Jump to content

Spor o značku prim, dopadlo to nějak


Recommended Posts

Vím, že už se to tu řešilo, ale nikde ani na netu nemůžu najít výsledek sporu o značku prim. Je už nějaké pravomocné rozhodnutí? Nechci aby tu zase začala zbytečná diskuze. Jen mě zajímá nějaký pravomocný fakt. Díky

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 44
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No jedna věc je používání loga Prim a pak obecně názvu Prim, apod. Proto je tam asi 20 soudních sporu, které uz asi nikdo nerozsekne. Původní logo asi bude Eltonu, ale název Prim používala i Chronotechna a poté i MPM.

Link to comment
Share on other sites

S tím co v Eltonu mají a co umí, se uživí vždycky. Nebavím se čistě o hodinkách(můžou dělat něco co bude vydělávat víc). Pokud se to tam zavře, tak je to čistě špatným vedením a tím, že to někdo chtěl aby to padlo. Mikov je v podstatě podobná firma a v pohodě funguje, protože nedělají jenom nože (ale třebas i formařinu po automotive).

Link to comment
Share on other sites

před 21 minutami, Bert napsal:

Banda kočovných Mongolů, která postavila své jurty kdesi na ostravsku. Dováží podivné věci z Číny, a pak se je snaží prodat důvěřivým Čechům.

:)

Link to comment
Share on other sites

Je mi jasné že u Primu jde primárně o ty mechanické strojky. Ale když se dívám na ty bateriové, tak Elton za to chce jednou tolik co prim z Frydku A v Eltonu jsem byl a ty strojky kupují a jen to tam kompletují.

Takže v této oblasti vede Frýdek. A upřímně pro běžné spotřebitele jsou bateriové hodinky primární sorta. A tam se točí peníze. 

 

Link to comment
Share on other sites

Tak na označení Czech Made bych nespolehal. To nemá žádná pravidla. Takže držitelem tohoto "označení" je paradoxně i MPM. Lituji spotřebitele, kteří se v hodinkách moc neorientuji 

Screenshot_20200622_065620_com.android.chrome.jpg

Link to comment
Share on other sites

Včera jsem byl nakupovat v Blobusu a šel jsem okolo těch Globusklenotů:) Hodinky morbidní jako název toho obchodu:) Zahlédl jsem tam vitrínu i se značkou Prim. Po bližším prozkoumání nebylo naprosto poznat, že se jedná o jinou firmu než z Nového Města. Žádná značka MPM, žádný odkaz na adresu společnosti a nic co by zákazníka mohlo upozornit, že je něco jinak. Zajímalo mě co mi řekne prodavačka. Zavolal jsem ji a hrál habaďuru, že nevím o co jde a že bych si chtěl koupit nějaké pěkné ryze české hodinky značky, kterou u nás všichni dobře znají. Co myslíte, že mi odpověděla na můj dotaz, kde se hodinky vyrábějí? Ano tipujete dobře, nekompromisně tvrdila, že v Novém Městě nad Metují. Trochu mě to zarazilo a tak jsem začal s tím, že jsem kdysi četl nějaký článek a jsou snad dvoje značky Prim a jestli si je tedy jistá tím, že tyto hodinky se vyrábí v Novém Městě. Stála si za svým a o ničem takovém nikdy neslyšela. Nabyl jsem dojmu, že opravdu ta prodavačka netušila o čem mluví. Poděkoval jsem a ukončil průzkum:) Co z toho plyne? Běžnej zákazník nemá šanci se v tom orientovat. Jde okolo a třískne ho do očí megacedule Prim, v tom mu proběhne hlavou(můj děda měl taky přece Primky na to se kouknu, no vida to jsou pěkný hodinky, ale ta cena to je nějak moc, no ale 3000kč to za to ještě dám, vždyť je to český a budou určitě kvalitní)

639.png

Link to comment
Share on other sites

Guest Ondra

Realita je takova, ze tyhle MPM Primky udelaji tomu cloveku uplne stejnou sluzbu jako jeho dedovi Primky z NMnM. Tomu cloveku asi bude vlastne jedno, kde presne se ty hodinky vyrobily. Socialisticky Primky byly z hlediska zivotnosti koncipovany na 10 let. A to ty MPM odziji v pohode taky. Obavam se, ze my chronomagori mame na tohle pohled na hony vzdaleny od bezneho smrtelnika. 

Link to comment
Share on other sites

Naprostej souhlas a právě proto sem dávám příklad z Globusu. Od MPM je to vlastně suprovej tah. Zaměřit se na cílovku "obyčejných lidí" kde brnknou na strunu nostalgie. Lidi to evidentně kupují. Včera jsem měl na ty MPM ultra štěstí, viděl jsem to na klukovi po fotbálku na pivu. Nenápadně jsem se zeptal na jeho hodinky a hrdě ukazoval Prim. Nechtěl jsem mu kazit radost a pochválil mu to:) Nemělo cenu to dál rozebírat, protože kdybych mu řekl, že si vlastně koupil něco jiného než za co se to vydává tak mi řekne, že je s hodinkami spokojenej a že je mu to vlastně jedno.  V duchu by byl samozřejmě nasranej. Takže nevědomost je někdy sladká.  

Link to comment
Share on other sites

Jenže to je stále ta jedna základní prasárna. Kdyby ty hodinky dělali tady, komplet, tak jako se vyrábí Prim Prim. Tak se můžeme dohadovat, jestli ten nebo tamten hodinář atd. Ale oni prostě v číně kupují hodinky za 50 dolarů na které čínan ochotně natiskne logo kohokoli. A to je ten celý problém. Ten kluk na fotbálku žil v tom, že má hodinky vyrobené tady. Ta značka, to už je věc sporu. Ale ne že má hodinky z čínský továrny, kde už toho ducha proč si koupil český hodinky prostě nemá.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...