Přejít na obsah

Hodinář který by zprovoznil Ruhla Digital


Doporučené příspěvky

před 2 hodinami, Jiří9 napsal:

Tuning je to parádní,   ale když budou hodně vychozeny ložiska a hrotové čepy u setrvačky, tak se to rozumě bez náhradních dílů nedá. Hroty  sice můžeš   nabrousit na soustruhu,  když to ještě jde,  ale s ložisky setrvačky se nedá  dělat prakticky nic.

Jedině,  tedy když  prasecky  nesnížíš můstek setrvačky a spodní ložiskový ocelový šroub nezašroubuješ co to jde.

Jinak kotva nemá palety, ale jenom kolíčky jako u budíku a ty vychozeny nebývaly.

A vlásek býval zalepen .

Těhle strojů jsem dělal hodně. Ale také to nebyl můj koníček. Napsledy to byl stroj,  který měl na kotvě prodloužený čep a na něm nasazeny oči, které mrkaly pod číselníkem😄 

Těch moc nebylo  a byla to prý památka či co . Jirka   

Jj, máš pravdu, ale na ty šrouby mám fígl.....   

Pokud je už krátká hřídel, tak se dá vytočit nová, tady ta hrotovka je vcelku pohodička....a nebo šáhnu do nějakého vraku a hřídel si najdu a vyndám delší.

No jo palety jasně, co by sakra dělaly v kolíčkovém kroku.... :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jasně,  ale  jak uděláš to vodítko co je součástí hřídele. Neříkám, že by to nešlo. Je fakt že hřídelí a čepů jsem už udělal dost  😁  Ať se Ti daří Jirka 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, Jiří9 napsal:

No jasně,  ale  jak uděláš to vodítko co je součástí hřídele. Neříkám, že by to nešlo. Je fakt že hřídelí a čepů jsem už udělal dost  😁  Ať se Ti daří Jirka 

Dobré ráno Jiří,

tohle se dá vyrobit několika způsoby. Ten nejednodušší je, starou hřídel vyžíháš, pak upíchneš spodní hrot až k talířku, na středíš, a odvrtáš. Tím získáš vodítko, které jenom narazíš na novou hřídel. Výroba hrotové hřídele je pak zajisté, to nejednodušší co se ze setrvačných hřídelí  dá vyrobit.

Kdyby tě zajímali další dva postupy, tak napiš já ti je vysvětlím, když se mi bude chtít a budu mít chvilku čas.

Jinak je mnohem jednodušší vzít celou kompletku se zdravou hřídelí a jenom ji vyměnit. Tohle jsem kdysi dělal na nějakých starých kapsáčích, kde jsem neměl kam šáhnout. U Ruhla je to nesmysl.

Práci zdar Ruda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo ještě, aby si tady někdo nemyslel, že jenom tluču hubou naprázdno, tak ti posílám fotku kompletně převložkovaných Rozkopf. Prochozený, ale na maděru, tak je lepší to celý předělat. Zabere to měně času a práce než zácely a výplně z mosazi a nebo stahování , které nemá stejně moc smysl. A je to skoro napořád než se prodřou čepy. 

Dal bych i video jak jdou, ale nevejde se mi sem.

 

RK.

P6240230.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj Rudo. Dobrá práce.  Klidně další dva postupy napiš . Zajímalo by mne to.  Tady mám pro zajímavost, taky pár mích zajímavých oprav 😉.                  

https://opravyhodin.nolimit.cz/

Ale víc  a aktuální opravy, mám  na Facebooku.

I Tvé práci zdar Jirka

Upraveno uživatelem Jiří9
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 hodinami, Murphy97 napsal:

Lukku, ted uz mas takovejch informaci, ze si je opravis sam 🤣

😂 tyto informace jako by pro mě byly psány mandarínsky. 🤣 nicméně mě to velmi těší a také mě překvapuje, že Ruhla Digital vzbuzuje mezi odborníky určitý rozruch.

Upraveno uživatelem Lukk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 24. 6. 2020 v 9:00, ONYX servis hodinek napsal:

Jo ještě, aby si tady někdo nemyslel, že jenom tluču hubou naprázdno, tak ti posílám fotku kompletně převložkovaných Rozkopf. Prochozený, ale na maděru, tak je lepší to celý předělat. Zabere to měně času a práce než zácely a výplně z mosazi a nebo stahování , které nemá stejně moc smysl. A je to skoro napořád než se prodřou čepy. 

Dal bych i video jak jdou, ale nevejde se mi sem.

RK.

Parádní práce. Umím si takový upgrade představit třeba u swiss hodinek Sicura, Sorna, atd. Kde jsou podobné strojky jako EB8800

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Lukk uzavřený a odemknutý toto téma

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...