Přejít na obsah

Z jakých značek vybírat hodinky do 5 tisíc


papun

Doporučené příspěvky

@Datel Když se na to podívám zcela bez předsudků, tak za všechny ty titanové Boccie, co jich jen na Timestore měli a cos vykoupil, bys mohl mít jedny moc hezké značkové hodinky, např. Citizeny nebo Orienty nebo Seika nebo jakékoliv jiné třeba taky v titanu. Ale jestli je všechny unosíš a dělají ti radost, tak si je užívej a hlavně se nikoho dodatečně neptej na názor! :D

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, tombas napsal:

@Datel Když se na to podívám zcela bez předsudků, tak za všechny ty titanové Boccie, co jich jen na Timestore měli a cos vykoupil, bys mohl mít jedny moc hezké značkové hodinky, např. Citizeny nebo Orienty nebo Seika nebo jakékoliv jiné třeba taky v titanu. Ale jestli je všechny unosíš a dělají ti radost, tak si je užívej a hlavně se nikoho dodatečně neptej na názor! :D

 

Poslyš, trefa do černého. Tak by to platilo pro velkou většinu chronopopulace. Ale já vždycky stál trochu bokem. Trochu jako odmocnina z mínus jedné.
Až bude čas, tak někde z ústraní založím vlákénko. Já jsem se už dříve řízeně vrátil ke kvarckám, mám dvoje titanové ecodrive od Citizenů. V podstatě by mi stačily pro potřeby měření času, ale chyběla mi ta pestrost. Jako v  pugétu se k centrální kytce přifaří nějaká ta "zelenina".  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Datel u mě je to mechanika vs. baterka asi půl na půl - 4x mechanika, 3x baterka a 1x digi. Titanové ecodrive od citizenů mám taky a to jsou krásné hodinky, které si dost šetřím a netahám je často do práce, jsou lehoučké a nepotřebují žádnou údržbu, stačí je nechat ležet na sluníčku dobít. Teď už skoro měsíc nosím Orient Star, automaty s krásnou přesností a s těmi bych si asi vystačil jako OWG, ale černé fieldy střihnuté pilotkama se nehodí ke všemu a na chalupu je neberu, tam bych je na zahradě dorasoval. Na to mám digi od Casia.

Bulovy Lunar Pilot jsou zase takové dost výjimečné hodinky s příběhem, trochu větší a těžší nejsou tak pohodlné, jako ostatní hodinky, ale zase vypadají skvěle a ty si taky opatruji, i když už nějakou vlásečnici na lesklém pouzdře schytaly :(

Mám ještě Bering chronograph quartz, se kterými moc nevím co dělat. Na mou ruku jsou dost malé, zpracování pěkné, ocel/keramika/karbonový číselník... zajímavé hodinky, koupil jsem je od místního člena, ale na ruku už se rok nedostaly. Rád bych je pustil, ale tady o ně zájem není, tak leží v hodinkovnici.

Jinak jsem hodně uvažoval, že konečně koupím nějaké lepší hodinky, třeba za 20, 30, 50 tis., ale zatím pořád zjišťuji, že radost z hodinek není tak úplně o jejich ceně. Ony i ty OS za necelou desítku udělají radosti víc než dost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je ti přáno

škoda že mi z předchozího příspěvku vypadl poslední odstavec, docela podstatná věc to byla ale ani za prase si nevzpomenu, co to bylo ;o)

U mne je jedna z podstatných vlastností ta dostupnost, co si mohu dovolit bez(větších) výčitek že to není na (podstatný) úkor potomstva.
To se může zvrhnout do "nekup to, když je to tak levné" - jako dvoje identické hodinky, jedny na prodlouženém tahu co tak přihodím dva dílky z těch druhých 
a ty druhé na NATO pásku, ať to nemusím přehazovat ;o)

tož zdar

 

 


 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo v- toto jsem za tou zmínkou o zelenině napsal a neposlal 

Ty boccia mne zajímaly, první jsem vzal kvůli neodolatelné ceně, a ty další i kvůli osobní zkušenosti s tím, co jsem za své peníze dostal, už solidní provedení článků tahu tam, kde Seiko í nedbale ohnuté plíšky atak


Je to trochu sbírka angličáků, kde ostatní mají plné garáže opravdových auťáků. Ale už pár měsíců jsem přestal procházet místní inzeráty, kupovat pásky a tahy a pátrat po svém nesvatém Grálu. V hodinovnici titan a v duši klid (skoro - je to tikající bomba. po dvou letech začnou docházet baterie ;o)

Ze staré éry mám doma už jen ty Orientky, obyč. tristary, jediný ocelový kousek, ale vzhledem ke zdrojům (hodinky lub. tah na nich přendaný z hodinek od Beemana, jsou už památeční)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...
V 27. 6. 2020 v 22:55, siwi napsal:

Certna si stojí v kvalitě velice dobře. Je to tradiční švýcarská značka.

Ano , Certiny mam rad , kupujem uz 40 rokou . Mam Certina DS N2 , aj Triton 200WR , ako aj DS 4 s precidrive 8 jew.

+certina-ds Tryonix c04479vv.jpg

certinaimg_9750.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...