Přejít na obsah

Tissot vs. Seiko


Doporučené příspěvky

Mida nemusí být vůbec špatná volba např. Mido ocean star nebo Mido ocean star tribute (pokud chceš něco víc retro). Oboje pod 30k v pohodě

Já obecně vnímám značku Mido o třídu výše než třeba Tissot ale současně o třídu níž než třeba Rado nebo Oris

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 45
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Ještě pokud ti nějak zvlášť nezáleží na sto leté historii značky, tak rozhodně koukni na značku Christopher Ward. Dělají spoustu modelů ať už diverů tak i ostatních.

Např. vyberu Potápky C60 Trident Pro 600, které dělají v různých barevných kombinací a velikostech a za ty prachy jsou to parádní potápky, do 30 tisíc se ti akorát krásně vejdou.

Snímek obrazovky 2020-09-08 v 15.16.32 (kopie).png

Snímek obrazovky 2020-09-08 v 15.16.41 (kopie).png

Snímek obrazovky 2020-09-08 v 15.16.47 (kopie).png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...
V 8. 9. 2020 v 11:44, Kalisport napsal:

Ahoj, tak tedy děkuji všem zúčastněným za rady a postřehy k těmto dvěma kouskům moc jste mi pomohli a to tak že Tissoty nechci rozhodně to nebudou moje první Švýcary  po delším zkoumání značky a toho co jsem se tu i jinde dozvěděl jsem se rozhodl že to není značka pro mě už jen díky těm plastům to v hodinkách za x tisíc vážně nepotřebuju a však nepořídil jsem ani Suma možná je to nerozhodností nebo si spíš pořád říkám že moje další hodinky by měli být Švýcary a ta suma už mají přeci jen takovou cenovku že jsem se rozhodl počkat než objevím ty správné Švýcary pro mě Takže děkuji všem vážím si vašich postřehů a rad děkuji 

A nebo koupit ty Tissoty v novější verzi s Powermatic 80 Silicium. Tam žádný plast už není.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Tohle by mohlo trochu pomoct:

https://calibercorner.com/tissot-caliber-powermatic-80/

A tady je z výše uvedeného odkazu jeden komentář, který to myslím celkem hezky objasňuje:

Tissot, Certina: ETA C07.111. “Hi-Tech” (Plastic) Escapement, Standard Metal Hairspring 23 J.
Hamilton, Mido, Rado: ETA C07.611 Standard Metal/Ruby Escapement, Standard Metal Hairspring 25J
All Swatch Group Brands: ETA C07.811 Standard Metal/Ruby Escapement, Anti-Magnetic Silicon Hairspring 25J

PM 80 Chronographs:
C07.111 (Plastic & Metal) 23J
Tissot PR100, Tissot Chemin Des Tourelles, Tissot Luxury, Certina DS-1

ETA C07.621 (Metal & Metal) 25J
Mido Commander Chronometer

C07.811 (Metal & Silicon) 25J
Tissot Ballad Si Chronometer, Mido Baroncelli Si Chronometer, Mido Multifort Si Chronometer

Upraveno uživatelem tombas
Doplněno
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

aaa díky moc. Tak dle odkazu, to maj asi na Jomashopu špatně v informaci. Protože u ETA C07.621 uvádějí 23 kamenů.

viz: https://www.jomashop.com/mido-watch-m026-430-11-041-00.html

Zatímco v tvým odkazu je uvedeno: 

PM 80 Chronographs:
C07.111 (Plastic & Metal) 23J
Tissot PR100, Tissot Chemin Des Tourelles, Tissot Luxury, Certina DS-1

ETA C07.621 (Metal & Metal) 25J
Mido Commander Chronometer

C07.811 (Metal & Silicon) 25J
Tissot Ballad Si Chronometer, Mido Baroncelli Si Chronometer, Mido Multifort Si Chronometer

 

A pak pro ujištění třeba zde: 

https://www.hodinky-365.cz/mido-ocean-star-automatic-m0264301104100-x1176808?utm_source=glami&utm_medium=product&utm_campaign=Glami.cz&gci=400c13097ff24b37d19abc0911b7665c586e0655

uvádějí taky že C07.621 má 25 kamenů.

Což tedy znamená že plasty neobsahuje. Díky moc, super info. Trošku na ty Mida koukám tak zjištuju co a jak :) 

 
3
 
 Reply
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...