Přejít na obsah

James Bond a Quartzové hodinky


Daemonultimate

Doporučené příspěvky

James Bond a Quartzové hodinky. Určitě toto téma již někde máme, ale vyhledavač mi nic nenapověděl a proč se v neděli jen tak nepobavit.

 

Zdroj: jamesbondwatchphotos, iwmagazine.com.

To není Rolex, to je Omega :) a nebo Seiko, Tag Heuer, Hamilton ...

V každém případě se na ruce slavného agenta neobjevovaly jen hodinky mechanické, ale i quartzové a to od roku 1973 až do roku 1995. Pojďme si přiblížit ty z nich, které aktuálně vystavuje National Watch & Clock Museum  http://www.nawcc.org/index.php

1 Ve filmu “The Spy Who Loved Me” (1977) se na ruce 007 objevil model Seiko Quartz LC model DK001, 0674-5009 se zobrazením času v podobě tekutých krystalů.

 

16184-seiko-lc-quartz-dk001-0674-5009-ja

 

 

2 "GoldenEye" (1995) byl posledním dílem Alberta R. Broccolia před jeho úmrtím. Celkem z jeho 12 hodinek bylo 11 quartzových, což dokazuje i sáhnutí po modelu oblíbených ,,Bondovek" se strojkem na baterii. Prostě quartz revoluce jak se patří, bez kompromisů a s ohledem na cenu.

 

james-bond-quartz-omega-watch-25418000-DSC_0308d_460x288.jpg

 

3 “The Living Daylights” (1987), stealth komando a agent James Bond, to byla původní vize této postavy od Iana Fleminga. Hodinky TAG Heuer Night Diver reference 980,031 se tak proslavily (ve filmu je měly dokonce čtyři postavy, což byl rekord), že zakladatel značky TH-Jack Heuer ve své autobiografii uvedl, že právě tento model obrátil firmu z mínusových čísel zpět do kategorie zisků.

16185-tag-heuer-980-031-pvd-night-dive-j

 

 

 

4 Ve snímku “Live and Let Die,” (1973) James Bond nosil model od značky Hamilton Pulsar “The Time Computer,” P2 - 2900, který předváděl jak důležité je pro pana Bonda přesné měření času. To byla revoluční reklama tohoto typu hodinek, které se nejprve nabízely jako levná konkurenční alternativa k hodinkám mechanickým.

 

16186-james-bond-pulsar-watch-0508c4-46016187-james-bond-watch-hamilton-pulsar-p

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně se líběj všechny hodinky. Je pravda, že jsem byl dlouho zahrabanej jen v mechanice, ale s příchodem soláru, GPS a navigace v jednom, jsem vylezl z ulity zpět na začátek mejch časů na fóru. To byly troje solárka od Casia a dvoje od Citizenu. Ale mechanika má a vždy bude mít místo na mé ruce...no v nejhoršim v hodinkovnici nebo winderu. Mida určitě na ruce :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukám, že v tom odkazu co jsem dával je asi chyba. Ty Seiko 7549-7009 jsou zřejmě tuňáky a ne ty na fotce.

Jinak ty vintážní Seika, pokud už někde jsou, tak žádná láce : https://www.ebay.ie/itm/SEIKO-0674-5000-1973-LC-Quartz-LCD-Digital-watch-James-Bond-Rare-uhr-MOT-/272718177386

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...