Přejít na obsah

Jaké Fortisy máte dnes na ruce?


Ivan Lelák

Doporučené příspěvky

V 2. 12. 2021 v 16:11, Jenda1 napsal:

Hmm. Zajímavé ručičky. To je nějaká novovýroba?

Tyhle ručičky měly Fortis Flieger, 595.10.46.1, třeba zde: https://www.chrono24.cz/fortis/ref-59510461.htm#gref

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 304
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Dnes tyto B-42 Pilot Professional Chronograph. Ať si kdo chce co chce říká, pro mne bylo tohle období u Fortisu nejlepší. Sice vše co dělali si bylo až na výjimky v mnohém podobné, ale to mi bylo právě sympatické - pár podobných modelových řad, v každé několik modelů podle víceméně stejného scénáře, vše bylo jasné a ty hodinky byly opravdu vynikající - přehledné, robustní i elegantní, odolné do 200m s nešroubovací korunkou, integrovaný řemínek, který je dnes tak moderní a třešničkou na dortu je pověstný dvojitý antireflex. Za mne paráda!! Dnes Fortis pod taktovkou nového sympatického majitele hledá nové cesty jak zaujmout zákazníky, věřím že se mu to zčásti daří, držím mu palce ale jsem rád, že tuhle starou filosofii neopustil (aspoň zatím) docela. Pokud čtete mé příspěvky víte, že pro tyhle hodinky jsem jel do Koscomu v roce 2008, byly tam pro mne připravené, ale když jsem si je dal na ruku, náhle mi to nepřišlo úplně ono a koupil jsem jiné Fortisy. Celých 12 let jsem si ale říkal, jestli jsem tehdy neudělal chybu. Nakonec mi vloni osud přihrál do cesty inzerát, hodinky jsem bez váhání koupil a zjistil, že je to stejný kus, který jsem kdysi nechal na prodejně a o pár dnů později ho koupil někdo jiný. Asi jsme si byli souzeni.. Pěknou středu všem fandům Fortisu.

IMG_20211208_094729~01.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 8. 12. 2021 v 10:23, Ivan Lelák napsal:

Dnes tyto B-42 Pilot Professional Chronograph...

Ano, tieto bezlunetové chronografy sú tie najťažiskovejšie. Možno by som k nim ešte pridal Flieger chrono a z novšej rady tie PC7 Aeromaster, či ako sa volajú. Inak fajn príbeh, ako sa k tebe nakoniec dostali tie pôvodne skúšané. To je fakt osud, počkali si na teba. Hnedý kožený remeň k tomu ide najlepšie a aj keď som videl rôzne pokusy o zmenu, tak určite najlepšie tam sadne priamo k puzdru napasovaný typ.

 

Před hodinou, stalmik napsal:

Ahoj, dneska jsem si výjimečně na ruku posadil stratoliner limitku :)
 

Stratolinery sa tu až tak často neobjavujú. Kedysi som tiež nad nimi uvažoval, ale nakoniec sa rozhodol pre klasiku B42 Off.Cosmo. Takto na fotke dosť vyniknú chrono subciferníky na úkor čitateľnosti hodinovej a minútovej ručičky, ale musím povedať, že v reále to nevadí. A podobne ako na B42 Fliegroch - zaujímavo riešené rozdelenie dňa a dátumu. Veľmi pekný model.

Upraveno uživatelem StanoBare
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
V 7. 1. 2022 v 15:05, Harry01 napsal:

Aeromaster chronograph day date

656-10-10-l-08 na nove Cordure

 

 

20220107_145005.jpg

Tyhle Aeromstery se mi moc líbí. Trochu mi připomínají mé bývalé B-42 Flieger Chronograph, které ale neměly 3D číslice a den v týdnu byl na pozici 9. Stýskalo se mi po nich tak, že jsem předloni koupil tyhle Aeromastery, ale ve verzi Old Radium. Co se týká téhle Cordury, nedávno jsem ji koupil k B-42 Official Cosmonauts GMT. V integrovaném provedení, typickém pro řadu B-42 vypadá skvěle a fakt sluší i Tvým Aeromasterům, nicméně mám v hlavě myšlenku, že trnovou sponu vyměním za originální motýlovou, se kterou řemínek méně trpí a zavírání mi přijde svým způsobem snazší, i když ne jako třeba u překlápěcí, ale mám je u dvou jiných Fortisů a líbí se mi. Ať se Ti dobře nosí..

K00293750004.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 minutami, Ivan Lelák napsal:

Tyhle Aeromstery se mi moc líbí. Trochu mi připomínají mé bývalé B-42 Flieger Chronograph, které ale neměly 3D číslice a den v týdnu byl na pozici 9. Stýskalo se mi po nich tak, že jsem předloni koupil tyhle Aeromastery, ale ve verzi Old Radium. Co se týká téhle Cordury, nedávno jsem ji koupil k B-42 Official Cosmonauts GMT. V integrovaném provedení, typickém pro řadu B-42 vypadá skvěle a fakt sluší i Tvým Aeromasterům, nicméně mám v hlavě myšlenku, že trnovou sponu vyměním za originální motýlovou, se kterou řemínek méně trpí a zavírání mi přijde svým způsobem snazší, i když ne jako třeba u překlápěcí, ale mám je u dvou jiných Fortisů a líbí se mi. Ať se Ti dobře nosí..

K00293750004.jpg

 

Ahoj 

Díky za tip. Jinou sponu asi zkusím taky, zapnout novou corduru je trochu boj.

Překlápěcí mám na Tudorech a kůži a je to fajn.

Sice jsem v NESTU nechal pár peněz za corduru a šroub.stěžejky do zásoby (na Marinemastrech měním ty barevné a strhnul jsem závity..jak jinak) ale asi se k nim podívám zas.

Tvá verze Old radium má rozhodně taky své kouzlo, ale pocitově jsem se přiklonil k té víc strohé.

Mám k nim i hnědou kůži, tu zkusím pro změnu přístě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 hodinami, Harry01 napsal:

 

Ahoj 

Díky za tip. Jinou sponu asi zkusím taky, zapnout novou corduru je trochu boj.

Překlápěcí mám na Tudorech a kůži a je to fajn.

Sice jsem v NESTU nechal pár peněz za corduru a šroub.stěžejky do zásoby (na Marinemastrech měním ty barevné a strhnul jsem závity..jak jinak) ale asi se k nim podívám zas.

Tvá verze Old radium má rozhodně taky své kouzlo, ale pocitově jsem se přiklonil k té víc strohé.

Mám k nim i hnědou kůži, tu zkusím pro změnu přístě.

Aeromastery mám na originál hnědé kůži a hned jsem k nim dokoupil tu motýlovku - řemínek se při zapínání neohýbá, volný konec vklouzne do průvlaků sám, prostě pohoda.

Info pro Radka124 - nevím kolik za corduru platil Harry01, já objednával přes Koscom, kde jsem měl v té době hodinky na servisu a platil jsem tuším 3200 (plus mínus stovka).

FB_IMG_1602337664920.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...