Přejít na obsah

Ake DIGI s Heart Rate Monitor, GPS, Solar...


Almi

Doporučené příspěvky

Ahojte,

rad by som sa poradil z výberom špecifických digitáliek 🙂

Vysvetlím najprv moju motiváciu.

Mám momentálne Apple Watch 4 a využvam na nich aj funkcie, gps, monitor tepu, krokomer atd.

Dospel som však do štádia, kedy už nechcem aby okolo mňa neustále lietalo žiarenie z bluetooth a wifi na hodinkách a preto hladám rozumnú alternatívu bez bluetooth a wifi 😊

Notifikácie nepotrebujem na tie už prdím, veď mám mobil.

 

Takže moja predstava je nejaké lepšie digi, ideálne aj odolné, ktoré by zvládli Heart Rate Monitor, GPS, Solar, krokomer a nejaké tie šport aktivity možno a vodotesnost aspon do 50m.

 

Trochu som pátral a zatial našiel len tieto Casia:

Casio G-SHOCK GBD-H1000-8JR

CASIO G-SHOCK GBD-H1000-1JR

CASIO G-SHOCK GBD-H1000-4JR

CASIO G-SHOCK GBD-H1000-1A7JR

su to rôzne varianty toho istého modelu.

Nižšie aj obrázky pre predstavu.

 

Prosím, vie niekdo náhodou o niečom podobnom, čo by splnalo aspoň cca požiadavky? cena nie je dôležitá.

 

Vopred velmi pekne dakujem za každy tip.

 

81515045-F1FC-48EB-9F87-CA419D2D7FAC.jpeg

33C338D6-2FA4-442F-9A99-803512975DE5.jpeg

3E0E9522-220D-49CE-8E2F-BDA0D529C0B3.jpeg

5D875F10-92BB-414B-B624-011CC45CDB9E.jpeg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pozeral som jasne, viac sa mi pozdavalo sunto oproti garminu je zamerane viac na sport a garmin sa mi zda viac smart zas.

Napriklad Sunto 9 Baro.

Od Garminu zas fénix 6 pro solar.

Ale stale to nie je ono, najst kompromis bude asi tazke no.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

DOPLNENIE:

 

rozhodujuce je urcite aby išlo bluetooth na hodinkách vypnúť a zapínalo by sa iba pre potrebu synchra dat do aplikacie. Ale ak by bluetooth nebolo vobec pritomne, vobec by to nevadilo.

Zo sport aktivit robim hlavne, rychla chôdza, víkendová turistika a bycikel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj Almi,
docela chápu tvé pohnutky. Taky nestojím o to být stále monitorován a ještě mít neustále zapnuté wifi a bluetooth. 
já pravidelně běhám, takže už mám léta Garmin Forerunner s HR pásem, jak píše palom. To je asi jistota. Bluetooth nezapínám skoro nikdy, synchronizaci používám v naprosté většině přes WI-FI přímo na svůj garmin účet, funguje skvěle.

Mám takový pocit, že před nějakou dobou tady na fóru někdo prodával tyto hodinky. Nevím, na kolik je to ověřená značka, jen jsem teď rychle prolítl tento článek:
https://www.engadget.com/2019-11-07-powerwatch-2-passive-charging-gps.htm
každopádně nabíjení vlastním teplem, to mě příjde jako dobrá frajeřina. Zrovna teď mám na Garminech asi 55% baterie, což mi na moje víkendové pobíhání stačí, ale kdybych šel na nějakou dvoudenní tůru, tak to asi stačit nebude. 
Ty G-shocky v pohodě, vypadá to, že ta GPS funkcionalita bude standardní, ale právě kvůli ní je třeba je nabíjet také kabelem. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dakujem Vam chalani velmi pekne za prispevky.

No nebolo to ľahké ale už som teda zúžil vyber na dvoje Garminy, ktoré sa mi veľmi páčia.

Garmin fénix 5 Plus Sapphire - 700€

https://www.garmin.sk/fenix-5-plus-sapphire-black-black-band_d6355.html

alebo

Garmin fénix 6 Sapphire - 800€

https://www.garmin.sk/fenix-6-sapphire-carbon-gray-dlc-black-band_d6873.html

 

rozdiely ak som ich dal do porovnania sú minimálne, u 6tky je o chlup väčší display a aj výdrž aktivity je o pár hodín väčšia.

Ale nie som žiadny brutál športovec 🙂

Takže zvažujem no, či 5ky alebo nove 6ky.

Ale už mám aspoň zúžený výber no 😊

Ktoré by ste doporučuli prosím s týchto dvoch? viac hlav viac konštruktívnych názorov.

Ďakujem krásne vopred.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Almi uzavřel téma

Archivováno

Toto téma je nyní archivováno, a proto není možné odpovídat na toto téma.

×
×
  • Vytvořit...