Přejít na obsah

Rolex - pokles hodnoty


Robert

Doporučené příspěvky

  • po měsíci...
  • Odpovědi 177
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

  • po 2 týdnech...

Zdravím Vás kolegovia.

Ospravedlňujem sa za dlhšiu odmlku, ale čas hral proti mne...

Najskôr si dovolím konštatovať, že sa nepotvrdil žiaden z predpokladaných "katastrofických" scenárov predložených niektorými kolegami, nevykľul sa zo mňa ani žiaden starý známi užívateľ skrývajúc sa za závoj falošnej identity /R/ za účelom zlepšenia nálady počas týchto ťažkých časov ani som sa Vám nepokúsil niečo predať.....za to som ale ja niečo kúpil:o)) Konečne som sa teda od soboty stal majiteľom nových hodiniek, ako už viac menej vyplynulo z tejto diskusie, voľba na koniec padla na Omega Seamaster Diver300m, oceľové puzdro, modré na modrom kaučuku. Uvidím až teda prvotné nadšenie vystrieda rutina denného nosenia, zatiaľ som ale na 100% spokojný, hodinky sú naozaj krásne, veľmi príjemne sa nosia /myslím teraz z hľadiska váhy a rozmerov/ a teším sa z nich:o))

Keďže som ale narodený v znamení Blížencov, som teda človek večne nespokojný a nebol by som to ja, keby som predsa len nespochybnil svoju voľbu. Neviem či som urobil správne, že som ich zakúpil na tom modrom kaučuku....Čo sa nosenia týka, to nemá chybu....kaučuk je naozaj príjemne poddajný, perfektne sedí na ruke a hodinky sú s ním aj ľahšie. S klasickým zapínaním som samozrejme rátal už vopred /jasné že rýchloupínacia spona, alebo ako sa to volá, by bola lepšia, ale toto mi nevadí.../ Tiež si myslím, že pre denné používanie takmer bez ohľadu na vykonávanú činnosť je kaučuk lepšia voľba ako oceľový ťah predsa len viac náchylný na poškriabanie..... čo mi ale trošku prekáža - a pri tom, najskôr som to bral ako výhodu, hodinky sa mi zdajú v tomto prevedení: modrá luneta - modrý ciferník - modrý kaučuk mierne extravagantné. Neviem prečo mám taký pocit, že je tam tej modrej zrazu nejako veľa a oceľový remienok by predsa len pôsobil decentnejšie....

Inak naozaj sa nechcem nikoho dotknúť a teraz je už naozaj jasné že toto nieje diskusia o RLX, prosím teda kompetentných, pokiaľ by cítili potrebu podniknúť príslušné kroky aby tak urobili.

Čo sa týka diskusie, ďakujem všetkým zúčastneným kolegom za dobré rady a podnety, myslím že najmä vďaka Vám by som mohol byť dlhú dobu spokojným užívateľom.

S pozdravom R.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ona to v podstate nebola dilema. Skúšal som obe možnosti, hodinky som mal na ruke vedľa seba, kaučuk sa mi proste páčil viacej.....Aj objednával som to s tým, že chcem kaučuk. Napriek tomu mi bolo na predajni ešte pred kúpou umožnené obe verzie porovnať a rozhodnúť sa. Rozhodol som sa pre kaučuk. Keby som dostal možnosť opätovnej voľby, myslím že by som sa znovu rozhodol rovnako. Toto je iba môj osobný názor, ale mne sa ten dizajn náramku na Diveroch proste nepáči. Pripadá mi trošku prekombinovaný, skôr inklinujem k dizajnu náramku SM PO alebo RLX Sub. Takže v tomto mám jasno. Ale fakt je, že zasa s tým modrým kaučukom mi tam už tej modrej príde trochu veľa....Aj keď, na druhej strane, napríklad verzia Diver 300 s čiernym keramickým puzdrom, čiernym ciferníkom a lunetou a čiernym kaučukom sa tiež predáva.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lidi ti to tu psali. Vem hodinky na tahu a remen nebo gumu muzes kdykoliv dokoupit a vyjde to levnejc. Na radu jsi nedal, no nic. Tak ale jaky je problem dokoupit gumu mebo remen jine barvy? Treba cernej, at to neni tak extravagantni.
Jo a foukni sem nejaky foto taky, ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Andy: Noo, ešte ich mám príliš krátko na to, aby som niečo dokupoval. Momentálne sa mi páčia tak, ako sú. Možno do budúcnosti, keď to bude chcieť zmenu lebo to už bude nuda nad tým pouvažujem, momentálne určite nie:o)) Dokúpiť čokoľvek samozrejme nieje žiaden problém, akurát za mňa nie kombinácie farieb. Modrá - modrá = super. /z môjho pohľadu iba máličko extravagantné/ Ak zmenu, jedine modrá a oceľ:o))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 minutami, Robert napsal:

Ona to v podstate nebola dilema. Skúšal som obe možnosti, hodinky som mal na ruke vedľa seba, kaučuk sa mi proste páčil viacej.....Aj objednával som to s tým, že chcem kaučuk. Napriek tomu mi bolo na predajni ešte pred kúpou umožnené obe verzie porovnať a rozhodnúť sa. Rozhodol som sa pre kaučuk. Keby som dostal možnosť opätovnej voľby, myslím že by som sa znovu rozhodol rovnako. Toto je iba môj osobný názor, ale mne sa ten dizajn náramku na Diveroch proste nepáči. Pripadá mi trošku prekombinovaný, skôr inklinujem k dizajnu náramku SM PO alebo RLX Sub. Takže v tomto mám jasno. Ale fakt je, že zasa s tým modrým kaučukom mi tam už tej modrej príde trochu veľa....Aj keď, na druhej strane, napríklad verzia Diver 300 s čiernym keramickým puzdrom, čiernym ciferníkom a lunetou a čiernym kaučukom sa tiež predáva.....

Taky se mě ten tah k "potápěčským" hodinkám nehodí, je moc lesklý. Tak jsem šel do Submariner, ale to byla jiná doba (2015).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Robert, před 2 hodinami

Neviem či som urobil správne, že som ich zakúpil na tom modrom kaučuku.... hodinky sa mi zdajú v tomto prevedení: modrá luneta - modrý ciferník - modrý kaučuk mierne extravagantné. Neviem prečo mám taký pocit, že je tam tej modrej zrazu nejako veľa a oceľový remienok by predsa len pôsobil decentnejšie....

 

Robert, před 3 minutami

Momentálne sa mi páčia tak, ako sú. Možno do budúcnosti, keď to bude chcieť zmenu lebo to už bude nuda nad tým pouvažujem, momentálne určite nie:o)) Dokúpiť čokoľvek samozrejme nieje žiaden problém, akurát za mňa nie kombinácie farieb. Modrá - modrá = super.

 

Trošku si protiřečíš ... tak jsi spokojený nebo ne??? 😆  Jinak je fakt, že design tahu beru na těchto hodinkách jako jejich největší negativum (společně se skeletonovým tvarem ručiček) - ale to je čistě můj, subjektivní problém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

prečítal som si zbežne celú tému a musím priznať, že ak má ozaj znamenie zverokruhu niečo spoločné s tým aké má človek vlastnosti, tak som strašne rád že nie som blíženec :D 

Ku koncu som sa už chytal za hlavu :D Ale nič v zlom Robo, chvalabohu hodinky už máš tak si ich poriadne uži! 

čo sa týka Hulka prípadne iných vysoko žiadaných modelov, v Sherone neberú vážne ani ponuku na množstevný odber a množstevným odberom nemyslím ani jedny, ani dvoje a ani troje :D 

Naozaj by ma zaujímalo kto sa k tým hodinkám v dnešnej dobe dostane a za akých podmienok. 

Teraz ale k téme - Rolex a pokles hodnoty. 

Včera tj. 1.9.2020 Rolex predstavil nové modely a keďže sa do klubu Rolex majiteľov chcem pridať aj ja, rozmýšľal som čo zvoliť a tiež som sa zamýšľal koľko hodnoty stratia jednotlivé modely po kúpe (bavíme sa o iných modeloch ako oceľových športoch).  Z nových modelov sa mi najviac páči Oyster Perpetual 41 so strieborným ciferníkom, zlatými ručičkami a indexmi. Pozeral som ako sa hýbu ceny za OP 39 a vychádza mi, že tá strata sa hýbe niekde okolo tisícky? Ceny som porovnával narýchlo na chrono24. 

Po telefonáte do Sheronu mi bolo povedané, že s objednaním OP by nemal byť problém, dodacia lehota 3-4 mesiace ale verím, že im určite príde niečo aj na sklad. Ak ich niekto chce a vychytí moment kedy budú mať prvé kusy na predajni, nemusí čakať, dostane nádherné jednoduché elegantné hodinky hodiace sa snáď na každú príležitosť, cena 5550 eur, strojovňa rovnaká ako v nedostupnom no date Sube, a prinajhoršom na tom po ich predaji stratí 1000 eur a to sa bavíme o predčasnom predaji kvôli napr. nedostatku financií a pod. 

Kto vie čo bude a ako sa budú hýbať ceny o pár rokov, ale OP 39 začínajú na chrone za 4500 a za tú cenu je ich tam iba zopár, potom okolo 5k a vyššie takže teoreticky žiadna strata? 

Ukáže až čas, ale presne z týchto dôvodov by som si nové 41mm kúpil ja. 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • po měsících...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...