Přejít na obsah

Přesnost a délku chodu jsem nesledoval...


Kojotisko

Doporučené příspěvky

Jen taková krátká glosa - podnět k diskusi: To, že se hláška "Přesnost a délku chodu jsem nesledoval..." objevuje na eBay či na Aukru, mě nijak zvlášť nepřekvapuje, ale v prodejních vláknech zde mi to připadá trochu zarážející. Uznávám, že zjištění přesné délky chodu je trochu opruz (pořád ale lze říci, že hodinky vydrží cca den, den a půl, dva dny apod.) Ale přesnost? Opravdu je tak těžké natáhnout a seřídit hodinky, druhý den téže dobou se na ně podívat a napsat aspoň, že cifrem nahoru dělají tolik a tolik do plusu nebo do mínusu? Nebo je ideálně den ponosit? Musím říct, že jakmile kdekoli narazím na hlášku "přesnost jsem nesledoval", je to pro mě instantní deal breaker. Buď prodejce něco skrývá, nebo mu jako zákazník nestojím za to, aby provedl elementárně jednoduché ověření přesnosti chodu.

Jak to vidíte vy?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, Kojotisko napsal:

Jen taková krátká glosa - podnět k diskusi: To, že se hláška "Přesnost a délku chodu jsem nesledoval..." objevuje na eBay či na Aukru, mě nijak zvlášť nepřekvapuje, ale v prodejních vláknech zde mi to připadá trochu zarážející. Uznávám, že zjištění přesné délky chodu je trochu opruz (pořád ale lze říci, že hodinky vydrží cca den, den a půl, dva dny apod.) Ale přesnost? Opravdu je tak těžké natáhnout a seřídit hodinky, druhý den téže dobou se na ně podívat a napsat aspoň, že cifrem nahoru dělají tolik a tolik do plusu nebo do mínusu? Nebo je ideálně den ponosit? Musím říct, že jakmile kdekoli narazím na hlášku "přesnost jsem nesledoval", je to pro mě instantní deal breaker. Buď prodejce něco skrývá, nebo mu jako zákazník nestojím za to, aby provedl elementárně jednoduché ověření přesnosti chodu.

Jak to vidíte vy?

já to vidím tak, že třeba pro mě není běžná odchylka podstatná informace - to co mě zajímá je, že se hodinky odchylují od desítky sekund denně (nebo minut) - takže můžu počítat se servisem. jinak je mi přesnost celkem lhostejná. Beztak hodinky točím denně, takže je v podstatě pořád natahuju...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Funthom95 napsal:

já to vidím tak, že třeba pro mě není běžná odchylka podstatná informace - to co mě zajímá je, že se hodinky odchylují od desítky sekund denně (nebo minut) - takže můžu počítat se servisem. jinak je mi přesnost celkem lhostejná. Beztak hodinky točím denně, takže je v podstatě pořád natahuju...

no, to jistě, ale větička v inzerátu opravdu naznačuje, že kdyby to šlo o 5 minut denně šejdrem, tak to prodávajícího netankuje.

Možná chce dotyčný jen neobratně říci, jako že "v běžném provozu jsem si žádné závažné závady nevšiml" a věřím, že většinou budou hodinky v cajku.

Pravdou je, že zatím jsem špatnou zkušenost neudělal, a myslím, že si tu lidi nebudou kazit karmu s úmyslně zatajenou vadou - a nebo že by o obratem kulantně řešili, pár takových případů zde také proběhlo. Ale mimo chronomag bych jetou věc nevzal, na to nemám koule ani peníze ;o)

 

Upraveno uživatelem Datel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Před hodinou, Datel napsal:

...

Možná chce dotyčný jen neobratně říci, jako že "v běžném provozu jsem si žádné závažné závady nevšiml" a věřím, že většinou budou hodinky v cajku.

....

Ano, také to tak beru. Ale člověk asi musí koukat kdo to píše. Protože na aukru a ostatních portálech, to znamená, že hodinky jsou šrot zralé na servis. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ondra

Ona cela ta veta zpravidla zni: "Hodinky v chodu, presnost a delka chodu nesledovana." Ja ji ctu: pocitej se servisem. Je to takove alibi. Kdyby byly v poradku, napsal by "hodinky jdou presne". Tohle vetsinou pisou lidi, co to jedou ve velkym... a nechteji se parat s kazdejma hodinkama.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Okamžitě koukám na hodinky i prodávajícího skrz prsty. Přesnost a rezerva jsou daleko podstatnější údaje než popis škrábanců od kancldivingu na sponě. Nezbývá Ti nic jiného, než se prodávajícího zeptat a pak zjistit, že hodinky jsou už dávno fuč. Už dávno jsem chtěl tohle téma dát do myšlenkohnutí, ale je to tak zbytečný. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Naprostý souhlas s tím že takový inzerát spíš přecházím.

Ať to píše kdo to píše působí to jako alibi ať je pravda kde chce.

Hodinky co jdou minutu do plusu a nedrží rezervu jsou potencionálně problémový kus.

Přesnost a rezerva chodu mi připadá jako důležitá věc.

Myslím že asi nebudu sám jinak by Seiko pětky stály stejně jako chronometr s rezervou 5 dnů ne?

Jsem tak daleko že se radši ptám na odchylku za den aby se nikdo nemohl vykrucovat.

Ale taky je pravda že někteří točí hodně a fakt to asi neřeší a jsou to slušní prodejci a že nějaký falešník by se proflákl rychle.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja to vidim podobne. Stav strojku u hodinek je dost dulezita informace, proto vetsinou u svych inzeratu davam i screen shot z aplikace s merenim chodu, nebo to alespon informaci o tom jak jdou.
To je jak pri prodeji auta zatajovat chod motoru nebo to, ze zere olej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čo sa týka Seika, tak presnosť je dosť relatívna. Aspoň z mojich skúsenosti je veľmi závislá od viacerych faktorov. Koľko sú počas dňa na ruke, ako aktívne ich pohybom natahujem, od polohy pri odložení, stále je to iné...informácia o presnosti od predávajúceho by mohla byt dosť odlišná od skúsenosti po kúpe. To je proste Seiko( napriek tomu ze mi to nevadí, tak má to spočiatku zarazilo) Pri iných značkách by to mal byt relevantný údaj. A ak majú označenie Chronometer, tak verím v deklarovanú presnosť...snáď to tak je. Ale moje skúsenosti sú chabé...

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj presne tohle jsem uvedl u inzeratu treba ja. Nekolik duvodu:

Casto mi hodinky lezi nekolik mesicu, kdyz je prodavam, pac me treba neberou a nenosim je.

Za dalsi je to lenost a otrava je ponosit a pak vystavit inzerat. Vetsinou se konecne hecnu, abych je nafotil a od toho bodu je nenosim,aby stav odpovidal fotkam.

Jak bylo psano uz vyse, presnost muze byt relativni u slabsich strojku a nez abych se s nejakym blbem pak hadal, ze me sly 10sec\den a jemu 15 sec...ne diky.

Presnost moc neresim, protoze hodinky tocim.Takze do 15s za den je mimo moje rozpoznavaci schopnosti.

Pravdou ale je, ze kdyz mi Maka delaly okolo minuty nebo 2 za den, tak jsem to napsal, pac to uz je dost.

No a nejlepsi na tom vsem je, ze zajemce muze jit o dum dal ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja to taky občas píšu hlavně u levnějších hodinek (u drahých si tu práci dám). Než abych se s někým pak dohadoval, že jsem napsal něco jiného než naměřil on (i když je to v normě strojku). Navíc 99% automatů co jsem měl, nejsem schopný natáhnout do plných ani po dvou dnech nošení. A když se mi to nakonec podaří, tak nakonec stejně zapomenu v kolik jsem začal a kdy skončil. Tak jsem to po několika neúspěšných pokusech vzdal.

Nicméně pokud je s hodinkama něco v nepořádku a vím o tom (a nechci řešit servis), tak to do inzerátu napíšu a zohledním to v ceně.
Je to stejně primárně o pověsti prodejce a je úplně jedno co do inzerátu napíše nebo nenapíše. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 13. 6. 2020 v 21:30, ggrand napsal:

Jj presne tohle jsem uvedl u inzeratu treba ja. Nekolik duvodu...

 

V 13. 6. 2020 v 22:40, xbraj19 napsal:

Ja to taky občas píšu hlavně u levnějších hodinek...


Mám to stejně jako pánové nade mnou. Budu se snažit se zlepšit. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeste dobra je hlaska u prodavanych digitalek, ktere nic na displeji neukazuji: “Nezkouseno, nemam baterie”, coz v 90% znamena: Vyzkousel jsem a nejdou, tak to zkusim prodat aspon takhle, treba nakyho hejla nachytam.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono taky zalezi kdo zrovna prodava. Je tady spousta lidi, od kterych bych koupil i kdyz bude inzerat vypadat “prodam svoje xxx, Cena xxx”. Jak se rika, povest mas jen jednu, bez ohledu na to co do inzeratu nakreslis. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeste dobra je hlaska u prodavanych digitalek, ktere nic na displeji neukazuji: “Nezkouseno, nemam baterie”, coz v 90% znamena: Vyzkousel jsem a nejdou, tak to zkusim prodat aspon takhle, treba nakyho hejla nachytam.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Tady jsem myslel hlavne Aukro, Bazos a podobny bazary.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...