Jump to content
papun

Spor o značku prim, dopadlo to nějak

Recommended Posts

my na Slovensku tu take problemy nemame :D  tu dostal ELTON Prim banana, tym padom jediny original Prim je ten MPM :D

před 10 minutami, Roman-ZA napsal:

my na Slovensku tu take problemy nemame :D  tu dostal ELTON Prim banana, tym padom jediny original Prim je ten MPM :D

Ty si tiež originál. 🤣

jediny a pravy 🤣🤣

Pilsner Urquell: Ten pravý originál | Národní galerie reklamy

Edited by Roman-ZA

Jenže běžný Čech není ochoten zaplatit tu českou výrobu. Takže z ekonomického hlediska to mají vymyšlené dobře. A to že se v tom navíc většina nevyzná jim nahrává. 

Dneska je hodně českých firem co třeba prémiových produkcí dělá doma a ty nižší řady kupuje v Číně. 

Co třeba česká ETA, ta toho taky asi moc u nás neudělá.

Ale prdlajs, Čech ti to klidně zaplatí, ale musí být cena přiměřená ke kvalitě a nebo musím přizpůsobit trhu, nemůžu vyrábět masovku, co nikdo nezná za hranici 15 mil. lidů, technologie/design z minulého desetiletí za cenu renomovaného světového brandu.

Už to tady padlo tolikrát, kdyby ty jejich hodinky stály 15-40k, tak budou mít velký odbyt, ale oni radši osvědčený recept: prodat pár desítek ks do továrny/státní správy, renovace těch pár nadšenců co mají prachy nazbyt.

Mně je ten MPM sympatičtější, protože alespoň odráží myšlenku Chronotechny/Prim: Obyčejné hodinky pro obyčejné lidí.

No ona ta myšlenka Chronotechny byla soběstačně VYRÁBĚT obyčejné hodinky pro obyčejné lidi... Většina tehdejších myšlenek začínala prací. A ne přeprodejem a maximalizací hospodářského výsledku.

O "úrovni" MPM "quality" svědčí třebas i 4 měsíce prošlé "osvědčení" které vystavují ve velkém  pražském obchodním domě Kotva. Dvakrát jsem je na to upozorňoval, ale prý jim to tam dělá "parádu". :thumbsdown_anim:

Mpm_kvalita.JPG

kurňa

Edited by Datel

mám to, Nové Město Pod Metují

zamlada (-35y) jsem jedny měl a byl jsem nadšený, bo kvarcky letěly, tah byl na československé poměry, kde byl Kovotex Trenčín vrcholem designu, velice pěkný,
omlouvá mě, že jsem o hodinkách věděl pramálo a nakonec celá ta PRIM anabáze myslím přišla až později...

celé mi to vrhá na porevoluční Primky takový stín (a docela mne naštve když vidím hezké moderní Primky s českými názvy dnů v týdnu a zjistím, že jsou z líhně MPM ;o)

Edited by Datel

tripl

Edited by Datel

Náhodou jsem našel toto video. Evidentně točené na míru Elton.

Aby se v tom p.... vyznalo, každopádně má Prim v prodejně v Nekázance dost slušný kluky, párkrát jsem z nich tahal rozumy a vždy mi ochotně pomohli 😄

I díky nim mám dneska na ruce štajny a v oku Revka 😄

Tohle je také záživné čtení:  Ihned.cz, viz citace: "Hanko (majitel mpm) podniká v hodinařině od roku 1992. Ve Frýdku-Místku rozjel i vlastní výrobu. V jeho hodinkách ale nebijí české strojky, většinu sestavuje ze švýcarských nebo japonských součástek." Nějak se zapomněl zmínit o Číně.. Nebo je to součást Japonska? A další citace: "Žádný Prim v Novém Městě nad Metují už nebude," věří Hanko." No nic, ať žije Prim!