Přejít na obsah

Leštění hodinek


Doporučené příspěvky

Ahoj všem,

 

obracim se zde s dotazem. Já pitomec jsem si vzal na čištění hodinek kartáček, a dopadlo to tak, ze je mám teď pěkné poskrabane. Chci se zeptat, zda lestit nebo to nechat tak? Mám ty hodinky moc rad a mám strach, ze po leštění už nebudou jako driv (ztráta materiálu a tak). Předem diky za názory. Petr

F68F43CA-5B78-408F-A949-1179D3328C86.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, že v tom žádná věda ani kouzelné pomůcky nejsou, že základem je řemeslný cit, zručnost a zkušenosti získané často metodou pokus omyl.
Většina výše uvedeného je podle mě přes text nepřenositelná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji za odpovědi. Ještě bych se zeptal takto. Dojde k takovýmto vlásečnicím i běžným používáním a otěru o oblečení? Jestli jo, tak se na to vykašlu, protože to budu mít za chvilku znovu. Jen už si nepamatuji, jak vypadaly hodinky před zásahem kartáčku :D a jestli by se takto poškrábaly normálně? Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych to nechal být. Časem je tam stejně budeš mít znovu a leštit to furt Cape Codem, tak za chvíli ožužláš i hranu lunety.

Jsi si vůbec jistý, že za to může kartáček, že tím umytím nejsou vlásečnice jenom víc vidět? Zajímalo by mě, co za kartáček si použil, protože mě se tohle nikdy nestalo.

Do budoucna doporučuju Curaprox Ultra Soft. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Ja by som to prelestil Cape cod obruskom, som uchyl a chcem mat hodinky bez vlasocnic

Toto by ma sralo pri pohlade, ale suhlasim, neurobila to kefka, len to vycistenim vystupilo.

Praca s Cape cod utierkami nieje vobec tazka, na youtube su rozne videa a vysledky su skvele, sam som nejake hodinky tymto sposobom lestil.

P.s. Na kartacovane casti pouzi Vileda spongiu tou drsnou zelenou stranou a hodinky budu ako nove.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
V 30. 6. 2020 v 16:11, Jeronimo napsal:

Občas se mi na stůl hodinky po takových procedůrách Houbička/Capecod dostena na stůl ne není moc o co stát dávat takové hodinky zase do původního stavu.

IMG_6283_result.JPG

IMG_6484_result.JPG

Ou tak to muselo majitela riadne nas*ať, že si sám takto dokatoval Seamastery

Upraveno uživatelem City
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...