Přejít na obsah

Jaké hranaté hodinky do 20tis. v automatu


Doporučené příspěvky

Zdravím, 

zatím se mi nepoštěstilo, abych narazil na nějaké zajímavé hranaté hodinky, pro srozumitelnost čtvercové, případně obdélníkové pouzdro, které zatím nemám ve sbírce. Protože jsem přešel na automaty, tak jedině v automatu a nějakou repre značku, ne microbrandy. 

Netrvám na nových, rozpočet mám cca 20 tis., tedy to mohou být nové za 20, nebo starší (ne vintage) s retail price kolem 30-50tis.

Jediné co jsem objevil a zaujalo mě jsou Certina DS Podium Square automatic a to buď s chronografem, nebo bez. Tento model se už neprodává a někde je sehnat z druhé ruky je pravděpodobné jako, že uvidím lyžovat medvídka mývala.

Certina Herren Automatik Kollektion DS Podium Square C001.507.11 ...

Na barvě pouzdra, nebo pásku netrvám. Pohon asi nějaká Eta 2824-2, nebo Sellita, nebo 7750 Valjoux v této cenové relaci. Co bude, to bude.

Pokud máte nějaké zajímavé nápady, sem s nimi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

TH Monaco jsou úplně mimo, stejně tak Bell Ross. Za ty Fortisy děkuji, je to rozhodně alternativa, která připadá v úvahu.

Nalezne někdo ještě něco? Blbý je, že těchto hodinek je hrozně málo na trhu, hledat starší je běh tak na 1-2 roky.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Otázka je jak moc je chceš "formální" protože čtvercové hodinky se velice často dělají jako oblekovky.

Pokud chceš tedy spíš elegantnější, doporučil bych např. Frederique Constant Toneau nebo potom pokud by ti nevadil ruční nátah, tak třeba Hamilton Classic Boulton., ty dělají dokonce v několika barevných kombinacích. Cena u obou je cca 20 tisíc, ale viděl jsem jen na řemenu (nevím jestli trváš na tahu).

Nebo pak ještě Festina Century automa s cenou okolo 16-17tisíc. 

 

2.jpg

3.jpg

1.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za inspiraci, Certina je super, ty Hamiltony jsem vůbec neviděl, vypadají přesně tak, jak bych si představoval, podívám se po nich.

Nomos Tetra je bohužel cenově mimo, Frederique Constant Toneau vypadají dobře, takový Franck Muller homage.

Festinu beru jako podřadnější značku, ale nevypadají zle.

Luis Erard také dobré, akorát značku nemám vyzkoušenou. 

Lze nějak jednomyslně říci, která z těchto citovaných značek je nejvíce prestižní?

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Archivováno

Toto téma je nyní archivováno, a proto není možné odpovídat na toto téma.

×
×
  • Vytvořit...