o hodnotě času nutného na hledání "nejlepší nabídky" nemluvě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja sa samozrejme nemotám toľké roky okolo zliav, skôr som profiloval aký model chcem, čo mi najlepšie sedí, selektoval možnosti. Až sa to na koniec zúžilo na Rolex alebo Omega. Heuery som už nechcel. Poskúšal so toho fakt veľa, hodne cestujem a vždy keď sa v danej lokalite nachádzal obchod s hodinkami, rád som sa zastavil, pozrel na ponuku a ceny, zobral vizitku...

Zľavy som začal riešiť až s príchodom korony....podmienky ktoré som mal pred koronou u AD dohodnuté zrazu neplatili, ja som z niečim rátal a zrazu musím dať viac. Preto sa teraz snažím aspoň dorovnať to, čo som mal už pred tým sľúbené.

Keby som sa primárne motal okolo zliav, tváril by som sa tu teraz ako profík ktorý všade bol, všetko videl, o všetkom počul, každého by som tu poučoval a neprosil by som tu o radu za cenu, ako malý chlapec:o)) Fakt je, že 15% som doteraz bral ako dobrú ponuku, bol som spokojný, ale kolegovia tuná ma poučili, že to až také terno nieje a tak sa snažím o tom niečo zistiť.

Za to plevelenie Rolex vlákna sa samozrejme ešte raz všetkým dotknutým ospravedlňujem, prečo v tom pokračujem som už vysvetlil, chápem že to má tuná svoje pravidlá ale opätovne prosím, nezatracujte ma:o))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...