Přejít na obsah

Rolex - pokles hodnoty


Robert

Doporučené příspěvky

před 3 hodinami, steel napsal:

tak ja doufam, ze se z toho vyklube nekdo, treba Street glide, kterej to vlakno zalozil pod jinou identitou (R) aby nam v techle spatnych casech udelal radost 😂

a nebo nam (R) za 9 prispevku bude chtit neco prodat, zda se ze toho na cestach hodne nakoupil a aby si koupil vytouzeny LVcka, bude muset neco strelit :guitar:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 177
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Stejně tak, jak se někomu líbí chrona, GMT, tak druhému ne. Stejně tak bych to (imho) viděl s tou velikostí. Na mé 16,5 cm "tyčce" mi jsou tuňáky (Seiko MM300) pohodlné a nosím je celoročně.  U mého hledání "Definitivních" mě GMT ručka u jednoho modelu definitivně odradila.Každopádně dobře že tu padla varianta GS :) To by byl do vlákna "hurá Rolex" pěkný konec :D obzvláště když si Robert najde to Marovo porovnání ultramakrofotek. Prosím berte to s humorem, jsem jen Seikokot :D

Snad ještě jestli si Roberte zkoušel gumu (jestli tedy je pořád v nějaké tvé varientě), jasný u Casia asi je, ale u jiných to nemusí fungovat (moje zkušenost ).

Přeji dobrý výběr a hlavně radost při nošení. Když z nich budeš mít to pravé potěšení, tak na procenta slevy a cenu (když si ji můžeš dovolit) zapomeneš. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sido: žiadny strach... síce sem tam pocestujem a vždy sa rád pozriem, ak natrafím na obchod z hodinkami, ale je pravda, že doteraz som iba očumoval:o)) Jediné "luxusné" hodinky ktoré momentálne vlastním sú 15 ročné Aquaracery a tie určite predávať nebudem:o)) Majú už niečo za sebou, každý jeden šrám niečo znamená a tá patina, to sú také moje spomienky.....:o))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem si tady něco pročetl a určitě je dobré si na foru společně podiskutovat o nějakých parametrech, o historii jednotlivách modelů, aby ses zorientoval v objektivních faktech o hodinkách, ale konečný výběr hodinek nech rozhodně na sobě, protože to co se ti líbí a jaký pocit z toho na ruce budeš mít je jenom TVOJE VĚC. Takový to "nechci chronograf" protože to někdo napsal na foru, že se to stejně nepoužívá a že je to velké, to je z mého pohledu těžkej nesmysl, to bychom mohli zrušit celé hodinářství, ne? Já třeba toho tvého vysněného Hulka běžně nosím a ano, jsou to fajn hodinky na volnej čas, hodí se mi k mikině když jdu hrát jako DJ na áftr do klubu, ale nic světoborného v tom nevidím, ty hodinky ještě nosím do bazénu a na běhání. Ano, jsem rád že je mám, bylo mi umožněno si je normálně koupit, tak jsem si je v koupil, ale brečet tady, že to není dostupný? Na světě je tolik skvělých hodinek -  ŘIĎ (strašný slovo :D) SE SRDCEM A POCITEM na ruce a vyber si individuálně podle sebe, né dle názoru fora a ani nikoho dalšího. Upřímně, v minulosti jsem měl na ruce ve své době mnohem lepší pocit z bývalých hodinek TH Carrera 1887 CAR2A11, to byla prostě srdcovka a žádný Rolex ji nenahradí - a to je MŮJ pocit kterej mi nikdo nevezme. Proto to takhle dlouhosáhle neřeš, urči si jaký budget na to máš, stav se do butiku, kde si představí kolekci a řeknou ti co jde koupit, co nejde koupit a z toho si něco vyber a hlavně EGO DOLŮ, na spoustu modelů je potřeba už být zákazníkem značky a pokud na něco čekám neskutečně dlouho, znamená to prostě, že bych si měl vybrat jinej model a s ním začít, abych v budoucnu mohl třeba ke svému snovému kusu dojít. A vůbec není ostuda si koupit černý suby místo zelených, za odměnu budeš mít mnohem univerzálnější kus pro denní nošení, což HULK NENÍ a hlavně se těch hodinek třeba i dočkáš. Easy a good luck. :)

Upraveno uživatelem JamesLurk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě me napadla taková upřímná myšlenka, předem se omlouvám a nechci nikoho naštvat, nicméně... Každá hodinková komunita (například forum) stále dokola vyznává a považuje nějaké tzv. "hot top ultra reference" za snad něco lepšího a takové to kolektivní smýšlení pak způsobuje, že se tady řeší prakticky pořád ty stejné značky a stejné hodinky stále dokola, podle mě tak 70 % lidí řeší stále dokola těch samých 30 % referencí, jako by jiné značky a hodinky snad ani neexistovaly a to pak motá hlavu někomu jako jsi ty, nemáš pak volnou hlavu při výběru hodinek a máš pocit, že "černý sub" je snad něco horšího než zelený a že Royal Oak Blue dial je lepší než Royal Oak white dial a že chronograf je ve finále horší než tříručka, protože má dražší servis? Chlapi, promiňte za ten výraz, ale to si děláte prdel ne? Ve chvíli kdy mám na hodinky za xxxxx, tak snad mám na to je jednou za pět let seservisovat, žádné závratné peníze to nestojí. Proto měj prostě svoji otevřenou hlavu, neměj klapky na očích a nepodléhej fenoménu jménem hype.

Upraveno uživatelem JamesLurk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ondra

Zelenejch subu je z fleku k dispozici mraky, to samy cernejch, trh v tomhle funguje spolehlive. To, ze nejsou na pulte v butiku, je uplne burt, kdyz se daji v pohode koupit jinak. A ze jsou drahy? No jsou, je to Rolex. To je soucasti hry u tehle znacky.

D4B2EC11-7371-4BB3-9B6F-D796E0FAC77A.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stale opakujeme dookola, ze raz bublina musi splasnut. A zatial ide rok za rokom a cena stale stupa. Stale je to len otazka, kolko si ochotny polozit “na drevo”...

Upraveno uživatelem miguel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Totalni souhlas s Jamesem, kolega od pocatku absolutne nevi co chce, jen se doslechl ze na necem muze vydelat kdyz nahodou bude prodavat tak chce to nebo ekvivalent, proto Hulky. Uz jsem to jednou psal, nakupovat srdcem a ne penezenkou sakra, tahle debata sem vubec nepatri! 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

osobně bych se podíval u rlx i na jiné modely... sám mám jak LV, LN tak další rlx a myslel jsem si, že lepší rlx nejsou a pak jsem zkusil řadu DJ41 a narovinu - jsou pocitově mnohem lepší, vyváženější.... jsou koukavý a krásný... ve svý podstatě jsou obyčejný suby, fakt obyčejný hodinky, kterých jsou stovky... jsou skvělý, odolný, mají ten správný machrindex, ale ruku na srdce - kdo z nás by si je kupoval, kdyby nevěděl, že to je tak dobrá uloženka a byly na tom třeba jako Omegy...  Většina lidí je kupuje hlavně kvůli hodnotě a pak je pomalu ani nenosí - čest těm několika co to nosej. Sám mám LV domlácený tak, že by byly nejspíš neprodejný, ale mám je 5let - kupoval jsem je ještě v době, kdy tenhle blázinec skrz hodnotu nebyl, vím o každém ťukanci jak vzniknul a jsem za to rád... za dnešní cenu na šedým trhu bych je nekoupil - ty hodinky takovou hodnotu prostě nemaj - pro mě... a upřímě? možná ani nový pro mě tu hodnotu nemají - když to teď porovnám s těma DJ41, který jsou prostě pro mě hezčí hodinky - ale - nemají ten správný machrindex a resalevalue.... A v tenhle okamžik si je potřeba si odpovědět na otázku - kupuješ hodinky, protože tě těší a líbí se ti, nebo na nich chceš zarobit? na tohle si odpověz a podle toho se rozhodni.... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

........ osobně si myslím, že ten člověk neví co chce a spíš trolí diskuzi o něčem nekonkrétním, když jsem mu nabídnul ty Planety za celkem slušnou cenu vůbec na ní nereaguje, jako je mi to buřt, ale někdy ty lidi nechápu, kdyby třeba napsal aspoň, .....hele tápu v tom zatím to necháme být...nebo tak něco....aspoň, beru to ale s chladnou hlavou a vůbec si mi nechce říkat, že sčítá příspěvky....

Upraveno uživatelem rekib1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte

Ďakujem za všetky užitočné príspevky a rady, ktoré som od Vás dostal. Netrollím diskusiu ako sa domnievajú niektorí kolegovia, dôvod mojej odmlky je oveľa prozaickejší, nemám momentálne na písanie do tejto diskusie veľmi čas. Netreba hneď vzplanúť vášňou, to že som trošku nerozhodný bude určite pravda, ale teraz už môžem povedať že som zvážil všetky Vaše rady, výber je v podstate vo finále a v stredu budúci týždeň idem zložiť zálohu k AD, takže to určite nebola márna diskusia....

tkol: Ako som už povedal, vyjednať si výhodnú cenu považujem za normálne, nevidím na tom nič zlé, určite by som sa nevidel ako niekto kto nekupuje srdcom, dobrý nákup však aspoň mňa určite poteší:o)) Určite si hodinky nekupujem za účelom na nich zarobiť, to by som nemal na ruke už 15 rok staré Aquaracery:o))

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Roberte, nez slozis zalohu u AD, tohle jsi videl? Omega Seamaster Planet Ocean Chronograph
https://r.tapatalk.com/shareLink/topic?share_fid=6783&share_tid=138662&url=https%3A%2F%2Fforum%2Echronomag%2Ecz%2F&share_type=t&link_source=app

Jsou na tahu a od provereneho clena.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kolegovia

Takže konečná voľba padla na Omega Seamaster Diver 300m verzia bez chronografov, modrá luneta.

Apropo Rolex: Moja srdcovka, t.j. Suby LV sa dajú zohnať iba nosené za raz takú cenu čo rozhodne odmietam, na poradovník v ma zapísať odmietol zasa Sheron a cez Prahu /kde by ma asi zapísali/ to riešiť nechcem, takže som to uzavrel ako kapitola "nedostupné". Samozrejme, ako tu spomínali niektorý kolegovia, informoval som sa aj na "obyčajné" Suby, kde je aspoň v Sherone rovnaká situácia, t.j. objednávky na ne už neprijímajú. Boli mi ponúknuté verzie so žltým alebo bielym zlatom, ktoré sa ale mne osobne nepáčia a sú aj mimo mojej cenovej kategórie.Záver: možno raz budú....

Apropo Omega: Moju srdcovku dve, teda P.O. s chronografom som po dôkladnom zvážení zamietol z dôvodu relatívnej problematickej použiteľnosti na denné nosenie. Chcem sa poďakovať kolegom ktorý ma upozornili na tento "nedostatok" ktorý som si z nevysvetliteľného dôvodu doteraz neuvedomoval alebo naopak /a pravdepodobnejšie/ nechcel uvedomiť. Problémom je najmä výška, 19,5 mm. je naozaj veľa, mal som požičané hodinky v podobnej výške a keďže som užívateľ ktorý hodinky nestrieda a nemení podľa činnosti ktorú práve vykonáva ale ich naopak nosí skoro non-stop, myslím si že by nakoniec skončili ako uloženka v šuflíku a to naozaj nechcem.

Apropo Diver 300m: Jednoduchý dizajn, v istom zmysle podobný RLX Sub, rozmery ideálne pre denné nosenie, skvelý kaliber a kvalita po hodinárskej stránke a super cena, ktorá mi nebude brániť hodinky nosiť denne z dôvodu výčitiek svedomia na margo prípadného poškodenia. /tým nechcem samozrejme povedať, že to nieje kúsok hodný rozumného zaobchádzania:o))/

V stredu skladám zálohu, ešte riešim posledný detail. Kovový alebo kaučukový remienok?  Viem že sa to tu už rozoberalo, za kovový remienok hovorí fakt, že ak by som prípadne hodinky predával /čo ale nepredpokladám dlhé roky/ určite budú hodnotnejšie a zaujímavejšie pre prípadného záujemcu. Ako negatívum vidím relatívne veľkú pravdepodobnosť rýchleho drobného poškodenia /škrabance/ pri mojom spôsobe nosenia. Kaučukový remienok v kombinácii "modré - modrý" ale podľa mňa neskutočne pasuje k tým hodinkám a na denné používanie mi to proste príde ako lepšia a pohodlnejšia alternatíva.......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam strieborny cefernik/modra luneta na modrej gume a nosi sa to naozaj pohodlne. Kupoval som z druhej ruky tak som nemal na vyber ale ked ides do novych od AD tak sa priklanam k nazoru kolegu… kup ich na tahu a gumu dokup zvlast. Origo guma je draha ale skus ju objednat spolu s hodinkami a mozno ti daju trochu zlavu aj na to. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...