Přejít na obsah

Hodinky jako investice?


Doporučené příspěvky

Ahoj

Uvažuji koupit definitivní hodinky, klidně i z druhé ruky, ale v top stavu. Nemám vyhraněnou představu, trochu mám vnitřní problém dávat za Suby podobné peníze jako za GO nebo základní modely Lange. Ale tak to prostě je. Rozpočet je cca do 30 000 EUR. Klidně ale mohou být i za třetinovou cenu. Preferuji značky GO, PAM, Lange, Rolex. Budu rád za každou radu od odborníků zde na fóru. Díky za vaše rady.

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 64
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Ta vyšší hranice - co nějaké AP Royal OAK chronograph nebo VC Overseas chronograph?? Mrkni sem - https://www.ablogtowatch.com/ - tam je inspirace fůra, někdy až neuvěřitelné kousky.

Upraveno uživatelem Radek Cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hodinky jako investice maj smysl v sekci vintage. A abys opravdu vydělal a neprovařil prdel, musíš stejně jako v každém jiném investování tomu fakt rozumět. V odvětví vintage hodinek to znamená, roky a roky sledovat staré hodinky, číst, kupovat, prodávat...

 

Vyser se na to...  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 minutami, Kristian.nov napsal:

Hodinky jako investice maj smysl v sekci vintage. A abys opravdu vydělal a neprovařil prdel, musíš stejně jako v každém jiném investování tomu fakt rozumět. V odvětví vintage hodinek to znamená, roky a roky sledovat staré hodinky, číst, kupovat, prodávat...

 

Vyser se na to...  

Kristian má pravdu. Spoustu hledání a výsledek značně nejistý. Klidně si kup nějaký parádní kousek za 30k euro, ale pro sebe, aby ti dělal radost! Investuj jinam - třeba do obrazů, apod..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Radek Cigi napsal:

Kristian má pravdu. Spoustu hledání a výsledek značně nejistý. Klidně si kup nějaký parádní kousek za 30k euro, ale pro sebe, aby ti dělal radost! Investuj jinam - třeba do obrazů, apod..

Ono investícia do umenia je super, ale to musíš mat iný prehľad. V porovnaní s hodinkami je to hotová alchýmia (co sa teda ceny týka a neprerobit ranec).. A prerobiť sa dá aj tam riadne. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dík za vaše názory a za odkaz od Cigiho. Zatím zjišťuji jen info. Do vintage hodinek pouze s odborníkem. Je pravda, že raději bych chtěl hodinky nosit. Líbí se mi potápky GO Sea Q s nádherným strojkem, ale bojím se, že kdyby náhodou bylo potřeba hodinky prodat, tak....  se to zase stáčí k hodinkám s korunkou.... PAM na denní nošení jsou mi také sympatické. Hodinky u horní cenové hranice bych si vzal maximálně o víkendu na kafé a kochal bych se... Nikam nespěchám, nosím zrenovované Prim Sport 1 v červené barvě a baví mě. Chronomag sleduji pravidelně a velmi si cením vašich názorů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prochy, v klidu to promysli, zkoukni poměrně širokou nabídku (viz. odkaz) a myslím si, že se rozhodneš správně. Můj názor je: udělej si radost a kup si hodinky na nošení, i kdyby měly být za uvedených cca 30k euro a měl by si z nich mít radost "jen" o víkendech. Můžeš to případně vyřešit nějakou limitovanou edicí nebo něčím, co není úplně obvyklé (GO, VC, AP, Corum, RM, atd.). Kdyby si měl chuť a čas, tak si zajeď (zaleť) do Curychu a navštiv butiky na Bahnhofstrasse, tam si budeš moct prohlédnout i zkusit na výskyt poměrně "vzácné" kousky a třeba ti to pomůže v rozhodování. Ale jestli uvažuješ o nákupu, ponošení a následném prodeji - myslím si, že vždycky poměrně dost proděláš. Ale na tyhle věci (dražší hodinky, pokles hodnoty u jednotlivých značek) je tady hodně kluků, kteří jsou maximálně kompetentní, ti poradit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nikdo Ti neporadí, protože nikdo nic neví...kdybych věděl, že plechový GMT se budou obchodovat za 250-neprodal bych je za 100...batmany jsem taky prodal na podzim za 180 a na jaře byly za 350...

Co jde nahoru jsou "většinou" kousky co stejně nejdou koupit...takže vlastně jak Ti radí kluci předemnou-kup si něco co se Ti bude líbit a co unosis ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 minutami, ppprochy23 napsal:

Dám na vaše rady. Chci hodinky nosit a podle toho budu vybírat. Prodávat nechci, i když.....  Znám to tady na fóru. Ale nerad bych byl na poloviční ceně. Akorát nechápu, co se děje kolem Rolexu viz. Snake.

O tom Ti tady píšou kolegové výš...musíš pár let číst a koukat a pak Ti to třeba bude jasný...i když pár lidí tady do toho kouká (podobně jako já) roky a stejně nikdo nic pořádně dopředu neví... 

Upraveno uživatelem snake
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...