Přejít na obsah

Hodinky k narozeninám


Doporučené příspěvky

Zdravím kolegy hodináře,

aktuálně přemýšlím nad koupí hodinek k narozeninám pro svého bratra, který bude mít za 2 měsíce 20.narozeniny. Jako dárek pro něj jsem se rozhodl pro hodinky, jelikož vím že se mu hodinky moc líbí a vždycky když je u mě, tak rád zkouší moje hodinky. Tímto dárkem bych mu tak chtěl také umožnit vstup do tohoto krásného chrono světa, jelikož on sám ještě žádné lepší hodinky nemá. 

Nejlépe bych koupil jako jeho první hodinky nějaké univerzály, které bude moct vzít jak k tričku, tak i k obleku.

 

Kritéria

- do 20 tisíc Kč (možná i lehce přes)

- Automaty - ETA (asi 2824-2 třeba) ale není to rozhodující, klidně i Sellita SW200 nebo něco obdobného

- Stříbrné (ciferník nejlépe bílý nebo stříbrný)

- Datumovka

- Tah (řemen kdyžtak dokoupím)

- Swiss

- Safír (když budou mít i prosklené dýnko, je to určitě plus)

- 38-42mm 

 

Zatím jsem tak namátkově koukal a pro příklad vybral:

1192149257_Snimekobrazovky2020-06-05v11_02_49.jpg.ffb26b5862dc4a920b149e3304a11c5a.jpg1584173590_Snimekobrazovky2020-06-05v11_03_23.jpg.a905bd450b560690db5e2b44e130a30f.jpg854540195_Snimekobrazovky2020-06-05v11_03_08.jpg.dc79e202d8b108f2f82be70fb11dec79.jpg1505675699_Snimekobrazovky2020-06-05v11_02_38.jpg.3c6699608767fcb56ec18a06b8fc7465.jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za nějaké tipy :) 

@Kuba558 mimochodem máte někdo zkušenost s jomashopem ?? Teď jsem na to koukal a některé hodinky tam mají o dost levnější než tady, není v tom nějaký háček, nebo se nemusím bát a klidně odtud hodinky objednat? :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo jo kamarád co tam nakupuje říkal přičíst vždy cca 30% do finální ceny. Měl jsem původně zálusk na tyhle Alpiny:

 https://www.jomashop.com/alpina-watch-al-372bs4s6b.html

S tou slevou i při přičtení všeho vychází pořád na půlku... u nás za ně chtějí 30k :wacko:

Nicméně jsou vypodaný...mám na ně zakliklou jakoby objednávku až zase budou. Přišlo mi na mail, že jsem první v pořadí..čemuž moc nevěřím :D

Každopádně je mi to už fuk, hodinky už mám vyřešeny.

Jinak Hamiltony určitě taky dobrá volba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Svého bratra bych kopl do hlavy i kdyby mi koupil hodinky jen za 3 litry né tak za dvacku. Není to malý fagan, tak ať si je vybere sám a ty jen zacáluješ. Něco tak osobitého jako hodinky nemůže vybírat někdo jiný než nositel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, watchboy napsal:

Díky za nějaké tipy :) 

@Kuba558 mimochodem máte někdo zkušenost s jomashopem ?? Teď jsem na to koukal a některé hodinky tam mají o dost levnější než tady, není v tom nějaký háček, nebo se nemusím bát a klidně odtud hodinky objednat? :D 

Přesně jak píšou nahoře clo + DPH + poplatek dopravni společnosti.

U některejch kusů se to vyplatí, ale třeba ty tissoty co sem postoval se dají koupit za srovnatelnou cenu i v čechách. Nejsem ji jistej, jestli můžu postovat adresy přímo na e-shop, tak to kdyžtak někdo smaže :) (https://www.goldeligius.cz/tissot-gentleman-auto-t127-407-11-041-00-silicium.html?gclid=CjwKCAjw2uf2BRBpEiwA31VZjzgnVttE6zTfOW16OLismnaNOSJGqPvXQn83mgJHogl2RX0-ttFkHhoCoWcQAvD_BwE)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já kupuju hodinky ke svým kulatinám už rok, takže vlastně už si je asi koupím k těm blížícím se dalším narozeninám :blink: :lol2:

Jakože něco jsem si koupil a pak prodal, protože jsem to chtěl vyzkoušet. Ale k narozkám si myslím že by to mělo být tak, že se ty hodinky prostě neprodají.

Přeju pevné nervy při výběru. PS: ideální když budou dvoje ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, ggrand napsal:

Svého bratra bych kopl do hlavy i kdyby mi koupil hodinky jen za 3 litry né tak za dvacku. Není to malý fagan, tak ať si je vybere sám a ty jen zacáluješ. Něco tak osobitého jako hodinky nemůže vybírat někdo jiný než nositel.

Nevěřím,  podle indicií bys ho vyfotil a postřelil ;o)


Jinak je to tak jak říkáš, dřív jsem si myslel, že nejlíp udělám, když někomu koupím hodinky podle svého nejlepšího úsudku... Velký omyl.
Něco jiného je vybrat předem a pak ho navést a nenápadně usměrňovat, třeba to vyjde. Hodinky, když je má mít fakt rád,
by si měl s Tvou dopomocí fakt vybrat. O to je bude mít raději.

(Někomu je to celkem jedno, určitě, ale z toho chronomagora neuděláš. )

To je jako kdyby přišli rodičové a přivedli ti děvče, hele, tohle je tvoje nevěsta... Jsou typy, které by byly rády, že mají vybírání z krku,
ale někdo si chce vybrat sám a zkřížilo by mu to plány.

Teď jsem měl první pozitivní zkušenost, mladá snila k 15. narozeninám o nějakém fashionbrandu, radost jsem neměl. Ale jedny šikovné dámské Švýcary
místní inzerent zrovna nabízel, ukázal jsem je mladé na monitoru, žádná velká reakce, hmmmm.  A za pár hodin přišla, rozleželo se jí to, táto, já bych je chtěla.
Jeli jsme pro ně a za hodinku je měla na ruce - a velká radost, má to i se zážitkem výběru i pokoutního prodeje s chodbovou výměnou z ručky do ručky ;o).

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To  je právě to. Já osobně ty druhé Tissotky. A to o těch prvních nemůžu říct špatného slova, ale ty druhé jsou víc můj typ designu, s No.1 by se mi nezavděčili (no jo, strojařina formuje vkus)
Pěknou kolekci máš nachystanou, nechal bych bráchu vybrat. Určitě by to tady zajímalo víc lidí, co by vyhrálo.
(Je to jako Miss World - každá je krasavice inteligentní, ale i z nich se  vybere ta "nejlepší" - a spousta diváků by vybrala zrovna nějakou jinou)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za tipy. Chtěl jsem to jako překvapení a jak znám svého bratra, tak mu radost udělají jakékoliv z těhdle hodinek, spíš jsem chtěl znát názory nebo najít něco lepšího co jsem přehlédl.

Ještě je pak možnost koupit tyhle Longinesky, jelikož o těch vím že se mu na 100% hodně líbí, ale zase za ně dám alespoň o 10-15tisíc víc než jsem chtěl :D tak nevím jestli se to úplně cenově vyplatí

Snímek obrazovky 2020-06-05 v 20.47.51.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Archivováno

Toto téma je nyní archivováno, a proto není možné odpovídat na toto téma.

×
×
  • Vytvořit...