Jump to content
Davidofs.cz

Jaké hranaté hodinky do 20tis. v automatu

Recommended Posts

Zdravím, 

zatím se mi nepoštěstilo, abych narazil na nějaké zajímavé hranaté hodinky, pro srozumitelnost čtvercové, případně obdélníkové pouzdro, které zatím nemám ve sbírce. Protože jsem přešel na automaty, tak jedině v automatu a nějakou repre značku, ne microbrandy. 

Netrvám na nových, rozpočet mám cca 20 tis., tedy to mohou být nové za 20, nebo starší (ne vintage) s retail price kolem 30-50tis.

Jediné co jsem objevil a zaujalo mě jsou Certina DS Podium Square automatic a to buď s chronografem, nebo bez. Tento model se už neprodává a někde je sehnat z druhé ruky je pravděpodobné jako, že uvidím lyžovat medvídka mývala.

Certina Herren Automatik Kollektion DS Podium Square C001.507.11 ...

Na barvě pouzdra, nebo pásku netrvám. Pohon asi nějaká Eta 2824-2, nebo Sellita, nebo 7750 Valjoux v této cenové relaci. Co bude, to bude.

Pokud máte nějaké zajímavé nápady, sem s nimi.

dosetri a kup TH Monaco. V jednoduchej verzii su aj v dostupnej financnej variante

TH Monaco jsou úplně mimo, stejně tak Bell Ross. Za ty Fortisy děkuji, je to rozhodně alternativa, která připadá v úvahu.

Nalezne někdo ještě něco? Blbý je, že těchto hodinek je hrozně málo na trhu, hledat starší je běh tak na 1-2 roky.

Co třeba nějaký model z řady La Carrée od Louis Erard? V chronu je 7750 a dají se sehnat od 20 do 25 kCZK. Nechrono je ETA 2824-2 a ceny jsou od 11 kCZK.

0020434_louis-erard-la-karree-69-500-aa-01_645.jpeg

77504-as02-2_600x600.jpg

0002571_la-karree_606.jpeg

i-img1200x1200-1540976378dqzajo1673231.jpg

tie Fortisy su velka parada :thumbsup_anim:

Otázka je jak moc je chceš "formální" protože čtvercové hodinky se velice často dělají jako oblekovky.

Pokud chceš tedy spíš elegantnější, doporučil bych např. Frederique Constant Toneau nebo potom pokud by ti nevadil ruční nátah, tak třeba Hamilton Classic Boulton., ty dělají dokonce v několika barevných kombinacích. Cena u obou je cca 20 tisíc, ale viděl jsem jen na řemenu (nevím jestli trváš na tahu).

Nebo pak ještě Festina Century automa s cenou okolo 16-17tisíc. 

2.jpg

3.jpg

1.jpg

Edited by watchboy

Nomos tetra:wub:

Hamilton Jazzmaster

Amazon.com: Hamilton Jazz Master Square Men's Watch H32415535 ...

Díky za inspiraci, Certina je super, ty Hamiltony jsem vůbec neviděl, vypadají přesně tak, jak bych si představoval, podívám se po nich.

Nomos Tetra je bohužel cenově mimo, Frederique Constant Toneau vypadají dobře, takový Franck Muller homage.

Festinu beru jako podřadnější značku, ale nevypadají zle.

Luis Erard také dobré, akorát značku nemám vyzkoušenou. 

Lze nějak jednomyslně říci, která z těchto citovaných značek je nejvíce prestižní?

Já vnímám Hamiltony a Certiny na podobném levelu, Fortisy trochu výše... 

Ještě mě napadá Christopher Ward. Dělali model C5 Malvern Slimline Square na ruční nátah. Už nedělají, ale myslím, že nebude velký problém ho sehnat. Bonusem bude nižší cena a průhled na strojek.

Za mě jednoznačně Hamilton Jazzmaster (které navrhl Roman-ZA), i co se týče “prestiže” značky. Ikdyž v téhle cenové kategorii to není úplně lehké.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by watchboy

toto je len pre info, lebo su v baterke, co je velka skoda :(

201910181637394638.png 201910181627295.png

Edited by Roman-ZA

ty jsou teda opravdu peckovní ;)

Citovat

No a co ty Tissot, co ma Dokusan v prodeji. Trosku Reverso look, ale myslim, ze jsou super.

před 1 hodinou, AndyAaron napsal:

No a co ty Tissot, co ma Dokusan v prodeji. Trosku Reverso look, ale myslim, ze jsou super.

Ty sou skvělý :D Měl bys je vzít, abych nemusel já.