Přejít na obsah

Spor o značku prim, dopadlo to nějak


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 44
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Jenže běžný Čech není ochoten zaplatit tu českou výrobu. Takže z ekonomického hlediska to mají vymyšlené dobře. A to že se v tom navíc většina nevyzná jim nahrává. 

Dneska je hodně českých firem co třeba prémiových produkcí dělá doma a ty nižší řady kupuje v Číně. 

Co třeba česká ETA, ta toho taky asi moc u nás neudělá.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale prdlajs, Čech ti to klidně zaplatí, ale musí být cena přiměřená ke kvalitě a nebo musím přizpůsobit trhu, nemůžu vyrábět masovku, co nikdo nezná za hranici 15 mil. lidů, technologie/design z minulého desetiletí za cenu renomovaného světového brandu.

 

Už to tady padlo tolikrát, kdyby ty jejich hodinky stály 15-40k, tak budou mít velký odbyt, ale oni radši osvědčený recept: prodat pár desítek ks do továrny/státní správy, renovace těch pár nadšenců co mají prachy nazbyt.

 

Mně je ten MPM sympatičtější, protože alespoň odráží myšlenku Chronotechny/Prim: Obyčejné hodinky pro obyčejné lidí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O "úrovni" MPM "quality" svědčí třebas i 4 měsíce prošlé "osvědčení" které vystavují ve velkém  pražském obchodním domě Kotva. Dvakrát jsem je na to upozorňoval, ale prý jim to tam dělá "parádu". :thumbsdown_anim:

Mpm_kvalita.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mám to, Nové Město Pod Metují

zamlada (-35y) jsem jedny měl a byl jsem nadšený, bo kvarcky letěly, tah byl na československé poměry, kde byl Kovotex Trenčín vrcholem designu, velice pěkný,
omlouvá mě, že jsem o hodinkách věděl pramálo a nakonec celá ta PRIM anabáze myslím přišla až později...

celé mi to vrhá na porevoluční Primky takový stín (a docela mne naštve když vidím hezké moderní Primky s českými názvy dnů v týdnu a zjistím, že jsou z líhně MPM ;o)

 

Upraveno uživatelem Datel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • po měsících...

Tohle je také záživné čtení:  Ihned.cz, viz citace: "Hanko (majitel mpm) podniká v hodinařině od roku 1992. Ve Frýdku-Místku rozjel i vlastní výrobu. V jeho hodinkách ale nebijí české strojky, většinu sestavuje ze švýcarských nebo japonských součástek." Nějak se zapomněl zmínit o Číně.. Nebo je to součást Japonska? A další citace: "Žádný Prim v Novém Městě nad Metují už nebude," věří Hanko." No nic, ať žije Prim! 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
V 26. 6. 2020 v 14:56, bandicoot napsal:

No ona ta myšlenka Chronotechny byla soběstačně VYRÁBĚT obyčejné hodinky pro obyčejné lidi... Většina tehdejších myšlenek začínala prací. A ne přeprodejem a maximalizací hospodářského výsledku.

Nojo, to tvrdíš správně, ale to ten Elton také nedělá. Když vezmeme za fakt,  že původní Primky za 250 korun byly v šedesátkách cca 10-15% platu dělníka,  tak to po roce 89 a zejména po roce 2000 s těmi procenty pak sedí na úplně jiné výrobce. A to není ani Elton ani to podivné MPM. V  tomto tržním  segmentu se hned v devadesátkách chytilo a natrvalo usadilo Casio, i když ta procenta byla zkraje vyšší, ale postupně to díky šíři nabídky klesalo stále níže. No a že Elton hledal a stále hledá zákazníky ve vyšší cenové skupině - tak to je úplně  jiná kapitola.

:notworthy: 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Elton jinou možnost než jít cestou malovyroby ani nemá. Z bývalého impéria zbyla jedna budova. Nemají výrobní ani lidské kapacity, s největší pravděpodobností ani finanční. Doba, kdy vyráběli statisíce hodinek ročně je nenávratně pryč a nikdy se nemůže vrátit. Současná cesta je jediná možnost. Ano, mohli by koupit osvědčený strojek, navýšit produkci.... Na to je potřeba investice a stejně by byli jedni z mnoha. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Začít z ničeho se povedlo třeba Jasněně a vlastně i MPM, takže všechno jde. Jenom si to chce uvědomit realitu trhu a nečekat, že zemička jako ČR je schopna uživit nějakého údajně exkluzivního výrobce hodinek, který navíc svoji exkluzivitu buduje jenom na oplachování letitých kalibrů z dob komoušů, případně používání quartzové Rondy za pár šupů. S tím opravdu není šance uspět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

o tu zemicku by ani tak neislo. existuje nieco ako export, lenze 5 km za hranicami vasho kralovstva o Primkach nikto nepocul. na Slovensku ELTON predavat nemoze. dalsia vec je ta, ze za ich cenu sa daju zohnat podstatne ine hodinky. to je uz uplna ina kapitola, ktora sa rozobera uz nejaky cas v inom vlakne. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No cenová politika a opodstatněnost tu bude asi rezonovat ještě dlouho - na druhou stranu je pravdou, že pokud si to najde své adresáty, pak nemá smysl zlevňovat.

Mě by spíš zajímalo - pokud je kapacita Eltonu cca 700ks inhouse modelů - jaký podíl z toho odebere Strnad pro potřeby CSG - jako všimné obchodním partnerům, jaký podíl odebere za stejným účelem státní správa, vč. Hradu, MO, atd, kolik business zákazníci - no a kolik toho ve finále jde do obchodu... dovedu si představit. že ono toho na trh pro konečného zákazníka ani moc nejde, pak je otázka co Elton vůbec dělá - jestli se ještě soustředí na hodinařinu, nebo na výrobu marketingových předmětů ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, huz46212 napsal:

Začít z ničeho se povedlo třeba Jasněně a vlastně i MPM, takže všechno jde. Jenom si to chce uvědomit realitu trhu a nečekat, že zemička jako ČR je schopna uživit nějakého údajně exkluzivního výrobce hodinek, který navíc svoji exkluzivitu buduje jenom na oplachování letitých kalibrů z dob komoušů, případně používání quartzové Rondy za pár šupů. S tím opravdu není šance uspět.

Tak zatím je ta zemička uživí. Realitu trhu mimo českou kotlinu si asi uvědomují. Upřímně si myslím, že vést tyto diskuze nemá vůbec cenu, nic stejně nevymysline 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...