Přejít na obsah

Jaké Fortisy máte dnes na ruce?


Ivan Lelák

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 304
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Sám tady píšeš o nějakém blátě a jak máš hodinky na obouchaní do traktoru, jak origo "guma" praská, jak měníš origo pásky po roce... Jak něco "bude trpět a za chvilku bude pěkně obouchaná...". Bum, prásk, kolečko se polámalo.
Fakt chceš vytahovat v tomto vlákně staré příkoří se Stowama?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, taky se tu občas něco dozvím. Protože původně jsem si chtěl koupit nový řemínek s Cordury. O kterém jsem si myslel, že by chvilku mohl vydržet. Ale vzhledem k tomu, že tu kdosi psal, že vydrží míň než kožený, tak jsem si zas koupil kožený.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, Ivan Lelák napsal:

Vystartoval, bohužel pozdě, šlo o pár hodin poté, co je prodávající zlevnil cca na částku, kterou jsem mu předtím navrhoval. Bohužel,  nestál jsem mu ani za odpověď jestli už jsou opravdu prodané. Nevadí, má je někdo jiný, evidentně ho baví a já mu gratuluji k pěknému kousku. Pro mne to nejspíš znamenalo urychlení jiné fortisí akvizice a Square přijdou na řadu někdy později, až se zase objeví. Stále je mám v hledáčku.

Diky. Já Square kupoval kvůli  tvaru a velikosti pouzdru ( chci si koupit k výročí Monaco) a líbil se mi ten kulatý ciferník v hranatém pouzdře. Hodně jsem se na ně těšil, trochu mě zarazil stav hodinek(AR, stav pouzdra) Dále se bude muset odservisovat strojek, přece jenom +25s/den je hodně. Jedno plus to má, výborně se na hodinky hodí všechny tenké řemínky, které jsem omylem koupil na PAMY. A docela jsi je užívám, už s nimi týden chodím do garáže i na jednání a furt se mi líbí. Podobně jsem to měl/mám jen s Bell ROss a Seamastery 2254.50. 

Upraveno uživatelem Vítek75
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vítek75 - Kulatý ciferník v hranatém pouzdru mají třeba i Steinhart Aviation, které se dělaly v několika verzích - standardní (jen čas a datum), GMT, Chrono a Vintage a aniž bych viděl naživo Square, troufnu si říci, že Steinharty jsou mohutnější. Nicméně i na mém 18,5 cm zápěstí vypadají dobře, mají úžasnou luminiscenci a snad už jedině Bell&Ross umí takhle napodobit letecké přístroje, i když Square jsou také úžasné. Tu velikost soudím i podle TH Monaco. Monaco (s cal.11 a korunkou vlevo) jsem dostal nedávno k narozeninám a jsou viditelně menší než Steinhart, možná budou víc odpovídat Fortisu Square, mají ale hranaté sklo a pokud budeš Monaco kupovat, tak bych je rozhodně nenosil na práci, protože sklo je hodně vystouplé a zranitelné. Mimochodem, Steinhart Aviation Chrono jsou teď myslím v inzerci. S dovolení dám foto mé GMT verze ale abych se držel tématu, i mých dnešních B-42 Official Cosmonauts GMT. I když zrovna tahle verze se nejspíš do kosmu nepodívala, možná nějaký vzorek, baví mne. A baví mne, i když zdánlivě GMT komplikaci nevyužiju. Ale tady je tak dobře vymyšlená, že nahrubo čas odhaduji podle GMT ručičky. Je dopoledne nebo už odpoledne? Za jak dlouho půjdu z práce? Mockrát jsem se přistihl, že automaticky mrknu spíš po oranžové GMT šipce (ručička samotná není skoro vidět)..  A když "kosmické" hodinky, tak i tématickou roušku..

685_steinhart-aviation-gmt-automatic-13.jpg

IMG_20201119_084319~01.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

szeryng - pěkné, z jakého jsou roku? Zajímalo by mne, zda se údaj o vodotěsnosti dával na ciferník před tímto provedením nebo po něm. Korunka je šroubovací? A taky mi není jasné, co je to oficiálně za model - já bych řekl Pilot Professional, ale pod stejným kat.č. to někdo nazývá Pilot, jiný Flieger, někdy s dooznačením day/date nebo Professional, někdy bez..

p3k - je dobře, že Marsy někdo nosí a má je rád. Já je nosím jednou dvakrát za měsíc, ale rozhodně je nechci prodat, jsou v každém světle a pod různými úhly jiné, někdy až magické. A jejich kosmický odkaz je silný, na Marsu sice nebyly (to žádné hodinky) ale tyhle byly vyrobeny u příležitosti simulované mise Mars 500, trvající tuším nakonec i víc než 500 dnů a nejspíš se akce i účastnily. Navíc jiné Fortisy do kosmu létaly a snad stále létají. Mně se na nich líbí mj. dvojjazyčný ukazatel dne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, Ivan Lelák napsal:

...tyhle byly vyrobeny u příležitosti simulované mise Mars 500, trvající tuším nakonec i víc než 500 dnů a nejspíš se akce i účastnily. Navíc jiné Fortisy do kosmu létaly a snad stále létají. Mně se na nich líbí mj. dvojjazyčný ukazatel dne.

Ta mise byla rozdělena na tři fáze, nejdříve krátka zkušební 14 dní, pak druhá, která trvala 105 dní a při které se sbíraly zkušenosti s provozem stanice, a ta nejdelší, simulace, trvala 520 dní. U té první, kde se spíše zkoušel funkčnost zařízení je taková zajímavost, že se jí účastnila i žena. Někde na netu jsem četl průpovídku, že tam mohly být nějaké náznaky harašení, a tak v dalších fázích už byli pro jistotu jenom chlapi:-) Nechce se mi to ale už hledat, tak to spíše berme s rezervou, ani jsem nehledal fotku té účastnice, která by to mohla třeba celé vyvrátit 🙂

Dáme link, kdyby to někoho zajímalo, ikdyž věřím, že dost členů už tuto story zná.

 

Jo, a máte štěstí, že jdu zrovna kolem. Včera jsem se s nimi proletěl kolem Marsu 🙂

89927122_DSC_0803(2).thumb.JPG.51b674cf03515782a03aa6cc2c2176ae.JPG1933252761_DSC_0804(2).thumb.JPG.1472eb29f11a2cbc54d009c096187949.JPG13968719_DSC_080801.thumb.jpg.e3a980b8b60d27917f1be0a6ac920e02.jpg344588095_DSC_0809(2).thumb.JPG.9d2a4c0e0c301209f402f02a073233e7.JPG

 

 

 

 

Upraveno uživatelem p3k
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

p3k - když jsem kdysi Marsy koupil, hodně jsem o té misi googlil, ale už si spoustu věcí nepamatuji. Jen jsem se nikde nedočetl, jaké hodinky vlastně účastníci měli, Mars 500 se dělaly v několika verzích. A vlastně jestli vůbec hodinky Mars 500 při této misi figurovaly, někde jsem viděl fotky, že je mají "kosmonauti" na ruce (byly to myslím chronografy), na jiných fotkách mají ale jiné Fortisy. Ale to do tohohle vlákna asi nepatří a hned v dalším příspěvku se to pokusím napravit.

0008b16e.jpg

14771084-bve9nuto6n7ywa829sdql6td-Zoom.jpg

61a31c568aff5502364d1fe1485a03dc.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když už tu p3k zabrousil na kosmické téma a dokonce se s těmi správnými hodinkami prolétl kolem Marsu, i já jsem se dnes se svými B-42 Official Cosmonauts GMT mihnul kolem Mezinárodní vesmírné stanice, kde od října probíhá již 64. expedice. Její posádka zdraví všechny příznivce značky Fortis

IMG_20201125_082800~01.jpg

1280px-Expedition_64_crew_portrait.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...