Přejít na obsah

DIVERy do 8000 kč


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 260
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

S dovolením se tu taky poptám, i když vlastně nevím jestli je na co.

Požadavky:

- automaty

- relativně co nejlevněji max 8.000,-

- pepsi luneta podmínkou, modrý cifr

- malé, max 42,5 a rozumný L2L

- nejlépe bez šroubovací korunky

- tah nebo guma

- nejlépe koupitelné v ČR

- ne želvy

- ne Orient (z toho jejich loga mi je nějak nevolno)

- vodotěsnost je mi šumák, teda ať si s tím můžu umýt ruce

No a z toho mi vypadnulo:

https://www.helveti.cz/citizen-promaster-automatic-diver-ny0086-16le

https://www.helveti.cz/seiko-5-sports-srpd53k1

Seiko asi vede, ale chtělo by to vidět na živo, což bude asi horší. Je něco v nabídce čeho jsem si ještě nevšímnul? Dík

PS: Kdyby někdo mělo něco na prodej, tak dejte vědět.

Upraveno uživatelem papun
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 31 minutami, papun napsal:

Tak nějak čučím na ty Seika SRPD53K1 a nějak nedávám tu vteřinovku - teda proč má lumi bod na opačném konci? K čemu to jako je dobré? Nebo jsem to nějak špatně pochopil?

Ten lumi bod vyvažuje tu vteřinovou ručičku. Nic ti neříká rovnováha na páce?😅

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě pořad lákají ty Orienty, nejvíc Mako II, jen škoda že není safír ve standardu... Líbí se mi, že vypadají víc civilně než např. potápky od Seika... Pak ještě Kamasu, mají safír, ještě by byla fajn keramická luneta... jakou máte zkušenost s hliníkovou, vydrží něco nebo je hned poškrábaná? Průměr 42 by měl být na ruku 17,5 cm asi ok, teď nosím pilotky 40 mm, ale L2L je stejný jako na orientech 46-47 mm

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@tombas Mikrobrand by až tak nevadil, ale pepsi je podmínka.

Nedávnu se tu prodávali Seika SNZF15K1 v super stavu a za 3 tis, ale tam to zkončilo právě na L2L. Kdyby se našli zajímavé baterkáče, tak bych o tom možná taky uvažoval.

 

Jinak proč ne Orient - už to slovo ve mě vyvolává prostě orient a tím logem to zabily úplně. Jinak by ty hodinky mohli být v hledáčku.

 

Upraveno uživatelem papun
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty Tisell nevypadají tak zle, ale působí víc tak civilně, nemají modrý cifr, mají kyklopa - což mě zatím  nějak neoslovilo. výhoda je safír a normální lumi vteřinovka.

Nicméně zatím mi z toho líp vychází Citizen. Jednal je levný a má takové sportovní koule a gumu, která mi začíná být nějak sympatická. Ideálně, kdyby je měl někdo starší dobité za rozumný peníz na zkoušku. Jediné co mě trošku štve je ta šroubovací korunka. mám z toho nějak preventivně strach, že s tím budou problémy.

 

Upraveno uživatelem papun
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak kyklop je nalepený a dá se odstranit, někde tu je na to vlákno....
Ale po delším pohledu jsou takové - no, pouťové, řekl bych.

Orient - to si zvykneš. U nás bereme Orient jako Blízký Východ, oni na Dálném Východě vidí z jiného úhlu. 
Já mám jenom tri-starky a na to logo jsem si musel pravda taky trochu zvyknout

Upraveno uživatelem Datel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hosi, ze jdu kolem... jako SKX za 8k+ je mega vysmech. Vic precenovane hodinky snad neznam. Cifernik nuda, strojek jak vystrihanej z konzervy a pujdou kazdy den jinak.
Orient Mako/Ray/Kamasu/Kano jsou uplne jinde ve zpracovani za polovicni prachy.
Microbrandy ok, ale nelibi se my ty, co maj misto nazvu znacky nejakej symbol, jak kdyby se za jmeno stydely.
V tehle cenove kategorii bych vybiral u Orient nebo Citizen.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U toho Tisellu mě ještě přijde divné to dělení lunety modrá/červená. Jakože Cizizen to má 1-15 minut a líbí se mi to mnohem víc.

Orient prostě nekousnu. Čím dýl se v tom plácám, tak se mi u seika přestává líbit ten cifr, přesně řešeno indexy a nápis Automatic v tom fontu tomu taky nepřidal. Ty Citizenky jsou asi favorit. Ale opravdu bych nejraději je koupil nějaké jeté a dal si seznamovačku. Nikdy jsem tak velké hodinky neměl a uvidím zdali to bude moje krev.

 

Neříkám, že to tam chci hned koupit, ale znáte někdo tento obchod. Zdá se, že by měl být i AD a cena velmi akční.

https://www.inhodinky.sk/citizen-hodinky/hodinky-citizen-ny0086-16le/

Upraveno uživatelem papun
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, AndyAaron napsal:

Hosi, ze jdu kolem... jako SKX za 8k+ je mega vysmech. Vic precenovane hodinky snad neznam. Cifernik nuda, strojek jak vystrihanej z konzervy a pujdou kazdy den jinak.
Orient Mako/Ray/Kamasu/Kano jsou uplne jinde ve zpracovani za polovicni prachy.
Microbrandy ok, ale nelibi se my ty, co maj misto nazvu znacky nejakej symbol, jak kdyby se za jmeno stydely.
V tehle cenove kategorii bych vybiral u Orient nebo Citizen.

To vidím v podstatě stejně. Microbrandy mi nevadí, už mám pilotky Junkers (a velká spokojenost), ale pravé proto bych nyní rád “normální” značku. Teoreticky není problém ani vyšší cena řekneme do 25.000,-  pouze si to musím obhájit sám před sebou :D. Pak by to musely být Švýcary (oris např.?), což zase nevyjde cenově...Byl by tady nějaký tajný tip? Ale za “neznámý” microbrand tolik nejsem ochotný dát... Prostě zatím mi jako poměr cena / výkon při podmínce ne mikrobrand a rozpočtu max. 8-10 popř. vychází ten Orient... 10-25 už jen Švýcary a to myslím není moc co...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, gathis napsal:

To vidím v podstatě stejně. Microbrandy mi nevadí, už mám pilotky Junkers (a velká spokojenost), ale pravé proto bych nyní rád “normální” značku. Teoreticky není problém ani vyšší cena řekneme do 25.000,-  pouze si to musím obhájit sám před sebou :D. Pak by to musely být Švýcary (oris např.?), což zase nevyjde cenově...Byl by tady nějaký tajný tip? Ale za “neznámý” microbrand tolik nejsem ochotný dát... Prostě zatím mi jako poměr cena / výkon při podmínce ne mikrobrand a rozpočtu max. 8-10 popř. vychází ten Orient... 10-25 už jen Švýcary a to myslím není moc co...

Co třeba EPOS

https://www.helveti.cz/epos-sportive-3438131961630

EPOS SPORTIVE 3438.131.96.16.30

nebo některý z modelů Glycine Combat

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K tomu inzerátu na SKX, kde se uvádí "není co fotit" - zrovna u Seika tedy podle mě je co fotit. Nemají křivý armovák? Už jsem v inzerci takové taky viděl. 

Jinak já pokukoval po těhlech:

https://www.nejpanskehodinky.cz/dive-and-sport/geckota-g-02-diver-eta-2824-black-limitovana-edice-100-kusu/

https://www.geckota.com/geckota-g-02-gen-2-enamel-bezel-automatic-diver-s-watch

Ale koukám, že Pepsi verze není na tom českém e-shopu k mání, na tom UK je o něco dražší a má černý cifr... ale jinak mají spoustu pochvalných reviews.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Zmrzlinar ta Geckota vypadá hodně pěkně. Ale když si dáš vedle sebe Geckota s Citizen Pepsi, tak máš dva styly, být jsou to oboje potápky. geckoty. By mohly být skoro oblekovky a pěkné. Kdežto Citizen jsou vyloženě sportovně naladěné. A já teď chci sportovní hodinky. Ale ta Geckota mi bude někde v zadu v hlavě čekat na oživení😁

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...