Přejít na obsah

Hodinky jako investice?


Doporučené příspěvky

  • po měsíci...
  • Odpovědi 64
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

No možná se to začíná na trhu s hodinkami trochu lámat obráceným směrem. Při dnešní inflaci, která je nejvyšší od 90tých let si myslím, že investice do hodinek, myslím za rozumnou cenu (poměr list price/nabídka trhu >1) je stále velmi dobrá. 

Weekly.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Narozdil od rady kolegu prede mnou si myslim, ze dobre provedena (s patricnym rozhledem na trhu a znalostmi) investice do hodinek smysl ma. Historicka data jednoznacne ukazuji, ze nakup hodinek "starych" znacek PP, VC, AP + Rolex nebyl nikdy slapnutim vedle. Jen nelze cekat, ze zhodnoceni nastane rychle -- jsou to jednoznacne velmi konzervativni investice. A take likvidita pochopitelne odpovida specifikum komodity ;) ... Nicmene rada "investuj radsi do obrazu", ta je jak od profiku z OVB 😄

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stačí se podívat na graf za 50 let, který ještě nezachycuje davové šílenství od roku 2021. Je krásně vidět, jak RLX jde stále nahoru, zlato je proti tomu bláto. Samozřejmě specifické hodinky jako Newman Daytona, nebo vintážní z 60 tých let jsou dnes "nezaplatitelné". Podobně je na tom Patek nebo AP s určitými modely.

preisentwicklung-scaled.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 17. 4. 2022 v 22:26, Josef01 napsal:

Stačí se podívat na graf za 50 let, který ještě nezachycuje davové šílenství od roku 2021. Je krásně vidět, jak RLX jde stále nahoru, zlato je proti tomu bláto. Samozřejmě specifické hodinky jako Newman Daytona, nebo vintážní z 60 tých let jsou dnes "nezaplatitelné". Podobně je na tom Patek nebo AP s určitými modely.

preisentwicklung-scaled.jpg

Ekvivalent 2000 EUR v roku 1989 mi príde viac, ako 8000 EUR dnes, takže nárast ceny (hodnoty) tam tak tragický nevidím. O nedostupnosti a ich politike šmelinárov je zbytočné sa dnes baviť.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenže tohle je zrovna porevoluční extrém 1989-2021, který zahrnuje skoro dvě stovky procent inflace (něco kolem 187% v součtu). Jakmile třeba dáme rok 2000-2021 tak najednou máme celkovou inflaci 47% a 2000 EUR tenkrát je jako 3200 EUR dnes (nepočítám kurzové rozdíly) a to už je jiné kafe.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
před 9 hodinami, xbraj19 napsal:

Tak na to není třeba dat, to je úplně jasné, že způsobí. Proč by si někdo kupoval Moony za 6000EUR, když si je může koupit za 250EUR...... 🤣

joooo kdyby..  klasicky někdo vycítil potenciál a všechno vykoupil a prodává za nesmysl.

https://www.chrono24.cz/swatch/moonswatch-mission-to-the-moon--id23331501.htm

stačí se mrknout všude možně..  za nákup se nedaj sehnat. Já bych si je klidně taky koupil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • po měsících...
V 6. 5. 2022 v 8:33, Spongebob napsal:

joooo kdyby..  klasicky někdo vycítil potenciál a všechno vykoupil a prodává za nesmysl.

https://www.chrono24.cz/swatch/moonswatch-mission-to-the-moon--id23331501.htm

stačí se mrknout všude možně..  za nákup se nedaj sehnat. Já bych si je klidně taky koupil.

Tak jak je to tedy s Moonswatchema? Vyrábí se ještě? Dají se sehnat/objednat za retail? Nebo kdy očekáváte že by to bylo reálný? Přece to není limitka tak kurnikšopa kdy to bude k dispoci i pro koncové uživatele a ne jenom překupníky?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 hodinami, klobadysek napsal:

Tak jak je to tedy s Moonswatchema? Vyrábí se ještě? Dají se sehnat/objednat za retail? Nebo kdy očekáváte že by to bylo reálný? Přece to není limitka tak kurnikšopa kdy to bude k dispoci i pro koncové uživatele a ne jenom překupníky?

Zkus se zeptat na totéž v Rolexu :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, Lookyn napsal:

Zkus se zeptat na totéž v Rolexu :D

Já fakt nemám problém s Rolexem jako většina lidí, čekáš, ale neni to vražda. Když ty hodinky chceš, počkáš, tak je dostaneš. Je teda jasný, že to neplatí pro Daytony s panda ciferníkem, jo, ale na DJ nebo SUBy jsem nečekal bůhví jak dlouho. 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 13. 2. 2023 v 18:28, whiler napsal:

Já fakt nemám problém s Rolexem jako většina lidí, čekáš, ale neni to vražda. Když ty hodinky chceš, počkáš, tak je dostaneš. Je teda jasný, že to neplatí pro Daytony s panda ciferníkem, jo, ale na DJ nebo SUBy jsem nečekal bůhví jak dlouho. 🙂

Na SVK ťa na Suby ani nezapíšu. Je tu jeden predajca a zapíšu ťa jedine na DJ a keď som sa pýtal, koľko sa na DJ čaká, tak odpoveď bola cca 3 roky. No kto vie, možno sa k nejakým niekedy aj ja dostanem a zistím, čo je na tých hodinkách tak kúzelné, že sa z nich idú všetci pobobkovať 😄

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, Willie McBride napsal:

Na SVK ťa na Suby ani nezapíšu. Je tu jeden predajca a zapíšu ťa jedine na DJ a keď som sa pýtal, koľko sa na DJ čaká, tak odpoveď bola cca 3 roky. No kto vie, možno sa k nejakým niekedy aj ja dostanem a zistím, čo je na tých hodinkách tak kúzelné, že sa z nich idú všetci pobobkova

Tak zkus nejaky netradicni kombinace, nebudes cekat tak dlouho. A doporucuju Bechyneho

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, whiler napsal:

Tak zkus nejaky netradicni kombinace, nebudes cekat tak dlouho. A doporucuju Bechyneho

U Bechyneho čakám na OP, z môjho pohľadu asi jediné RLX čo sa mi páčia, no vybral som si blbú farbu, ktorú zrušili a teraz čakám od začiatku :-D V Bratislave to asi funguje len na kšefty pre kamarátov, no zase mne RLX nejako žily netrhajú, chcel som ich skúsiť len zo zvedavosti, čo je na nich také geniálne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On 2/18/2023 at 6:59 PM, Willie McBride said:

U Bechyneho čakám na OP, z môjho pohľadu asi jediné RLX čo sa mi páčia, no vybral som si blbú farbu, ktorú zrušili a teraz čakám od začiatku :-D V Bratislave to asi funguje len na kšefty pre kamarátov, no zase mne RLX nejako žily netrhajú, chcel som ich skúsiť len zo zvedavosti, čo je na nich také geniálne.

Na jakou barvu a jakou velikost OP čekáš?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, exell napsal:

Na jakou barvu a jakou velikost OP čekáš?

Veľkosť 41, farbu asi zelenú. Ani neviem, Chcel som žlté, ktoré zrušili a pán mi volal, že na akú farbu ma majú presunúť. Povedal som, že mi to je jedno, proste chcem v zbierke aj nejaké RLX, zelené hodinky v zbierke ešte nemám, no nebránim sa žiadnej farbe. Tak sa pán smial a vravel, že chápe moju situáciu 😄 No spomínali sme zelené, tak asi na tie čakám, no potešia ktorékoľvek, zelené snáď budem mať raz AP Code - tie nové v oceli sa mi fakt páčia 😄 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...