Přejít na obsah

Rolex - pokles hodnoty


Robert

Doporučené příspěvky

Já osobně jsem tuto komplikaci nikdy v životě nevyužil, ale to je můj problém, ostatní to můžou mít jinak. V úplných začátcích jsem taky preferoval komplikace a čím víc subcifrů na ciferníku bylo, tím líp! Dnes už upřednostním raději čitelnost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 177
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Robo, ak si niektore prispevky precitas este raz a pozorne, mas v nich kompletnu sadu informacii. Pozri, co ti pisal Andy a Vortex.
Ja mam obvod zapästia okolo 21-22cm. Najvyssie hodinky, ktore mam v sucasnosti su Seiko MM300, ktore maju na vysku 15mm a nad tuto hranicu by som nesiel v ziadnom pripade. Ale to je individualne... Mnozstvo kolegov spomenute hodinky vzdy poslalo dalej prave kvoli tejto vyske. Ono sa to nezda, ale uz 1mm urobi strasne vela. Aj ked nechces potapky, skus si Omega SMP, ktore maju asi 13,5 na vysku a porovnaj si to s PO na ruke. 

DJ41 by pokojne mohla byt cesta. Na vsetky cinnosti (vlakno filo-boxer), od malovania po miesacku a more...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Áno, s týmto určite suhlasím. Na Heueroch čo mám teraz mám chronograf, fakt je, že nevyužil som ho asi nikdy. Táto komplikácia asi veľmi používaná nieje, na tom sa zhodne určite väčšina. Môj osobný názor je, že to robí hodinky na pohľad zaujímavejšími. Netvrdím že jednoduchosť a elegancia nie sú zaujímavé, skôr mi ten chronograf evokuje športovejší look....

Inak čo tá veľkosť PO Chrono na moju postavu a zápästie? Parametre som uviedol....toto ma fakt zaujíma, nikdy som si priamo neuvedomil, že rôzne veľkosti hodiniek a rôzne postavy alebo zápästia môžu pôsobiť zvláštne....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vždycky to bude hlavně o tvých pocitech! Upřímně je mi celkem u zadele co si o mých hodinkách myslí ostatní, protože z mého okolí tomu nikdo nerozumí. Kup si co se Ti líbí. Ještě by mohla být cesta ty Speedy Broad Arrow co nabízí David. Jasně, nejsou to potápky, ale myslím, že 99% lidí budou s přehledem stačit na všechny činnosti. Mají chrono a výšku lehce přes 14mm, jsou nové a ještě dost ušetříš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Robo budu na tebe pravdepodobne vyzerat dobre... toho by som sa nebal. Ide skor o to ako sa ti budu nosit. Moja skusenost je ze cokolvek nad 15 mm akoby presahovalo nejaku ochrannu zonu ruky a aspon mne to zavadzia a neustale to otlkam o vsetko k comu sa priblizim. 19 mm hodinky su tak vysoke ze aj ked si oblecies zimnu bundu budes citit ako sa ti o ne zachytava z vnutra rukav. Dalsi faktor je vaha... priviaz si na zapastie stvrt kila a nos to cely den. Aj velkemu chlapovi to zacne prekazat. Aspon vahu by si vedel vyriesit titanivou verziou... tak ked musis zvaz titanovky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, sú to všetko naozaj cenné rady. Som rád, že som medzi Vás prišiel, aj keď som to tu sporadicky sledoval už dlhší čas, určite som sa aj za tak krátku chvíľu veľa dozvedel.

Konverzácia samozrejme pokračuje, ak bude záujem, ale v tomto štádiu mám potrebu všetkým kolegom-prispievateľom poďakovať za cenné rady a osobné skúsenosti a moderátorom prípadne ľuďom ktorý toto vlákno považujú za zbytočné a nevhodne umiestnené za trpezlivosť a toleranciu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Robert napsal:

miguel: Áno, uznávam, sú to úplne iné hodinky, ale tieto dva modely sú u mňa po stránke dizajnu proste top a kedže sa na hodinky hlavne pozerám, musia sa mi páčiť....Ako to myslíš, "utopiť sa z chronom? " Prosím vysvetliť.....Ja neviem, RLX LV sa mi páčia tak ako sú, ale modely od Omegy mi proste z chronom prídu zaujímavejšie, športovejšie ladené po designovej stránke...U RLX mi to vôbec nechýba, možno preto, že RLX potápky nikdy nemal z chronografom. Po technickej a kvalitatívnej stránke považujem tieto dva modely za skoro rovnocenné...

Utopit sa s tym chronom som myslel kvoli tomu, ze su to velke masivne hodinky a ako pisali kolegovia predo mnou, nebudu sa Ti nosit pohodlne.

 

Co sa tyka chrono, pre mna je to komplikacia, ktoru respektujem v tradicnej svatej trojici : El Primero, Autavia a, samozrejme Speedmaster. Na kazdom inom modeli tuto komplikaciu povazujem za nezaujimavu a nepotrebnu. Viem, viem, napisete, ze Vam tu chyba Daytona :)

 

Fakt si pozri ten Seamaster 300 - a hlavne ich chod skusit - su pohodlne a maju ozaj pekny dizajn!

Seamaster 300 Collection | OMEGA®

Alebo aj ten napad s OP39, ci Explorerom nie je zly!

Upraveno uživatelem miguel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Roberte, jeste k te vaze a vysce, ptal jsem se na to proto, aby to tak nejak cele hralo dohromady. 160cm vysoky typek, co ma 60kg a ruku 14cm - na nem by ty Omegy vypadaly smesne, mohl by je nosit kolem pasu.

Tvoje proporce jsou na tak velke hodinky asi v pohode. Proto jsem ale i zminoval (a nejen ja) jeste to pohodli. Pod rukav bundy se ti budou strkat blbe, kdyz k tomu budes mit jeste v zime rukavice, tak te to nasere jeste vic. Ja jsem vyzkousel a vystridal pomerene dost ruznych typu a znacek hodinek a postupem casu se cim dal tim vic klonim k mensim verzim jak prumerem, tak vyskou. Proste mit hodinky na ruce a nevedet o nich, to je to, co ja chci. Abych je porad na ruce posouval a mel to jako zavazi, takove hodinky jdou hned zpet do hodinkovnice, nebo rovnou do prodeje.

Jeden priklad za vsechno. Mam ruku cca 17cm, v lete 17,5. Mam Doxa Sub1000T (cca 43mm prumer) - hodinky s oranzovym cifrem. Je to velka placka, nosi se pohodlne, ale na tahu uz to nejakych par gramu ma. Paradoxne pres zimu ty hodinky nosim casteji, protoze v lete, jak je mi vedro, napuchne mi ruka, tak je to cele mene pohodlne, a kdyz jdu nekam na delsi vylet nebo na turu, tak proste uz to zavazi citim a neni mi to prijemne (a porad je to nic oproti PO v chronu na tahu). Proto paradoxne moje nejoblibenejsi letni a cestovatelske hodinky jsou Prim Igen na svetlem canvasu. Jsou pohodlne, lehke, vim o nich jen tehdy, kdyz je kazde rano natahuju.

Zpet ke tvemu vyberu. Chapu, ze se ti chronografy libi vic a ma to tak hodne lidi. Jak psal Shewcza, vic ficur, pro neznale to vypada jako vic sofistikovanejsi hodinky (a taky to svym zpusobem jsou). Ale chronograf je vic narocnejsi na udrzbu, mas tam vic veci, co se muzou podelat a s tim vsim je spojena i financni stranka udrzby hodinek. Chornografy uz mas Tagy. Kdyz budes mit chut na chorno, nahodis taky. Ve vetsine pripadu si vystacis klidne s triruckama. Jeste i zalezi, jestli datum je nutnosti. Jednoduche trirucky bez data, nebo dokonce dvourucky, to je proste to, co me treba bere.

Tim se dostavam k upravenym doporucenim, ktere bych ti dal:

1) Bez k AD a zapis se do poradniku na LV (tohle zustava stejne).

2) Mrkl bych se jeste na Rolex Milgauss nebo Rolex OP ve 39mm v bile barve. Bilej matnej cifr na nich je paradni, jsou to univerzalky/toolovky jako bejk a navic diky tomu bilemu cifru se ty hodinky jevi jako trosku vetsi.

3) Pokud presto chces potapky, trosku masivnejsi, aby to byl svym zpusobem i show off, tak bych se mrkl na neco od Panerai. To je takova klasika, nosi je hlavne velci borci (SSS - Stallone, Schwarzeneger, Statham) a v konecnem dusledku budou pohodlnejsi a asi i levnejsi (dle modelu) nez ty OP.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Keď už sa teda bavíme o nejakej alternatíve, ale naozaj iba čiste teoreticky: Tudor Pelagos? Omega Seamaster Planet Ocean GMT?

O tom GMT som svojho času uvažoval v súvislosti s tým že dosť cestujem, takže s čisto praktického hľadiska, druhý čas by sa hodil a na rozdiel od chronografu by som túto komplikáciu aj naozaj využíval....

Na Pelagose sa mi zasa páči jednoduchý nadčasový dizajn, dobrá cena, ale tam ma veľmi odradzuje, že by mi to neustále pripomínalo to "manželstvo z rozumu" / a smútil by som za RLX LV/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

AndyAaron

Keď som odosielal príspevok, Tvoj tam ešte nebol:o))

Ďakujem pekne za hodnotné rady....bez ohľadu na veľkosť postavy či zápästia, na tej výške niečo bude...Dnes mám od rána na ruke nejake G-Shocky čo som si požičal od kolegu aby som si urobil trošku predstavu o tej výške, majú myslím necelých 18mm a fakt je problém ich dostať pod rukáv.....Ja som sa u tých PO chrono vždy najviac bál tej výšky, hlavne toho, že s nimi budem každú chvíľu do niečoho narážať. Toto mám z vlastnej skúsenosti, Tagy sú po tých rokoch najmä na lunete dosť poškriabané....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 minutami, Robert napsal:

Keď už sa teda bavíme o nejakej alternatíve, ale naozaj iba čiste teoreticky: Tudor Pelagos? Omega Seamaster Planet Ocean GMT?

O tom GMT som svojho času uvažoval v súvislosti s tým že dosť cestujem, takže s čisto praktického hľadiska, druhý čas by sa hodil a na rozdiel od chronografu by som túto komplikáciu aj naozaj využíval....

Na Pelagose sa mi zasa páči jednoduchý nadčasový dizajn, dobrá cena, ale tam ma veľmi odradzuje, že by mi to neustále pripomínalo to "manželstvo z rozumu" / a smútil by som za RLX LV/

Když přemýšlíš o těch Pelagosech ( mimochodem, nevadí ti titan?) , tak bych pouvažoval i o Tudor BB GMT ( nové, už bez problému s datem ). Sňatek z rozumu tam nikde nevidím, Tudor je značka vyvíjející se vlastním směrem a na LV se zatím dostaneš v pořadníku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já děkuji @shewcza za doporučení na moje Omegy, ale když to tady čtu nepotřebuji si "přihřát polívčičku" s prodejem, nicméně mám potřebu se k tomu vyjádřit.

Roberte, tohle přešlapování kolem značek je v pohodě, nikdo se asi nerozhodne hned co si vybrat, ale doporučil bych Ti, mj. i to, co už tady zaznělo.

1) Udělat si představu o tom, co chceš vůbec za hodinky

2) Jít si je vyzkoušet do prodejny, chvilku posedět, projít se s nimi na ruce - prostě, aby Ti sedly. Každý má tu preferenci někde jinde.

3) Pokud chceš Rolex nedělej kompromisy, sedni na vlak, přijeď si je vyzkoušet do Prahy k Bechyněmu a zapiš se u nás, v Carollinu Tě nazapíší, ale Bechyně ano. Druhá možnost je ta Omega. PO jsou super, SMPc mají taky sakra co do sebe, Moony jsou fajn, ale obyč. Omega je moc dobrá, bohužel u nás pořád leze cenově nahoru, nicméně pořád to není v cenách Rolexu. Moje osobní preference je Omega před Rolexem, pokud chceš hodinky, jako uloženku (ale i to je diskutabilní), pak jdi do Rolexu. Pokud chceš Rolex, objednej si je, na dobu čekačky si kup jiné hodinky, například ta Géčka, pokud je chceš a čekej na telefon, nicméně pokud bych já za sebe chtěl Rolby, určitě nepůjdu do Tudoru, je to fajn značka, ale nikdy to nebude Rolex, pokud chceš obstojnou, hezkou hodinku s velmi dobrými, přesnými a spolehlivými strojky, chceš ušetřit, tak skoč do Omegy, budeš mít krásné hodinky a ušetříš kopec peněz bez ponižujícího čekání. Ale jestli Ti můžu doporučit, pokud chceš chrona, nedělej kompromisy, co se líbí Tobě se nemusí líbit jinému a naopak, kupuješ si hodinky podle sebe, ne podle obecného názoru, tak si kup hodinky, které se budou líbit Tobě a nenech se od nich odradit, jinak to bude jen přestupní stanice a začneš se v tom točit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Nevím, jestli to tu už nezaznělo, ale proč vlastně nechceš "obyčejné" Suby? Pokud na ně je čekačka, tak jsou to řádově týdny nebo jednotky měsíců, co jsem tady tak vypozoroval, případně můžeš koupit v inzerci tady, poslední dobou se tu i údajně málo nošené Suby docela válejí. A BLNR by taky mohly bejt v pohodě, teda samozřejmě ve srovnání s LV nebo třeba Pepsinama... Třeba bys jedny z nich mohl do konce roku mít :) 

A co se Rolex vs Omega týče, tak já bych sáhl z Omegy spíš po nějaké "ikoně"... Nevím, jak to správně popsat, ale třeba ze SMP, Moonů nebo Seamaster 300 mám absolutně jinej pocit než z AT nebo PO, které se mezi generacemi liší možná tak strojky nebo že nemají indexy, okénko a blablabla, ale pořád jsou to na konci dne pro mě takové nijaké hodinky... Čímž samozřejmě z nich nechci nikomu kazit radost. Koneckonců, staré vlnaté SMP se taky od sebe lišily někdy jen barvou nápisu :D Ale prostě je pro mě jinde SMP než třeba PO.

A u Rolexu je zas otázka, jestli tě neomrzí. Měl jsem třeba Expy nebo Suby a šly, protože byly prostě nudné a SMP zůstaly, na druhou stranu bejt mi třeba 40+ a mít usedlejší vkus, byla by ta nijakost výhoda, nevím :)) Cestou Tudoru bych se asi nevydal, sice mě BB GMT baví (na ruce jsem je teda nikdy neměl, no) ale kupoval by sis je, protože jsi nemohl mít Rolex... A ještě bys vlastně nejen jednání ale i kšeft Rolexu tímhle podpořil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkusím nadhodit ještě z úplně jiného soudku, ale určitě minimálně srovnatelné hodinky. Jasně, nejsou to Rolex, ale v mnohém určitě ještě lepší. GS -dělají je i v titanu v oceli jsou už dost těžké, ale proti PO rozhodně komfortnější na nošení. Mám podobnou postavu jako ty 187/100post-21215-0-30845700-1547568039_thumb.jpegpost-21215-0-41720700-1547721124_thumb.jpegpost-21215-0-16453200-1549818800_thumb.jpegpost-21215-0-30950900-1549983437_thumb.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 36 minutami, AndyAaron napsal:

Jeden priklad za vsechno. Mam ruku cca 17cm, v lete 17,5. Mam Doxa Sub1000T (cca 43mm prumer) - hodinky s oranzovym cifrem. Je to velka placka, nosi se pohodlne, ale na tahu uz to nejakych par gramu ma. Paradoxne pres zimu ty hodinky nosim casteji, protoze v lete, jak je mi vedro, napuchne mi ruka, tak je to cele mene pohodlne, a kdyz jdu nekam na delsi vylet nebo na turu, tak proste uz to zavazi citim a neni mi to prijemne (a porad je to nic oproti PO v chronu na tahu). Proto paradoxne moje nejoblibenejsi letni a cestovatelske hodinky jsou Prim Igen na svetlem canvasu. Jsou pohodlne, lehke, vim o nich jen tehdy, kdyz je kazde rano natahuju.

 

Myslim, ze tuto cestu od vacsich priemerov k mensim si preslo vela chronomagorov. Na zaciatku je to ten pocit, ze som dal "vela penazi "za hodinky, tak ich musim na ruke "citit". A potom je to postupne inklinacia k niecomu pohodlnemu, co "nebudem takmer citit".

Presne takto som predal 42 mm Moony aj 41 mm Seamastery Divery a presiel k 38 milimetrovej Aqua Terre. Jednoducho som sa s tymi hodinkami necitil pohodlne - a to su v podstate male priemery. A teraz? Uz by som nemenil!!!

Igeny som mal chvilu, ostali tuto na fore - dodnes mi chybaju - a tiez to boli super nositelne hodinky. Ale su v dobrych rukach :)

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechtěl jsem ale nedalo mi to. Využití chrona - to je jako s mechanickými hodinkami. Na čas mám telefon - hodinky mám rád, líbí se mi a rád se na mě dívám. To stejné chrono na hodinkách, líbí se mi, občas si stopky pustím, dívám se jak běhají ručičky, kochám se. Mám radši hodinky s chronem, ale je to fakt individuální.

Co se týče velikosti hodinek a pohodlí při nošení - já potřebuji cítit, že na ruce něco mám, takže radši mám na ruce aqutimery (46mm) než rolexy 40mm, ruku mám taky 19.5 cm.  Stejně tak dávám přednost tahu před gumou a kůží. Takže nejlepší je vyzkoušet si různé hodinky a pak se rozhodnout.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

igor261069 : poskúšané ja mám, v tom problém nie je, ale vždy iba chvíľu na predajni....to že reálne nosenie je zasa niečo iné, s tým sa dá iba súhlasiť a preto to v podstate uznávam ako silný argument...Čo sa týka vzhľadu, konkrétne u PO chrono, tam je to pre mňa jednoznačné a jasné.....ale kolegovia ma trochu zneistili argumentami ako nepraktickosť a nepohodlné nosenie a to sa bohužiaľ nedá zistiť inak ako denným používaním.....

steel: :o)) nie som prezlečený iný kolega:o)) 

Ja viem, od témy sa to hodne odklonilo. Naozaj som sa dozvedel veľa užitočných rád, vôbec neľutujem že som sa opýtal a toto vlákno založil, čo sa týka rozhodovania sa, fakt je, že som sem vstupoval ako kandidát RLX LV  alebo Omega P.O. ako druhá možnosť a dostal som tu veľa dobrých rád, mnohé veci sa mi vyjasnili, dozvedel som sa o veciach o ktorých som vôbec netušil a dostal od Vás aj zaujímavé typy ako prípadnú inšpiráciu....

Faktom ale zostáva, že priority sa zatiaľ rozhodne nemenia, poradie možno áno. Reálne si myslím že na koniec asi aj tak skončím u tých P.O., aj keď uznávam predložené argumenty na margo verzie chrono....Na koniec určite poslúchnem Tvoju radu ktorú si mi dal na začiatku, mimochodom aj ja som tak uvažoval ako náhle som sa dozvedel o "nedostupnosti" RLX LV a ešte nad tým popremýšľam. Stanovil som si ale taký pomyselný termín....aj s prípadnou čakačkou by som mal do konca roka 2020 rád na ruke nové hodinky.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...