Jump to content

Z jakých značek vybírat hodinky do 5 tisíc

papun
 Share

Recommended Posts

@Datel Když se na to podívám zcela bez předsudků, tak za všechny ty titanové Boccie, co jich jen na Timestore měli a cos vykoupil, bys mohl mít jedny moc hezké značkové hodinky, např. Citizeny nebo Orienty nebo Seika nebo jakékoliv jiné třeba taky v titanu. Ale jestli je všechny unosíš a dělají ti radost, tak si je užívej a hlavně se nikoho dodatečně neptej na názor! :D

před 5 hodinami, tombas napsal:

@Datel Když se na to podívám zcela bez předsudků, tak za všechny ty titanové Boccie, co jich jen na Timestore měli a cos vykoupil, bys mohl mít jedny moc hezké značkové hodinky, např. Citizeny nebo Orienty nebo Seika nebo jakékoliv jiné třeba taky v titanu. Ale jestli je všechny unosíš a dělají ti radost, tak si je užívej a hlavně se nikoho dodatečně neptej na názor! :D

Poslyš, trefa do černého. Tak by to platilo pro velkou většinu chronopopulace. Ale já vždycky stál trochu bokem. Trochu jako odmocnina z mínus jedné.
Až bude čas, tak někde z ústraní založím vlákénko. Já jsem se už dříve řízeně vrátil ke kvarckám, mám dvoje titanové ecodrive od Citizenů. V podstatě by mi stačily pro potřeby měření času, ale chyběla mi ta pestrost. Jako v  pugétu se k centrální kytce přifaří nějaká ta "zelenina".  

@Datel u mě je to mechanika vs. baterka asi půl na půl - 4x mechanika, 3x baterka a 1x digi. Titanové ecodrive od citizenů mám taky a to jsou krásné hodinky, které si dost šetřím a netahám je často do práce, jsou lehoučké a nepotřebují žádnou údržbu, stačí je nechat ležet na sluníčku dobít. Teď už skoro měsíc nosím Orient Star, automaty s krásnou přesností a s těmi bych si asi vystačil jako OWG, ale černé fieldy střihnuté pilotkama se nehodí ke všemu a na chalupu je neberu, tam bych je na zahradě dorasoval. Na to mám digi od Casia.

Bulovy Lunar Pilot jsou zase takové dost výjimečné hodinky s příběhem, trochu větší a těžší nejsou tak pohodlné, jako ostatní hodinky, ale zase vypadají skvěle a ty si taky opatruji, i když už nějakou vlásečnici na lesklém pouzdře schytaly :(

Mám ještě Bering chronograph quartz, se kterými moc nevím co dělat. Na mou ruku jsou dost malé, zpracování pěkné, ocel/keramika/karbonový číselník... zajímavé hodinky, koupil jsem je od místního člena, ale na ruku už se rok nedostaly. Rád bych je pustil, ale tady o ně zájem není, tak leží v hodinkovnici.

Jinak jsem hodně uvažoval, že konečně koupím nějaké lepší hodinky, třeba za 20, 30, 50 tis., ale zatím pořád zjišťuji, že radost z hodinek není tak úplně o jejich ceně. Ony i ty OS za necelou desítku udělají radosti víc než dost.

je ti přáno

škoda že mi z předchozího příspěvku vypadl poslední odstavec, docela podstatná věc to byla ale ani za prase si nevzpomenu, co to bylo ;o)

U mne je jedna z podstatných vlastností ta dostupnost, co si mohu dovolit bez(větších) výčitek že to není na (podstatný) úkor potomstva.
To se může zvrhnout do "nekup to, když je to tak levné" - jako dvoje identické hodinky, jedny na prodlouženém tahu co tak přihodím dva dílky z těch druhých 
a ty druhé na NATO pásku, ať to nemusím přehazovat ;o)

tož zdar

jo v- toto jsem za tou zmínkou o zelenině napsal a neposlal 

Ty boccia mne zajímaly, první jsem vzal kvůli neodolatelné ceně, a ty další i kvůli osobní zkušenosti s tím, co jsem za své peníze dostal, už solidní provedení článků tahu tam, kde Seiko í nedbale ohnuté plíšky atak

Je to trochu sbírka angličáků, kde ostatní mají plné garáže opravdových auťáků. Ale už pár měsíců jsem přestal procházet místní inzeráty, kupovat pásky a tahy a pátrat po svém nesvatém Grálu. V hodinovnici titan a v duši klid (skoro - je to tikající bomba. po dvou letech začnou docházet baterie ;o)

Ze staré éry mám doma už jen ty Orientky, obyč. tristary, jediný ocelový kousek, ale vzhledem ke zdrojům (hodinky lub. tah na nich přendaný z hodinek od Beemana, jsou už památeční)

Každý si hledá svou cestu hodinkovým světem a nemyslím si, že se většině podaří dojít do vysněného cíle, protože i za ním je další cesta. Tady prostě stoprocentně platí, že i cesta může být cíl.