Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Drazí členové a hodinkoví nadšenci, 

s potěšením Vám oznamuji, že populární projekt putovních hodinek (v minulosti Bulova, Davosa, Junkers, nebo Traser) má své další pokračování! Tentokrát bude vše v mé režii, tedy nikoli Jirky Štencka jako obvykle, ale princip a průběh je samozřejmě zcela stejný. 

V tomto díle jsme si pro vás připravili (ve spolupráci se společností Wisa - distributorem značky Junghans pro ČR) k otestování skutečnou lahůdku v podobě hodinek Junghans Meister Mega 058/4803.44, které výrobce označuje jako nejelegantnější rádiem řízené hodinky světa (podle mě právem). 

I v tomto případě budou testovat někteří členové Helveti, protože tento model nám padl do oka hned, jak jsme jej poprvé spatřili :-)


Maximální počet účastníků testování je 20.

putovnijunghans.jpg.d2753a5997963aa95eb1a57165f1866e.jpg

 

Jak se přihlásit

Všechny zájemce prosím o napsání přihlášky do SZ, kam mi připište adresu, lokalitu možného předání, email a telefon. Napište mi prosím i preferovaný termín testování, pokud máte v daném termínu možnost navštívit s hodinkami nějakou zajímavou lokalitu (zajímavé destinace se zpravidla nějaké našly, například Island či USA). 

 Na základě přihlášených členů vytvořím seznam dle lokalit předání a vyberu člena, který hodinky převezme jako první. Absolutní přednost budou mít členi, kteří hodinky mohou vzít v termínu na zajímavou lokalitu nebo činnost (domluví se s aktuálním držitelem na předání). Pořadí se může měnit na základě domluvy předávajících členů (v případě nedostupnosti, dovolené, nutné optimalizaci předání a podobně). Kdyby se hodinky někde zasekly, tak mám od jednotlivých členů kontaktní údaje k vyžádání.

Co by mělo být výsledkem

A co by se zde mělo od každého člena po testování objevit? Krátké sepsání zkušeností (plusy, mínusy, dojmy) + pár fotek. Příklad skvělých recenzí a fotek najdete ve vlákně předchozího putování a asi nejlepším příkladem budiž příspěvek od prischery.

 Putování hodinek budeme jako vždy průběžně sledovat na našem Facebooku nebo Instagramu. Na sociálních sítích budou hodinky k nalezení pod hashtagem #putovniHodinkyJunghans a poprosím všechny, aby jej také používali. My budeme jednotlivé štace publikovat v seriálu Putovní hodinky Junghans na Nosime-hodinky.cz nebo na našem Helveti blogu.

Součástí balení bude:

Hodinky+návod
Originální krabička
Deník
Hadřík
Nástroj na zkracování tahu
Kožený řemínek Di-Modell navíc
Korekční stylus

Podmínky zapojení:

  • min. 100 příspěvků a 6 měsíců registrace na fóru (výjimka můžou být naši ověření zákazníci / kamarádi)
  • ochota k investici do poštovného nebo osobního předání
  • nejdéle 14 dní u jednoho člena (pouze výjimečně déle)
  • do pár dní po testování sem vložit své zkušenosti (plusy, mínusy, osobní dojem) a pár fotek (stačí mobilem)
  • po testování napsat své dojmy, klady a zápory, nebo co všechno hodinky zažily do přiloženého deníku (stačí několika slovy či větami, ale tvořivosti se meze nekladou :-) )

 

Maximální délka přiloženého tahu je na obvod ruky 20 cm, pokud by někdo ze zájemců měl větší ruku, dejte vědět a vyřešili bychom to. Základní předpoklad ale je, že by to mělo stačit, protože pouzdro 38 mm si málokdy vybere majitel skutečně velkého zápěstí, kdyby ale ano tak se ozvěte a seženu články navíc :-) 


Na závěr celé akce budou hodinky vydraženy a výtěžek věnujeme jako již tradičně ve prospěch neonatologického oddělení v pražském Apolináři.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 98
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Seznam zájemců o putovní hodinky Junghans se pomalu plní a mezitím si hodinky odbudou kolečko v našem Helveti týmu (protože takovou parádu jsme si nemohli nechat ujít :) ).

V pondělí hodinky odstartovaly svou pouť, na níž je nyní čeká vcelku poklidných pár dní na mém zápěstí. Za možnost vyzkoušení velmi děkuji jak tomuto projektu, tak ochotě distributora značky, společnosti Wisa.

IMG_5.jpg.2f16ad89c46e9d7fc2a1074ba502c9aa.jpg

IMG_3.jpg.38b4dab0bde4c8fd0a7711f8e95f334c.jpg

První poznatky:
Hodinky na ruce i přes menší průměr pouzdra (38,5 mm) nepůsobí vůbec jako malé, což je zásluha velkého čísleníku a téměř neznatelné lunety.

IMG_8.jpg.82286d3c4dc251bf56dee72c51a99c45.jpg

Jak jsem již uvedla v jiné části fóra, osobně se mi o něco více zamlouvá provedení hodinek Mesiter Mega s modrým číselníkem, ale... To jednak nemá průhled na strojek a v základu jej dostanete "pouze" s plastovým sklíčkem, které se chová jinak než zde dodávaný safír (v odolnosti plastového skla bych, i vzhledem k určení hodinek, neviděla žádný problém). Vypouklé safírové sklíčko zde spolu s číselníkem vytváří při dopadu světla zajímavé odrazy a efekty, takže je mne možné zastihnout při dlouhém pozorování hodinek a natáčení zápěstí.
Co je nutné podotknout, díky oboustrannému antireflexu je čitelnost hodinek i na přímem slunci naprosto bezproblémová.

IMG_4.jpg.cee0db25162bc30c7de8be53276bfee9.jpg

IMG_6.jpg.468a1c5f62cf07dbc5874c2bcf2c723d.jpg

IMG_7.jpg.0c5532c4fe8aef7fc42155e318f380e2.jpg

Co mne hodně baví je právě průhled na strojek. Skoro pokaždé, kdy jsem zatím hodinky odkládala, nebo naopak nasazovala, jsem se alespoň krátce podívala do jejich útrob. Myslím, že výrobce zvolil dobře průhled s kouřovým sklem. Použitý inhaus nedosahuje takové krásy jako jiné elektronické kalibry (v podobnou chvíli si vždy vzpomenu na průhled např. u Seika SBGV238, ale rozhodně nechci tyto hodinky srovnávat), na druhou stranu jej vnímám tak, že plně přiznává čím je a pohled na něj je (alespoň pro mne) opravdu zajímavý, takže lehké zastření vidím jako ideální řešení.
Pokud vás pohled na tištěné spoje nezaujme prvotně, možná jej začnete více zkoumat poté, co  si všimnete neobvyklého pohybu vteřinové a minutové ručky, která vykoná dva skoky za vteřinu, respektive přesun z indexu na index jednou za minutu u minutovky a zjistíte, jak jsou hodinky velmi přesné i bez příjmu radiového signálu (více o strojku např. v článku na Wornandwound).

IMG_2.jpg.b08a6b5e574a6b0e3b52f1deae77fc67.jpg

V balení s hodinkami vyráží na cestu krom dalších drobností také šedý kožený řemínek, který hodinkám bude slušet. Obávám se však, že v mém případě nedostane šanci, protože si užívám vysokou kvalitu zpracování dodávaného ocelového náramku, tvořeného jemnými dílky, u nichž se střídají lesklé a matné plošky. Náramek je zakončený motýlovou sponou s logem a názvem značky.

IMG_9.jpg.494b64ceb126b8a408781709805763e4.jpg

Co jsem ještě týž den po převzetí hodinek musela vyzkoušet, byla aplikace (Junghans Mega App dostupná pro Android i iOS), přes kterou lze nastavit přesný čas. Aplikace funguje, ale kdybych u hodinek musela/ chtěla někdy příště nastavovat přesný čas, asi bych se spíš uchýlila k vyvolání příjmu signálu, protože mi její vysokofrekvenční tón lezl po chvilce na nervy :D

Po necelých třech dnech tedy mohu říci, že mne hodinky hodně baví, a to jak po technické stránce, tak té designové a až na mapu světa s vysílači na číselníku jim zatím nemohu nic vytknout. Případné další významné postřehy doplním v průběhu, či úplném závěru testování.

Omlouvám se za kvalitu fotek, bohužel se nyní zřejmě nedostanu k ničemu lepšímu než telefonu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji kolegyni Darče za cenné postřehy a fotky a potvrzuji, že seznam účastníků se postupně zaplňuje - nyní je z poloviny plný (nebo prázdný? 🙂 ) a zbývá tedy 10 míst

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Připomínám, že jsou ještě volná místa na putovní Junghans, takže se hlašte:-)  Hodinky zatím putují v rámci Helveti a po uzavření seznamu účastníků je pošleme dále do světa 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Poslední volná 4 místa v seznamu zájemců. Neváhejte.. jsou to zatím nejdražší hodinky, které jsme kdy do putování posílali :) Proč si zadarmo nevyzkoušet skvělé Junghansy za 33320 Kč? Napište kolegovi Jirkovi a zarezervujte si jedno z posledních míst. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokračuje "předtestování" v rámci Helveti, takže hodinky má nyní kolega Kuba. Absolvovaly s ním mimo jiné i pobyt u Máchova jezera (ne v něm - to by možná bylo testování rázem u konce 🙂 ).

Připomínám, že zbývají poslední 3 volná místa, takže se stále můžete hlásit!

 

1.thumb.jpg.e4fe7db6b069b38163653e205792dd12.jpg

2.jpg.d8e1595f7f25cf7f7b97eae915929cb6.jpg

3.jpg.c015a739d7a129b6b653dcca8f67ca2a.jpg

4.jpg.e6533a5ff3611c9d3896f6348b0ad927.jpg

5.jpg.b76e2c5bc657c08526aea91af37e46a3.jpg

6.jpg.7c3eaf45974a8fd4501b40414a58c635.jpg

7.jpg.05724b6c8d01f7298631aa43b1f5ee37.jpg

8.jpg.0fa33804d1b34c9396fcf97d68780435.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hodinky právě testuji já, čímž bude ukončeno testování v rámci Helveti a již brzy půjdou hodinky skutečně do světa 🙂 

Moje dojmy: hodinky Junghans už mám dvoje (Junghans Meister Driver Chronoscope 027/3684.00Junghans Max Bill Automatic 027/3502.04), takže jsem tak nějak věděl do čeho jdu. Zde se však jedná o trochu jinou záležitost, protože jsou to hodinky rádiem řízené. Vzhledově i pocitově mi plně vyhovují, jen zkrácení tahu je trochu netradiční (v článcích je váleček, který se musí ne zcela běžným způsobem vyndat). Zajímalo mě také, jak moc bude úspěšný příjem signálu na mém nočním stolku v rohu místnosti, zatím však každý den úspěšný příjem, takže žádný problém 🙂 Hodně se mi líbí skok sekundové ručky o půl sekundy a také pohled průhledným dýnkem. Uvnitř je sice quartzový strojek, ale řekl  bych, že prostě má něco do sebe 🙂

Podle mě hodinkám sluší šedý řemen (bude přiložen k balení putovních hodinek):

IMG_20200716_125043.thumb.jpg.1babbdc8a1e3c08529623e1761b69e90.jpg

IMG_20200716_125116.thumb.jpg.b876c8f13ddd6ff28387d017814e13c1.jpg

IMG_20200716_125148.thumb.jpg.27560bb940d66cf35c98c5a5bb047f66.jpg

IMG_20200716_125814.thumb.jpg.f4d7b7b0127695c4a5e738b0a3aa6f65.jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přátelé, je to tu - pouštíme ven seznam a příští týden také hodinky!

Členové Helveti již dotestovali a proto jedeme dál. Mezi prvními jsou uživatelé, kteří mají možnost vzít hodinky na zajímavou destinaci, pak už to jde cca podle lokalit. Mezi sebou se můžete samozřejmě domluvit na prohození pořadí pokud by někdo potřeboval atd. Byl bych jenom rád, kdybyste mi při předání/převzetí dali vědět abych přibližně věděl kde hodinky jsou, nebo ještě lépe kdybyste sem rovnou dali nějaké fotky a napsali své dojmy 🙂 Pokud by se to někde zaseklo, dejte mi vědět - mám na účastníky kontakt. 

Takže zde je seznam účastníků, ve kterém je ještě jedno volné místo, to znamená, že  se někdo může přihlásit ještě za pochodu:

  jméno/přezdívka                              lokalita
1. Davok                                               Praha
2. Jakub Novák                                   Praha
3. Jirka19                                             Praha
4. HondzaX                                          Praha
5. petroniuzz                                        Praha
6. Wladimir                                           Cheb   
7. Locky                                                Praha
8. dr.sphinx                                           Praha
9. Pepino777                                        Praha
10. Ondoni                                            Praha/Brno/Zlín
11. vikinho                                            Brno/Praha
12. xvoloda                                           Olbramovice u Mor. Krumlova
13. Dokusan                                         Olomoucko, občas Brno a Moravská Třebová
14. Mari                                                 Zlín
15. Frostie                                             Habry
16. TomNguyen                                    Plzeň/Stříbro
17. warann                                            Pardubicko/Přelouč/HK/Kolín
18. Eddy                                                 Hradec Králové/ někdy Praha
19. p. Nistler (zákazník Helveti)         Praha - až bude na řadě, dát prosím vědět Helveti (tedy mě - Jirka19) - předáme mu je
20. VOLNÉ MÍSTO

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Paráda, akorát myslím, že s Warannem bychom se mohli s ohledem na vzdálenosti sejít a hodinky si předat a TomNguyenovi je pak poslat nebo jej zařadit za Wladimira. Ale je to jen nápad...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Frostie @warann - ok, jak říkám - změny jsou možné 🙂 Wladimir je tam mezi pražskejma z důvodu termínu cesty, takže navrhuji naopak dát TomNguyen před Frostieho a pak už to bude jak píšete - vyhovovalo by vám to lépe takto?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

[mention=15103]Frostie[/mention] [mention=29493]warann[/mention] - ok, jak říkám - změny jsou možné  Wladimir je tam mezi pražskejma z důvodu termínu cesty, takže navrhuji naopak dát TomNguyen před Frostieho a pak už to bude jak píšete - vyhovovalo by vám to lépe takto?
Take lze takto.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 17. 7. 2020 v 16:57, Frostie napsal:
V 17. 7. 2020 v 15:08, Jirka19 napsal:
[mention=15103]Frostie[/mention] [mention=29493]warann[/mention] - ok, jak říkám - změny jsou možné emoji846.png Wladimir je tam mezi pražskejma z důvodu termínu cesty, takže navrhuji naopak dát TomNguyen před Frostieho a pak už to bude jak píšete - vyhovovalo by vám to lépe takto?

Take lze takto.

Super, takže tedy takto :

  jméno/přezdívka                              lokalita
1. Davok                                               Praha
2. Jakub Novák                                   Praha
3. Jirka19                                             Praha
4. HondzaX                                          Praha
5. petroniuzz                                        Praha
6. Wladimir                                           Cheb   
7. Locky                                                Praha
8. dr.sphinx                                           Praha
9. Pepino777                                        Praha
10. Ondoni                                            Praha/Brno/Zlín
11. vikinho                                            Brno/Praha
12. xvoloda                                           Olbramovice u Mor. Krumlova
13. Dokusan                                         Olomoucko, občas Brno a Moravská Třebová
14. Mari                                                 Zlín
15. TomNguyen                                    Plzeň/Stříbro
16. Frostie                                             Habry

17. warann                                            Pardubicko/Přelouč/HK/Kolín
18. Eddy                                                 Hradec Králové/ někdy Praha
19. p. Nistler (zákazník Helveti)         Praha - až bude na řadě, dát prosím vědět Helveti (tedy mě - Jirka19) - předáme mu je
20. VOLNÉ MÍSTO

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě se přihlásil poslední účastník, takže kapacita je naplněna a zde je finální podoba seznamu účastníků:

 

jméno/přezdívka                              lokalita
1. Davok                                               Praha
2. Jakub Novák                                   Praha
3. Jirka19                                             Praha
4. HondzaX                                          Praha
5. petroniuzz                                        Praha
6. Wladimir                                           Cheb   
7. Locky                                                Praha
8. dr.sphinx                                           Praha
9. Pepino777                                        Praha
10. Ondoni                                            Praha/Brno/Zlín
11. vikinho                                            Brno/Praha
12. xvoloda                                           Olbramovice u Mor. Krumlova
13. Dokusan                                         Olomoucko, občas Brno a Moravská Třebová
14. Mari                                                 Zlín
15. TomNguyen                                    Plzeň/Stříbro
16. Frostie                                             Habry

17. warann                                            Pardubicko/Přelouč/HK/Kolín
18. Eddy                                                 Hradec Králové/ někdy Praha
19. paya01                                             Varnsdorf
20. p. Nistler (zákazník Helveti)         Praha - až bude na řadě, dát prosím vědět Helveti (tedy mě - Jirka19) - předáme mu je

 

Hodinky jsme dnes v Helveti předali členovi HondzaX a jdou tedy do světa 🙂

01.thumb.jpg.736439901158b9a052ea4ba844d65360.jpg

04.thumb.jpg.77fc521a58f5cd685616e87b6d1cee3e.jpg

07.thumb.jpg.a17d032d0afa2fd7d1e41d40b5d097ef.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Hlásím, že jsem již měl možnost putovní hodinky otestovat. Jelikož se jedná o hodinky z řady Meister, v níž jsou soustředěny hodinky elegantního až oblekového stylu, lze předpokládat, že ani v tomto případě Junghans nepředpokládal, že by se tento kousek měl stát nějakým outdoorovým společníkem na zápěstí. Hodinky se mnou absolvovaly pár dnů nudného kancelářského života, kde jim to, zejména k formálnějšímu stylu oblečení, náramně slušelo. A to jak na ocelovém náramku, tak i na koženém řemínku, který Helveti přibalilo. Přesto jsem neodolal a vzal je s sebou na výlet do Šumavských lesů. Ani tam nezklamaly a i k tričku vypadaly velice slušivě. Co mne příjemně překvapilo tak je volba safíru na vrchním sklíčku (standardně v řadě Meister používá Junghans jejich "sirclan" - tedy tvrzený plast). Stejně tak pozitivně hodnotím, že se v Junghansu nebáli ukázat vnitřnosti hodinek, a tak je dýnko vybaveno kouřovým sklíčkem. Hodinky jsou poháněny baterii, takže nečekejte žádné orgie ozubených koleček, přesto je, myslím, pohled skrze spodní dýnko zajímavý. Hodinky si pravidelně jednou denně synchronizují čas (ale i datum) přes radiový signál. To fungovalo skvěle jak v Praze, tak i na Šumavě. Hodinkám nemám nic zásadního, co bych jim vytknul. Snad jen, ale to je opravdu velice subjektivní, kdyby existovala verze s bílým číselníkem bez mapy a stále s průhledem na strojek. To by pak byla moje jednoznačná volba. Jakkoli chápu, že tím bych z hodinek udělal spíš hodinky relativně nudného vzhledu a odsoudil je výhradně pro nošení k obleku. Což asi nebylo úmyslem pánů a dam v Junghans (P.S. radiově řízená verze s bílým číselníkem existuje, ale nemá průhled na strojek).

Moc díky Helveti za organizaci další skvělé putovní akce a možnost si tak vyzkoušet další zajímavý kousek!

Přidávám pár fotek.

 

Junghans_Meister_Mega_01.jpg

Junghans_Meister_Mega_02.jpg

Junghans_Meister_Mega_02-01.jpg

IMG_20200731_1914170-01.jpg

IMG_20200801_1133058.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...