Přejít na obsah

Tissot vs. Seiko


Doporučené příspěvky

Zdravím vás milí kolegové a obracím se na vás s prosbou chystám se pořídit další kousek do mé začátečnické poloprázdné hodinkovnice.

Z kraje bych vás chtěl obeznámit s hodinkami které mám a to jsou nové Seiko 5 Pepsi varianta a Seiko Prospex land SSC081P1 myslím že G-Shocky a festiny ani zmiňovat nemusím neboť je nijak nezapočítávám.

No a teď už k tomu hlavnímu rád bych nějaké ofiko potápky s kvalitním strojkem s velkou rezervou 

Tissot Seastar 1000

SAVE_20200525_184424.jpg.21e5f33b3f08dab081f6a51e2e216a80.jpgvybral jsem Tissoty a to rovnou z několika důvodu jsou tzv. All Black mají 80ti hodinovou rezervu keramickou lunetu což je za ty peníze slušný počin a jsou to Švýcary které mi v mé sbírce chybí a podle mě každý blázen do hodinek by měl vlastnit alespoň jedny takovou menší nevýhodou je že nemají ISO 6425 ale za to mají 300m vodotěsnost trošku bych se bál asi průhledného dýnka jak zvládne tlak ale pro to jste tu vy aby ste mi poradily :D každopádně hodinky se dostanou do vody a na nějaké to potápění max jednou za rok u moře takže jde spíš jen o pocit 

Seiko sumo 

SAVE_20200525_183658.jpg.997f545a8fb480a77694aa9c909ff77d.jpgno a druhé Seiko a to protože Seiko :D

All black, ISO 6425, rezerva nátahu 70 hodin nevýhody bych oproti Tissotům viděl v lunetě a možná o něco větším pouzdře ale to nehraje zas až tak zásadní roli cena je tu o nějaké 3 tisíce navíc ale to vnímám spíš jako to že to jsou limitky 7000ks 

No já teda upřímně nevím jsem nakloněn k oboum ale vyhrát můžou jen jedny prosím teda o vaše postřehy a rady děkuji moc za pozornost 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 45
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Já ti nevím,

Tissotům bych měl tendenci i dát přednost, SWISS MADE jsem taky nutně do hodinkovnice potřeboval, ale první dojem je holt první dojem,

a tyhle Tissoty mi připadají spíš jako doplněk k hornickému kahanu. (Taky hloubková záležitost, kolikrát stovky metrů, ale nasucho...)
I ta vteřinovka mi připadá jako nářadí na rubání uhlí ( i když to má být "T", ale já tam pořád vidím to kladivo ).
Ta Seika mají šmrnc a eleganci - je to nedefinovatelné, ale já to vidím tak...

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co tu ještě nezaznělo, tak Seiko mi prošlo rukama v XX kusech od 1,5k do moc k. Tissoty mi neprošly hodinkovnicí, takže nemůžu soudit. Ale... zpracování Seika je tragické, pokud vyhledáváš lícující indexy, ručky a lunety. Dřív bych řekl, jdi do Seika, ale teď za poslední 2 roky tak přitlačili na pilu, že to už nemůžu říct.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,

dovolte abych se k této věci vyjádřil z pohledu hodináře. Tissot swiss made ....hm asi ne. To by nebylo tak zlé, kdybych neviděl to čím zkrášlují strojky, ale to asi už naprostá většina lidí tady zná. Koupit si produkt od značky, která si do velkého množství své produkce dovolí měnit kvalitní součástky vyrobené z kvalitních materiálů za plastový šmejd??!! Za mě určitě ne!!! Už jsem viděl spousty TISSOT krámů které po 5 letech totál KO. Výměna a upgrade na kovový krok u DEAL v Ostravě  cca 11 0000,- Kč. Můžu doložit fakturu, to kdyby jste náhodou nevěřili. Oproti tomu stroje produkce SEIKO jsou z hlediska servisu geniální. Že by se v nich něco vycházelo, zadíralo a podobně, tak to opravdu zřídka kdy. Zato v ETA když se oprava obejde bez výměny vydřeného dílu, tak si můžete skoro gratulovat. Na druhou stranu pro nás hodináře je to dobrý, tak nevím jestli by jsem to měl tady kritizovat :) . Je pravda, že SEIKO nedosahuje až takové přesnosti jako SWISS produkce. Ale za mě Seiko jsou moc pěkný hodinky, z kterých bych si v cenovce do 15000,- asi dokázal vybrat více modelů, Ze SWISS produkce bych vybíral, ale asi tak od 30000,-  a to bych měl problém. Určitě TISSOT by v mém výběru nebyl.......

Ale kdyby jste si je náhodou koupil a zrovna ten typ co je s plastovým krokem, klidně se pak na nás obraťte. Umíme je už asi za cca 8OOO,- překopat na klasiku.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajímavý, docela se divím, co je k tomu vede... Tuším, že asi šetření nákladů, ale to fakt musí jít nejspíš o miliony dolarů, protože jinak takové hazardování s pověstí nechápu. Říká se, jak je třeba dnes elektronika stavěná jako spotřební věc a člověk si musí celkem brzy koupit novou, ale stát se mi tohle u hodinek za 20? Do AD bych je určitě nenesl a navíc bych se od té značky na fórech a sociálních sítích snažil odradit co nejvíc lidí... Ale očividně se jim to asi vyplácí jako Seiku křivé armováky :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z tohohle výběru bych asi upřednostnil Seiko. Já osobně mám momentálně ve stáji asi všechny hodinky "swiss made" (ale já jsem na to ujetej). Konkrétně tady bych to ale nebral jako výhodu, jak píše ONYX. Navíc seika jsou fakt o dost zajímavější a pokud se jich někdy v budoucnu budeš chtít zbavit, tak je prodáš mnohem lépe než Tissot.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já mám v teď v merku tyto: 

https://www.hodinky-koscom.cz/tissot-seastar-1000-powermatic-80-silicium-t120-407-11-041-01-k0045999

https://www.youtube.com/watch?v=I8oNulr7FK8

Z toho co tu čtu ale nejsem dvakrát nadšený?  I tento model má nějaké levné díly na strojku?  Lákala mě 80h výdrž..taky první Swiss..

Teď mám želvy STO, které právě prodávám a vybírám něco nového.

 

Jestli jsem OT. tak se omlouvám a ihned mažu.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 27. 5. 2020 v 15:22, Spongebob napsal:

já mám v teď v merku tyto: 

https://www.hodinky-koscom.cz/tissot-seastar-1000-powermatic-80-silicium-t120-407-11-041-01-k0045999

https://www.youtube.com/watch?v=I8oNulr7FK8

Z toho co tu čtu ale nejsem dvakrát nadšený?  I tento model má nějaké levné díly na strojku?  Lákala mě 80h výdrž..taky první Swiss..

Teď mám želvy STO, které právě prodávám a vybírám něco nového.

 

Jestli jsem OT. tak se omlouvám a ihned mažu.  

Mám tyhle Tissot a mohu je jedině doporučit, na živo vypadají skvěle a velmi příjmeně se nosí (pokud máš rád, když hodinky cítíš na ruce) co se týče výbavy tak je tam keramická luneta, dýnko, hacking atd. vím sám, že každá rada je dobrá a jejich koupí dle mého neprohloupíš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...