Přejít na obsah

Jaké Fortisy máte dnes na ruce?


Ivan Lelák

Doporučené příspěvky

před 18 hodinami, Radek124 napsal:

@OnOff I u 50mm Garminů a nebo 70mm Dýzlů se můžeš tvářit "formálně" - záleží na tom kdo se toho "dýchánku v kvádrech" účastní, abys nebyl zbytečně za burana. Varianta že by sis "párkrát do roka k obleku" mohl jednoduše nasadit i něco civilnějšího než tuhle bachratou námořní minu (když už po ní teda tolik toužíš) Tě nenapadla? Pominu-li detail že B42 chronometr od Fortis už bych dnes fakt nechtěl, tak s odstupem času mi z těch dvou modelů připadá rozumnější Ivanova volba - možná právě proto že OR ciferník není tak "klasicky fortisovsky přeplácaný" a tím pádem je i "společensky skousnutelnější". Každopádně nad vyzkoušení na ruce fakt není - a věř že nabízený výlet do VČ bys z Brniska spáchal za rozhodně kratší dobu, než jakou tady strávíš špekulováním nad fotkama B)

Já se zblázním prej minu 🙂 Hele neber to tak, že řeším hlavně výhled nošení k obleku. To vůbec ne a spíš mi šlo o názor. Samozřejmě že mě napadly i jiné varianty a čistě oblekovky třeba časem. Teď chci hodinky, které prostě budu nosit pořád a které vezmu i občas k tomu kvádru no (pokud by to nebylo zásadně mimo). Velikost mně tak nějak nevadí. Stejně chci chronography - v tom mám jasno a tam si myslím, že si velikostně stejně zásadně nějak nepomůžu, tedy v dané cenové hladině. Od německé produkce jsem ustoupil a pak mě oslovuje hlavně Hamilton, ale model který jsem měl v hledáčku dlouho a stále se mi líbí je už dost retro.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 304
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 3 hodinami, Ivan Lelák napsal:

Osobně myslím, že verze Old Radium se k obleku nosit dá a byť to nejsou oblekovky, nebude to vypadat nepatřičně, určitě ne jako nějaká nouzovka. Ty hodinky opravdu zaujmou a to nejen ciferníkem, ale také "chybějícímu" sklíčku díky oboustrannému antireflexu. A myslím, nebudou k obleku vypadat hůř než černobílá verze, dokonce si troufnu říci, že spíš naopak, i když to porovnávám s mými B-42 Pilot Professional Chronograph. K obleku lidi nosí spoustu sportovních kvalitních hodinek, já třeba Tag Heuer Monaco, hranatá sportovní chrona, i když mám i vhodnější oblekovky. Známý nosí třeba Breitling Navitimer, což jsou vyloženě sportovní hodinky. Ale vypadají dost exkluzivně a tak to jde.

"Fortis není co býval" - nevím, kdo co myslí. Mé nejstarší jsou 2008 (nepočítám-li legendární plasťáky Eloga Flipper), nejmladší jsou Aeromastery. Rozdíl v kvalitě nevidím, pouzdro je totožné, strojek ETA 7750 také, safír s oboustranným reflexem také, zpracování stejné, vodotěsnost také, v podstatě mi přijdou stejné jako dřívější B-42 s chronem

Luminiscenci jsem nesledoval.  

Jestli koupíš černobílé nebo Old Radium je asi fuk. Old Radium jsem si zamiloval, ale upřímně, nemít druhé černé Fortisy, váhal bych taky. Takhle nebylo co řešit, jsem z nich stále nadšený, až uchvácený a když je mám na ruce, je to vždy trochu svátek (podobně jako pár dalších).

IMG_20201216_153338~01.jpg

168026737_1661473467370335_2272373960848049390_n.jpg

Super. Děkuju moc za rozepsání a postřehy. To je právě to, co jsem potřeboval a co jsem si i představoval. Názory jiných, postřehy apod. Ono nejhorší věc je ta, že jsem si připadal, že mám fakt jasno, ale před vlastním nákupem mě pořád nutí přemýšlet zda ty nebo ony. Celkově mám snad načteno a zjištěno vše, tedy v rámci aeromasteru. Přemýšlím, že to ještě nechám chvilku v hlavě uležet a pak je vemu. Uvidím jestli nedojde ke změně, ale zatím jsem nakloněn spíše pro verzi OR.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Včera jsem měl B-42 Pilot Professional Chronograph, protože jsem o víkendu 2x (celkově už 4x) shlédnul Top Gun - Maverick. Ty Fortisy sice nejsou IWC, ale jsou jim ciferníkem trochu podobné. A hlavně IWC nemám.

A dnes Official Cosmonauts GMT. Taky B-42.. 

IMG_20230214_081834~01~01~01.jpg

IMG_20200910_093530~01.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

B-42 Marinemaster. Koupeny zde na fóru, moje první Fortisy a laska na první pohled. Nemám rád malé hodinky a tyhle zubatice jsou přesně ty masivní krávy, které mi vyhovují. 

Jelikož na tahu nosím dost jiných hodinek, nahodil jsem je na neoriginální pseudokarbon s oranžovým prošitím, které jde dobře k vteřinovce. Sluší jim velmi! (Viz druhá fotka, na první je řemen, který byl nasazen při koupi. Byl taky fajn, ale bohužel se rozpadl. )

DA425D3A-2EDC-4227-AB7C-2E9F327A0E32.thumb.jpeg.10fdbf4a9d34fccec6b67d80e9bde55f.jpeg263C6D39-44E9-4B05-899B-6EBE20270057.thumb.jpeg.9f7708b609d5f1f03229b77ca06253b5.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 24. 2. 2023 v 17:32, OnOff napsal:

Tak už jsou doma😀 Nakonec jsem po dlouhém přemýšlení vzal černé....

IMG_20230224_064554227_HDR.jpg

Gratuluji, Aeromastery jsou krásné hodinky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 hodinami, Ivan Lelák napsal:

Gratuluji, Aeromastery jsou krásné hodinky.

Díky! Pak přidám nějaké foto. Zatím musím říct, že velikost není vůbec na hraně, jak jsem se trochu obával. Naopak. Zpracování atd. mně přijde výborné. Ještě mám v plánu dokoupit kožený řemen, ale klasický neintegrovaný. Tak nějak si to nedokážu představit, protože na tomto modelu jsem snad na žádnou fotku ani nenarazil. Nemáte někdo nějakou pro zajímavost??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • po 4 týdnech...
  • po 3 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...