Přejít na obsah

DIVERy do 8000 kč


Doporučené příspěvky

před 57 minutami, papun napsal:

Přečetl jsem si všemožné o koktání vteřinovky, zavařil překladač a zjistil, že to je vlastnost. Takže ještě to má příběh a ten dneska frčí :D

Spíš se divím, že při dnešních technologických možnostech neměli potřebu to změnit - lépe řečeno předělat.

I Miyota má samozřejmě strojky s přímým pohonem vteřinovky, je to např. řada 9xxx, ale proč nenabídnout ještě levnější variantu v podobě 8xxx. Těch kalibrů s nepřímým pohonem vteřinovky se vyrobily miliony nejen značky Miyota, ale i mnoha jiných vč. švýcarských. Koktání vteřinovky nemá vliv na přesnost hodinek, což je zásadní a dá se alespoň částečně eliminovat přitažením brzdící pružiny. Otázkou zůstává, proč některé značky dávají Miyotu 82xx i do svých dražších modelů, přestože si jsou vědomy té "vlastnosti" s vteřinovkou.

O kalibru 82xx je článek tady

https://calibercorner.com/miyota-caliber-821a/

O koktání vteřinovky zde

https://calibercorner.com/stuttering-seconds-hand-explained/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 260
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Je to tam opravdu hezky popsáno a vysvětleno a hlavně že není potřeba se tím znepokojovat. Mě by jen zajímalo, jestli to nemá nějaký vliv na životnost, resp. poruchovost toho mechanismu nepřímého náhonu vteřinovky, pokud se stává, že pastorek není dostatečně fixovaný, aby udržel vteřinovku v plynulém pohybu. Ale zřejmě ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vím jak to myslíš, ale mně šlo spíš o to, že když už si výrobce dá tu práci, aby vyrobil kvalitní pouzdro, ciferník a vše okolo, tak do toho strčí nejlevnější kalibr, když rozdíl v ceně mezi 82xx a 9xxx je třeba $30.

Pokud jde o samotné ceny, tak to nemá smysl pitvat, koupíš třeba hodinky za 12 tis. s Etou nebo SW200 a hodinky za 18 tis. s Miyotou 821A.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono je na tom nejhorší i to, že sám Citizen do svých modelů vesměs cpe 82xx místo 9xxx. A po kalibru 8315 s rezervou chodu 60 hodin a hackingem se úplně slehla zem. Kdysi byl exkluzivně u Deep Blue MASTER 1000 2.5, dneska už se ta řada neprodává a jinde jsem ten kalibr nenašel. Měl sice taky neduh v podobě koktající sekundovky, ale těch 60 hod. už bylo lákavých.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na druhou stranu, když je tak tozšířený, dlouho vyrýběny, tak to tak tragické asi nebude. A ty Citizeny v té původní verzi NY004 se myslím dělali i pro italskou armádu pod názvem MARINA MILITARE a myslím si, že armáda si je určitě dobře prověřila.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tragický to není, protože to za ty prachy prostě nikdo neřeší. A komu to vadí, ten jde do jinýho kalibru. U těch tebou vybraných Citizenů by mně za ty prachy ale rozhodně vadilo minerální sklo (byť za cca 2t. Kč ho lze vyměnit za safír), plechová luneta a místo tahu guma. Ale to je tvoje věc samozřejmě, když se ti líbí, tak do nich :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Miyota 82xx asi není důvod proč nekoupit hodinky za přiměřenou cenu, ten kalibr je dost robustní, spolehlivý i přesný na to, aby sloužil mnoho let. Dokonce mám jedny hodinky s Miyotou 821A a schválně jsem pozoroval to koktání a nevypozoroval. Chodí naprosto plynule.

Ty Citizeny mají podle mě taky více slabin než předností, ale je to věcí vkusu každého chronomaníka, rozmlouvat je rozhodně nebudu. Hardlex v Seiko je obyčejný a relativně snadno poškrábatelný minerál, nic extra za tím názvem nehledej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@tombas v čem vidíš ty slabiny?

@Gustaf já mám tak nějak problém kupovat někde z venku. Stačí mi aktuální oplétačky ohledně reklamace jednoruček Luch. Sice se to vyvíjí asi dobře, ale už se to řeší asi měsíc a půl. Prostě chci mít možnost to v klidu vrátit, reklamovat a tak no. Chápu, že se tím hodně omezuju ve výběru, ale bohužel lepší to asi moc u mě nebude.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 minutami, papun napsal:

@tombas v čem vidíš ty slabiny?

@Gustaf já mám tak nějak problém kupovat někde z venku. Stačí mi aktuální oplétačky ohledně reklamace jednoruček Luch. Sice se to vyvíjí asi dobře, ale už se to řeší asi měsíc a půl. Prostě chci mít možnost to v klidu vrátit, reklamovat a tak no. Chápu, že se tím hodně omezuju ve výběru, ale bohužel lepší to asi moc u mě nebude.

Jak už tady psal huz46212, hlavně ta plechová luneta se mi opravdu nelíbí, safír by byl určitě velké plus, strojek mi nevadí, ale ten ciferník je díky tlustým indexům i ručičkám hodně přeplácaný. Promiň, jen můj názor, ale ptal ses, tak odpovídám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...