Přejít na obsah

Wempe Iron Walker (blue & white)


Rybiz

Doporučené příspěvky

Návštěvník Ondra
před 14 hodinami, JR_2010 napsal:

Hodinky parádní, jen trochu nezvyklé je to označení Quarz, navíc, když je tam řada dalších popisů v angličtině.

Naprosto souhlasim Hodinky jsou krasny a klidne bych je vyzkousel. Ten QUARZ s chybejicim T je ale nonsens. Tohle se nepreklada, jak by asi cesky vypadalo KŘEMEN... 🙈

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 40
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

V 23. 6. 2020 v 8:08, Ondra napsal:

Naprosto souhlasim Hodinky jsou krasny a klidne bych je vyzkousel. Ten QUARZ s chybejicim T je ale nonsens. Tohle se nepreklada, jak by asi cesky vypadalo KŘEMEN... 🙈

Proč by to měl být nonsens? Jak jsi přišel na to, že se to nepřekládá? Němci (např Lange, GO, Sinn) používají němčinu na cifru často, např. Automatik, grangereserve atd. A nejenom Němci překládají spoustu anglicismu do svého jazyka (i  Francouzi).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ondra

@xbraj19 Uz jsi nekdy videl na ciselniku QUARZ? Ja ne, az na techhle. Vypada to jako preklep. QUARTZ se podle meho nazoru pouziva jako zazite oznaceni technologie a je to proste terminus technicus. Prekladat to je za me nonsens.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Ondra Neviděl protože 
a) v Glashutte až na jednoho baterkové hodinky nikdo nedělá 
b) označení Quartz už na cifr nikdo nedává

Dle  mého názoru je označení  Quartz stejné jako Automatic a ten když se překládá do němčiny, tak to nikomu nevadí.

@PavelK kombinace němčiny a Made in German má i Sinn, Lange a další. Název modelu je anglicky, tak ho tam anglicky dát museli (ale bylo by lepší, kdyby to bylo bez něj)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ondra

@xbraj19 ad a) b) no vidis, odpovedel sis sam... sice nemeckych hodinkovych znacek, ktere pouzivaji quartzove strojky je vic, a oznaceni quartz na ciselniku nekteri svetovi vyrobci nadale pouzivaji, ale i presto davat na ciselnik QUARZ misto QUARTZ je podle me ulet. Ale jestli je to nekomu sympaticke, proc ne. Predpokladam, ze Wempe to stejne cili primarne cili nemecke zakazniky, a tem muze byt KŘEMEN v materstine mily.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se hlásím, že je mi to sympatické. A kdyby dal český výrobce na cifr "křemen", vadit mi to taky nebude. 

Mimochodem, když už bych musel vybrat nějaký ciferníkový jazykový faul, je to breguetovské "swiss guilloché main" - kdyby tam SWISS bylo taky francouzsky,  tak by to synové oligarchů asi nerozklíčovali.

edit: pokud pominu celkovou buranskost potřeby to na beguetí cifry vůbec dávat, ale to je už fakt na jiné téma. 

 

Upraveno uživatelem dr.sphinx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Že v ostatní v tom mají vícejazyčný guláš, to ještě neznamená, že ho tam musím mít taky. Když už si chtějí hrát na patrioty, tak v první řadě ten název modelu nemusel být anglický. A označení země původu už vůbec ne. A naopak jestli chtějí mít nápisy v angličtině, mohli si ten QUARZ už odpustit.

Jejich důvody snad chápu, přesto si myslím, že jednojazyčný popis ciferníku by byl vhodnější (nejen u tohoto modelu či značky).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Ondra napsal:

@xbraj19 ad a) b) no vidis, odpovedel sis sam... sice nemeckych hodinkovych znacek, ktere pouzivaji quartzove strojky je vic, a oznaceni quartz na ciselniku nekteri svetovi vyrobci nadale pouzivaji, ale i presto davat na ciselnik QUARZ misto QUARTZ je podle me ulet. Ale jestli je to nekomu sympaticke, proc ne. Predpokladam, ze Wempe to stejne cili primarne cili nemecke zakazniky, a tem muze byt KŘEMEN v materstine mily.

Teď nerozumím, na co jsem si měl odpovědět. Když muže být na německých hodinkách Automatik, tak proč by nemohlo být Quarz.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ondra
před 3 minutami, xbraj19 napsal:

Teď nerozumím, na co jsem si měl odpovědět. Když muže být na německých hodinkách Automatik, tak proč by nemohlo být Quarz.

 

No, ze jsi nic takovyho taky jeste nevidel. Tzn., ze to je hodne neobvykly. Proto za me ulet. Samozrejme, muzou si tam napsat, co chteji, treba Batterie, to je taky nemecky, a ty hodinky jsou na baterku. Za me je to proste nonsens. Vysvetlil jsem ti, proc to tak vnimam. Pokud mas odlisny nazor, respektuju to. Asi se vzajemne nepresvedcime.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukal jsem, že ten název vychází z toho, jak se v USA říkalo dělníkům, kteří stavěli ocelové konstrukce mrakodrapů (zdroj). To je klika, že se nejmenují podle dělníků třeba z Francie nebo dokonce nějaké exotické země. Na ciferníku mohl přibýt další jazyk, případně i další abeceda.

Upraveno uživatelem PavelK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pěkný jsou. Modrá varianta se mi líbí moc. A jsem rád, že se aspoň občas objeví hodinky s náramkem navazujícím z boku na nožky. Dřív běžná věc, dneska je to celkem vzácnost.

Odesláno z mého SHT-W09 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
  • po 2 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...