Přejít na obsah

Rolex - pokles hodnoty


Robert

Doporučené příspěvky

Ja to tu taky pravidelne procital a nechapu jednu vec. Ty Omegy. Jedna vec je vyzkouset je v showroomu 30s na ruce, druha je pak nosit je cely den, treba v lete v teple, kdy ti natece trochu ruka, zpoti se... Budou tezke a nepohodlne. At mi nikdo netvrdi, ze ne. I kdybys mel ruku 20cm+.
Ja bych se na ne vyprdl. Nebo pocitej proste s tim, ze kdyz je koupis se slevou 15 % (hadej proc u AD tak dlouho lezi), tak pokud bys je po roce chtel prodat, tak uz budou jete a furt budou velke a tezke a bez tahu. Neocekaval bych, ze za ne dostanes vic jak 50 % puvodni ceny od AD.
Byt tebou, udelam dve veci:
1) Zajdu k Rolex AD a napisu se na poradnik.
2) Pri cekani mrknu na nejake second hand IWC nebo Zenith nebo neco ve zdejsi inzerci, abych si ukratil dlouhou chvili a udelal si mezi tim radost.

Ty Omegy budou pruser, utopis v nich hodne penez, ktere bys mohl pouzit jinde lepe...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 177
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Ahoj.

To sú veru užitočné postrehy, ďakujem. Skúšal som ich samozrejme vždy iba krátko, max pár minút na ruke, takže ako to bude v reále neviem.

Čo chodím priebežne pozerať k AD, mávajú ich tam pomerne pravidelne v rôznych verziách a vždy sa predajú a oni potom zasa objednajú nové na sklad. Aj samotný model vo verzii s chronografom sa robí už roky, pokiaľ je to teda vyslovene nenositeľná záležitosť, kto to potom kupuje? Priznávam že určite nie som objektívny, lebo tieto alebo RLX LV sú moja srdcovka, ale toto mi hlava úplne neberie:o)) Ako to teda je? To by chcelo viacej osobných skúseností od ľudí, ktorý ich skutočne vlastnia.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já měl tříručky a nemohu říct, že by byly nepohodlné, ale váha už je opravdu cítit. Bez tahu bych je určitě nekupoval. Já myslím, že tvoje cesta by mohla vést k těm BB58. Jsou neskutečně pohodlné, skvělá strojovna uvnitř a rolex like cifr. Jediné co by se dalo vytknout je snad absence nějaké mikroextenze ve sponě ala glidelock u Rolexu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro mne je zvláštní, že vybíráš mezi dvěma ohledně komfortu na ruce zcela rozdílnýma hodinkama. Ty nejspíš nedostupný LV jsou vzhledem k průměru a sponě s mikroregulací (i přes vyšší dýnko) velice pohodlné. Kdežto ty Omegy budou po stránce komfortu úplně jinde. Čekal bych, že při zralém výběru ze dvou možností budeš řešit drobné nuance a ne dva v podstatě zcela rozdílné kusy.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Robo neviem kto kupuje PO chrono ale vzhladom na to ze na ch24 sa predavaju s viac ako 30% poklesom proti pultovke tak odhadujem ze velky predajny hit to nebude... Inak by ich AD nemali potrebu pustat prekupnikom az tak pod cenu..

Moja skusenost je ze hodinky co maju vysku nad 15mm a vahu okolo 200 gramov a viac su neprakticke, tazke a pri dlhsom noseni proste zavadzaju.

Mozno sa pletiem ale mam pocit ze ty to beries trochu aj ako status symbol. Ked uz mas dat vela penazi za hodinky chces aby si to okolie vsimlo. Osobne na tom nevidim nic zle... 
 

Moje odporucanie je drzat sa Rolexu. Spravne vybrana farebna kombinacia DJ41 robi rovnaku paradu ako LV. Pokial si ale vysadeny na velkost alebo chrono estetiku tak zvaz 44 mm Omega Speedmaster alebo Semaster 300 Chrono. Pozri trebars aj na Breitling Avanger Chrono 43/45 alebo Superocean Heritage 44 Chrono. Toto su vsetko velke hodinky-hovada ale PO Chrono je s 45,5/19,5 proste mastodont. Najlepsie spravis ak zbehnes do WDL a zacnes znova skusat s tym ze pri tom zohladnis nazory co tu boli odprezentovane.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj

Breitlingy som skúšal už viaceré, ale táto značka mi skrátka nie je sympatická. Je pravda že v poslednej sérii ten svoj dizajn dosť prekopali,  ale napriek tomu sú na môj vkus stále trochu "prezdobené". Speedmaster určite nie, toto nieje môj štýl, vždy sa mi páčili potápky, v tomto mám fakt. jasno:o)) Seamaster 300 Chrono som samozrejme zvažoval tiež, ale podľa môjho osobného názoru im trošku chýba tá elegancia PO. S tým remienkom máte určite všetci pravdu, koža je fakt nepraktická záležitosť, pôvodná myšlienka bola, že ten kožený remienok ma bude nútiť na ne dávať viacej pozor a častejšie ich odkladať, ale zasa nechávať ich kde kade po hotelových trezoroch keď sa ide človek hodiť do bazéna, to asi nebude pôvodná myšlienka potápiek.

V tej extravagancii sa mýliš, ani ja v tom nevidím nič zlé, ale je to presne na opak....ja som práve že z toho že sú také veľké tiež trošku nešťastný, práve to, že budú na ruke strašne kričať je asi najsilnejší môj argument proti PO Chrono. Ale ten krásny elegantný dizajn....toto sú určite múdre slová /tie Tvoje aj kolegov/ ale veľmi sa obávam toho, že na koniec pôjdem do kompromisu a budem z toho nešťastný.....Pokiaľ by som sa mal rozhodovať rozumom, určite by prichádzal do úvahy Tudor, Seamaster 300, ak iba srdcom RLX LV alebo Seamaster PO Chrono sú jasná voľba:o))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

10 minutes ago, Robert said:

shaggy....Ja teda neviem, "o slonikovi" som hľadal, ale našiel som niečo, nepochopil som nič....:o)) Možno hľadám zle.....prosím vysvetliť:o))

Potkají se dva kamarádi.
- Jak se máš? Dlouho jsem tě neviděl
- Výborně, člověče, pořídil jsem si slona.
- Slona? Co s ním?
- To je ti báječná věc. O krmení se nemusím starat, spase mi trávník, takže ho mám jak golfový hřiště, umeje mi auto, děti si ním hrají. No fakt skvělý.
- To zní dobře. Na kolik přijde takovej slon?
- Tak většinou kolem třiceti tisíc, ale že jsi to ty, prodám ti ho za dvacet.
- Fajn, domluveno
Potkají se po pár týdnech
- Teda ty jsi mi dal! Trávník zdupanej, stromy olámaný, všude samý hovno, rozsednul mi auto, děti se ho bojej a manželka se chce rozvádět!
- Nehezky mluvíš o sloníkovi, takhle ho neprodáš...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pozorne som si precital cele vlakno a trochu autorovi nerozumiem. Miesa Suby s PO s chronografom, co su podla mna dva uplne odlisne modely.
Ak je teda LV nedostihnutelna meta a BB58 je manzelstvo s rozumu, preco ist do chrona, s ktorym sa utopis? Ak  si rozhodnuty pre Omegu, ber Divera, kupis ho za dobru cenu a bude Ti verne sluzit.
 

A ak Ta dizajn neoslovil, pozri si Seamaster 300. Ma super strojovnu a retro dizajn odkazujuci na modely z 50. rokov.

 

Alebo sa vyprdni na vsetko a zober nejake potapky od Seika 😉

 

 

 

Upraveno uživatelem miguel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobré ráno

Takže chlapi, dnes ráno som sa prvý raz v živote vážil kvôli hodinkám:o)) Tu sú moje parametre: výška 187, váha 90,5 kg , obvod zápästia cca 19,5 cm:o)) Najčastejšie chodím oblečený športovo. Rifle, tričko, mikina....oblek iba veľmi výnimočne. To je mi jasné, že RLX Sub alebo Omega PO nie sú oblekové hodinky....

PS: Rolexákov prosím ešte raz veľmi pekne o trpezlivosť, pri RLX to začalo a nieje vôbec vylúčené že to pri RLX aj skončí.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych se nezdráhal těch DJ41. Je to Rolex, čekat na to budeš maximálně pár měsíců, nosit je můžeš jak ke kraťasům, tak k obleku. Na výběr je relativně hodně kombinací barev ciferníků X lunet X náramku. Běž si je vyzkoušet! Podle mého neprávem opomíjené hodinky, kdybych chtěl Rolex, šel bych na jistotu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

miguel: Áno, uznávam, sú to úplne iné hodinky, ale tieto dva modely sú u mňa po stránke dizajnu proste top a kedže sa na hodinky hlavne pozerám, musia sa mi páčiť....Ako to myslíš, "utopiť sa z chronom? " Prosím vysvetliť.....Ja neviem, RLX LV sa mi páčia tak ako sú, ale modely od Omegy mi proste z chronom prídu zaujímavejšie, športovejšie ladené po designovej stránke...U RLX mi to vôbec nechýba, možno preto, že RLX potápky nikdy nemal z chronografom. Po technickej a kvalitatívnej stránke považujem tieto dva modely za skoro rovnocenné...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neviem, iba sa mi to zdá, alebo je tu väčšina kolegov zaujatá proti chronografom? Naozaj je to až taká nevďačná komplikácia? Alebo prečo? Lebo pozeral som samozrejme aj iné hodinky a iné modely rôznych značiek s touto komplikáciou a už z podstaty veci samozrejme vyplýva, že sú to vždy veľké, masívne a vysoké hodinky./teda v kombinácii s wr 300 m a viac/ To máte na mysli? Tú nepraktickosť pri nosení vyplývajúcu z veľkosti a výšky? Alebo sú tam aj iné proti?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...