Přejít na obsah

Fejky Seika Scuba Diver


hitmanhunt

Doporučené příspěvky

Zdravím pánové,

 

jako nováčkovi se mi stala asi nemilá věc více souhrou náhod. Na aukru jsem objevil potápky od Seika (pepsiny), které se mi vždy líbily. Bylo ještě několik hodin do konce aukce, tak jsem k těm dalším 11 lidem přihodil a světe div se, za 3099 Kč vyhrál i po několika hodinách, kdy už nikdo nepřihodil. 

Aukce zde: https://aukro.cz/pekne-japonske-potapecske-hodinky-seiko-scuba-date-wr-150m-17j-6969547004

Na ráno jsem tak nějak vystřízlivěl a pojal podezření, že vše nebude úplně košér a pán prodejce tak trochu lidi natahuje prodejem atrap. V nabídce má ještě jedny černé. 

Otázka jestli jsou to napodobeniny, se mi zodpověděla tak nějak po konzultaci s pár kamarády a vypadá to, že ano. Každopádně aukro uvádí možnost nechat hodinky ověřit a poté žádat peníze zpět skrz formulář.

Má to cenu zkoušet zjistit pravost (a případně kde) a rvát se s Aukrem, nebo mám sklopit uši, protože jsem blbeček a nedal si pozor? :D Když už jde o mojí blbost, rád bych, aby další lidé u něj nenaletěli. Ať už ty utracené peníze mají nějaký vyšší smysl. :)

Díky moc všem!

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Toho prodejce nějakou dobu sleduju, mrkni do historie přihazování, vždy přihazují nějací fiktivní zájemci s nulou dokud se prodejci nezdá částka přijatelná, když ho nikdo nepřehodí dá to tam po čase znovu, jestli můžeš z obchodu vycouvej je to šmelo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, hitmanhunt napsal:

Vycouvat už moc nemůžu. Jsou na cestě. Tak je holt budu mít na domlácení někde a hezky jsem se poučil. Bude to vedle normálně zakoupených Presage takový výstražný kočkopes. :D Díky za info!

Tento prodejce před pár lety používal na Aukru účet své příbuzné a vystupoval jako "tetaaji". Řešil jsem tenkrát ty jeho prodeje jak s Aukrem, tak i s ČOI, jediným výsledkem bylo, že účet tetaaji přestal používat a začal hodinky nabízet jako "kompas". Aukro Ti nijak nepomůže, musel by sis nechat sám udělat a zaplatit znalecký posudek a prokázat, že se jedná o fake, což se Ti nepodaří, protože hodinky určitě obsahují strojek Seiko 7002. Je to skládačka, nicméně prodejce se poučil a nikde neuvádí, že se jedná o autentický model, který se v této podobě prodával. Myslím si ale, že pan Dejan se po té anabázi s Aukrem a šetřením ČOI raději domluví, než aby se handrkoval přes Aukro. Takže bych mu napsal, že jsi mezitím zjistil, že to není originál, i když ses domníval, že je, protože informace o skládačce nemá v inzerátu uvedenu, a proto odstupuješ od smlouvy s tím, že hodinky nepřevezmeš, necháš poslat zpět a po něm žádáš, aby Ti poslal zpět uhrazenou částku. Na 7002 se náhradní díly shání mnohem obtížněji než na SKX a tyto evidentně mají mechanický problém. A tím, že to nejsou SKX, tak i modifikace je problematická. Za mne jednoznačně vrátit: můžeš totiž zjistit, že Ti přišel šrot, kdy oprava s nákupem nějaké součástky a prací solidního hodináře přijde třeba na další 3t, možná i více, což se samozřejmě nevyplatí a otráví Tě to natolik, že je nosit stejně nebudeš. 

Upraveno uživatelem lucid
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nový číselník (nebo luneta), nový tah, nové sklo...vytunit se dají v pohodě, dílů je nekonečno...no moc by mi z nich nezůstalo :) ...pouzdro je dobrý, záleží co je tam za strojek...snad aspoň ten 7s26

Update: aha jestli platí to co psal výše lucid ohledně 7002, tak to trochu mění situaci

Upraveno uživatelem efreeti
Reakce na lucida
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to tak. Je tam strojek 7009A, alespoň podle fotky, co jsem si nechal zaslat. Dokonce mě prodejce v mailu ujišťoval, že by do hodinek nesahal, že jsou staré a ty často mají drobné vady. Že sám jedny takové nosí. 

 

Tak mi to jen zapadlo do té veselé pohádky a raději se s ním zkusím domluvit a příště koupit něco regulérního a raději za víc. Inu, každá výhra na Aukru není výhra. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, hitmanhunt napsal:

Je to tak. Je tam strojek 7009A, alespoň podle fotky, co jsem si nechal zaslat. Dokonce mě prodejce v mailu ujišťoval, že by do hodinek nesahal, že jsou staré a ty často mají drobné vady. Že sám jedny takové nosí. 

 

Tak mi to jen zapadlo do té veselé pohádky a raději se s ním zkusím domluvit a příště koupit něco regulérního a raději za víc. Inu, každá výhra na Aukru není výhra. :D

Pokud je tam strojek 7009, pak máš potvrzení toho, že se jedná o skládačku, kde základem je strojkový šrot a aftermarket díly. Na hodinkách máš označení kalibru 7002-7000, proto v něm nemůže být strojek 7009A, který je mnohem starší a tomuto kalibru předcházel. "Dobrá" koupě na Aukru se často pořádně prodraží, proto raději zkus sledovat prodej tady nebo si sám dát poptávku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...