Přejít na obsah

Tissot vs. Seiko


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 45
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Seiko potápky jsou pojem a asi ne náhodou. Tissot osobně neznám. Já bych si vzhledově vybral Seika.

Ale je fakt že od jiného hodináře jsem taky slyšel něco o plastu, dílech na odpis atd. v levných ETA strojích s následným pochválením Seika.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jedny hodinky vedou k úvahám o druhých. Druhé hodinky mají za následek že myslíme na první když nosíme druhé a na druhé nosíme li první. Z dvojakosti vyvěrá napětí a z napětí touha po uklidnění ze které se odvozuje nákup třetích hodinek. A tak vzniká věčná spirála z níž jen málokdo najde cestu ven a je odsouzen stále a znovu prožívat již prožité. 

Chronobundobuddhova kniha verš první

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Bohuzel musim podepsat to, co tu bylo psano o hodinkach Tissot, mam osobni zkusenost. Po dvou letech prestaly fungovat prave pro rozbity plastovy dil, ktery v kazdych normalnich hodinkach JE kovovy. Proto jsem zde konzultovala ty Certiny. 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak už si zakladatel vlákna ověřil jaký strojek a s kolika kameny tyhle švýcary maj? Podle toho poznáš, jestli tam ještě máš plast a nebo už je to překopanej model do kovu. Jinak kolegové co maj Certinu v základu = stejnej strojek s plastem, se na mne vždy čepejřili, jak jsou to skvělý hodinky. Potom nechápu ty negace na Tissot, musej bejt přece stejně skvělý.

Mrkni na Hamilton a Mido, tam máš jistotu, že plast neni. A ke keramické lunetě...tu najdeš a parádní i na čínskejch hodinkách za litr.

Upraveno uživatelem Daemonultimate
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Příspěvek výše už mi nešel editovat, ale k tvému původnímu dotazu se mi líbí Seika mnohem více. Tissoty ("Swiss machrindex") bych bral jedině, kdybych chtěl dělat dojem na kamarády...a těm je to ve finále úplně jedno.

Jinak za mě třeba tyhle Glycine (vychází mi to do 12 000 Kč s daní a clem)...možná je i vezmu sám :D 

Glycine Combat GL0269 Men's Watch

https://www.ashford.com/us/watches/glycine/combat/GL0269.pid?nid=cpg_cat320021&so=77

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Za mě ty Suma, to je velká paráda. Jestli bys chtěl vidět naživo a jsi z Prahy či okolí, tak máme skladem v Helveti v Karlíně 😉 Jinak pro mě zajímavé poznatky o stroji Powermatic 80 s plastovým krokem, my s tím v Helveti nijak zvlášť špatné zkušenosti nemáme, ale musím se přiznat, že mě osobně by to tam taky podvědomě asi vadilo a chtěl bych to klasicky kokový, nemůžu si pomoct... Proto jsem rád za jakýkoliv poznatek k tomu, protože samotného mě to zajímá, zvláště pak poznatky hodinářů. Kdo ale tohle neřeší tak bych se asi nijak zvlášť nebál.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 14. 6. 2020 v 8:38, Daemonultimate napsal:

Tak už si zakladatel vlákna ověřil jaký strojek a s kolika kameny tyhle švýcary maj? Podle toho poznáš, jestli tam ještě máš plast a nebo už je to překopanej model do kovu. Jinak kolegové co maj Certinu v základu = stejnej strojek s plastem, se na mne vždy čepejřili, jak jsou to skvělý hodinky. Potom nechápu ty negace na Tissot, musej bejt přece stejně skvělý.

Mrkni na Hamilton a Mido, tam máš jistotu, že plast neni. A ke keramické lunetě...tu najdeš a parádní i na čínskejch hodinkách za litr.

To má určitě s plastem, jestli se nepletu tak to maj všechny Powermatic v Tissot i Certině, podle mě tam není co zjišťovat 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Ahoj, tak tedy děkuji všem zúčastněným za rady a postřehy k těmto dvěma kouskům moc jste mi pomohli a to tak že Tissoty nechci rozhodně to nebudou moje první Švýcary  po delším zkoumání značky a toho co jsem se tu i jinde dozvěděl jsem se rozhodl že to není značka pro mě už jen díky těm plastům to v hodinkách za x tisíc vážně nepotřebuju a však nepořídil jsem ani Suma možná je to nerozhodností nebo si spíš pořád říkám že moje další hodinky by měli být Švýcary a ta suma už mají přeci jen takovou cenovku že jsem se rozhodl počkat než objevím ty správné Švýcary pro mě Takže děkuji všem vážím si vašich postřehů a rad děkuji 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych řekl že tak od 50k se už dají pořídit celkem slušné švýcary.

Pokud se bavíme o potápkách, tak namátkou mě napadají např. Oris aquis, Rado Captain Cook, Omega Smpc, Tudor BB58

Upraveno uživatelem watchboy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To rozhodně, a jak Oris tak Rado jsou podle mě naprosto super volba jako “první pořádné švýcarské potápky”
Rada Captain Cook dokonce aktuálně mám ve své sbírce a mám je snad raději než svoje Omega Smpc, nedávno jsem na jejich srovnání dokonce psal recenzi :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...