Přejít na obsah

Rolex GMT Master ref. 16700 (rok 1991)


Pavelsmt

Doporučené příspěvky

před 35 minutami, VojtaB napsal:

Já teda tu změnu už trochu pozoruju, samozřejmě 250 za Suby z roku 2009 je zbožný přání, který nevyšlo ani pár měsíců zpět, když žádná korona nebyla ale ono i za 200 se tu poslední dobou celkem válí, minimálně dalších 10 Rolád tu taky leží...

U AD, jestli pro Česko dostanou třeba do 10 modelů za rok z těch žádanejch, to asi bez problémů udají vždycky, ale překvapuje mě třeba kolik je na Ch24 třeba Hulků. Cca 500, začínají na 300k+, ale stejně tam leží, leží a leží. A stejně kšeftaři budou přikupovat další. Ale jak říká tkol, chtělo by to křišťálovou kouli :D 

Dojde k nějakému posunu, ne všechny Rolex mají  hodnotu za kterou se nabízejí. 250 za obyčejný suby 2009 nedává smysl, když za 350 jsou Kermity, s papírama,  který jsou mnohem likvidnější, vzácnější.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 100
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 6 minutami, Cyber napsal:

Dojde k nějakému posunu, ne všechny Rolex mají  hodnotu za kterou se nabízejí. 250 za obyčejný suby 2009 nedává smysl, když za 350 jsou Kermity, s papírama,  který jsou mnohem likvidnější, vzácnější.

jj ale zkusit se to musí, třeba se někdo chytne...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 hodinami, sido napsal:

Pokud to myslíš tak, ze někdo Rolexky suší doma v krabičce a nosí místo nich levnější značku, tak to je to jeho smula a moc nechápu na co ty Rolexky teda má.

tak to bylo mysleno, puvodne byly Rolady taky tooly a obdivuji ty, kteri s nimi tak zachazi. Vetsina se do vody dostane jak, kdyz si clovek pri kancldajvingu prevrhne kafe a breci pri kazdem skrabanci na spone.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, Pavelsmt napsal:

@Rodkopf @sido Jestli Vás to potěší pánové, jsme dvojka co v Rolex restauruje klasická auta a vaří kávu... 😂 Rolex je pro mě tool s dobrým pocitem ne flex 💪🏻

👍 tak zrestauruj rolexky a dej nám vědět bude fajn se podívat co se nima ještě dalo udělat 😉 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když už se nám tu rozjela ta diskuze v globálnějším měřítku - připojuji se k názoru, že ceny padat nebudou. Hrozně jsem sem chtěl dát jeden link, ale nemůžu onen článek z GQ najít.

O co šlo - GQ není zdaleka ideální zdroj, ale hezky tam shrnovali empirický pozorovatelský poznatek - během posledních pár let se hodinky posunuly z “páprdovského” hobby do středu pozornosti. U všech person popkultury se dnes na prvních místech řeší, co měli toho dne na ruce, koneckonců, kdo má Instagram nebo Pinterest tak ví, jak velký traffic na našich “hashtazích” je, obzvlášť Rolex. Každý úspěšný rapper nebo módní návrhář musí mít Nautily a nebo RNBW Daytony, proto se za ně platil triple. Odkazy na hodinky obecně či konkrétní modely jsou dnes běžným obsahem songů hitparád. Před 6 lety fakt nikdo nevěděl, kolik mám na ruce a co to vlastně vůbec je. Dnes to byť jen informovanější děti vědí naprosto bezpečně.

A tak i proto lidi, kteří neví, co je to automat, se mě dnes a denně ptají, jak do toho investovat. Není to tak dávno, co mi to také přišlo jako šílenství, ale dnes už čekám když už něco, tak spíš jen mírnou korekci. A aktuálně už vůbec - vzhledem k tisku peněz po koroně už bude “všechno lepší” než cash, minimálně po určitou dobu.

Úžeji k tématu - za 80k, to je jiná, to už zní podstatně lépe. Myslím, že rada je trochu poladit a nosit 24/7 je dobrá a mohou tak přinést radost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, M.S. napsal:

Když už se nám tu rozjela ta diskuze v globálnějším měřítku - připojuji se k názoru, že ceny padat nebudou. Hrozně jsem sem chtěl dát jeden link, ale nemůžu onen článek z GQ najít.

O co šlo - GQ není zdaleka ideální zdroj, ale hezky tam shrnovali empirický pozorovatelský poznatek - během posledních pár let se hodinky posunuly z “páprdovského” hobby do středu pozornosti. U všech person popkultury se dnes na prvních místech řeší, co měli toho dne na ruce, koneckonců, kdo má Instagram nebo Pinterest tak ví, jak velký traffic na našich “hashtazích” je, obzvlášť Rolex. Každý úspěšný rapper nebo módní návrhář musí mít Nautily a nebo RNBW Daytony, proto se za ně platil triple. Odkazy na hodinky obecně či konkrétní modely jsou dnes běžným obsahem songů hitparád. Před 6 lety fakt nikdo nevěděl, kolik mám na ruce a co to vlastně vůbec je. Dnes to byť jen informovanější děti vědí naprosto bezpečně.

A tak i proto lidi, kteří neví, co je to automat, se mě dnes a denně ptají, jak do toho investovat. Není to tak dávno, co mi to také přišlo jako šílenství, ale dnes už čekám když už něco, tak spíš jen mírnou korekci. A aktuálně už vůbec - vzhledem k tisku peněz po koroně už bude “všechno lepší” než cash, minimálně po určitou dobu.

Úžeji k tématu - za 80k, to je jiná, to už zní podstatně lépe. Myslím, že rada je trochu poladit a nosit 24/7 je dobrá a mohou tak přinést radost.

cash is trash souhlasím, osobně sem stále nedošel k tomu mít hodinky hodinky jako investici, teda pokud pominu investici do sebe a své radosti, když si je neses v tašce od AD kde jsi několik měsíců/let čekal pak je doma vybalis, krabicka voní novotou a kůži, proste pecka 😉 nějak se mě příčí mít je někde v trezoru a bat se je vzít na ruku abych je nedojebal a tím svoji investici nesnizil....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 6. 7. 2020 v 0:13, 4st0n napsal:

Me teda prijdou hrozne ozuzlany a rozhodne to za me neni prilis dobry kauf. s tim se nic uz neda delat. Jak je to s tim strojkem, uz je nekdo oteviral, aby se vedelo co je vevnitr, jestli skladacka a jak moc?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 

Ono Ti to nepřipadá jako dobrý kauf za 80k, protože o tom, a neber si to prosím zle,  nic moc nevíš.  Prostým součtem cen dílu, tedy strojek, tah, pouzdro, ručky, korunka, cifr, pouzdro, luneta, spona, jseš nad hodnotou 80k s velkou, ale velkou rezervou. Skládačkou se nemyslí obsah strojku, protože skládačka už ze své podstaty každý strojek je, ale hodinky jako takové.  Tedy různé roky výroby, různé aftermarket díly, atd.  Každopádně za 80k to dobrej kauf je, a to  Ti říkám, jako že o R něco vím :) Jinak pouzdro samozřejmě lze dostat do  stavu před zásahem leštila domácího, ale ekonomicky se to u běžných GMTček nevyplatí. Něco jinýho by bylo, kdyby šlo o Paul Newman po pádu na motorce. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 5. 7. 2020 v 16:42, sido napsal:

cash is trash souhlasím, osobně sem stále nedošel k tomu mít hodinky hodinky jako investici, teda pokud pominu investici do sebe a své radosti, když si je neses v tašce od AD kde jsi několik měsíců/let čekal pak je doma vybalis, krabicka voní novotou a kůži, proste pecka 😉 nějak se mě příčí mít je někde v trezoru a bat se je vzít na ruku abych je nedojebal a tím svoji investici nesnizil....

Investicí nejsou myšleny jedny poslušně vyčekané hodinky od tuzemského AD, ale něco v tomhle smyslu. :) To jen pro upřesnění.  ( zdroj: watchtradingco.com)

IMG_8306.jpg

IMG_8305.jpg

Upraveno uživatelem Cyber
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já nechci hodnotit, jestli je to dobrej kauf nebo ne - to ať si každý přebere sám. Nicméně s příspěvkšm výše nemohu plně souhlasit. Z principu není možné dostat pouzdro do stavu před zásahem leštila domácího. Vždyť přeci leštění není nic jiného než postupné odebírání materiálu. To je zkrátka nevratný proces. A zrovna v tomto případě bylo toho materiálu odebráno už setsakra hodně...a to poznám i já jakožto laik.

Asi všichni chápeme rozdíl mezi zahlazením vlásenky (to bych neřešil) a uleštěním v rozsahu malých jednotek milimetrů - což je právě tento případ. Tady nemůže být o nějakém "dostávání stavu do stavu před" ani řeč.

Ceny jednotlivých komponent nerozporuju. Může to být jak říkáš, i když se mi zdá takhle určená hodnota hodinek dost nepraktická - předpokládá to případný prodej komponentů a ne hodinek jako celku a na jednotlivé díly se kupec shání zdaleka ne tak lehce v porovnání s kompletními hodinkami. Obojí nechť případně určí trh.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 minutami, AdaMoss napsal:

Já nechci hodnotit, jestli je to dobrej kauf nebo ne - to ať si každý přebere sám. Nicméně s příspěvkšm výše nemohu plně souhlasit. Z principu není možné dostat pouzdro do stavu před zásahem leštila domácího. Vždyť přeci leštění není nic jiného než postupné odebírání materiálu. To je zkrátka nevratný proces. A zrovna v tomto případě bylo toho materiálu odebráno už setsakra hodně...a to poznám i já jakožto laik.

Asi všichni chápeme rozdíl mezi zahlazením vlásenky (to bych neřešil) a uleštěním v rozsahu malých jednotek milimetrů - což je právě tento případ. Tady nemůže být o nějakém "dostávání stavu do stavu před" ani řeč.

Ceny jednotlivých komponent nerozporuju. Může to být jak říkáš, i když se mi zdá takhle určená hodnota hodinek dost nepraktická - předpokládá to případný prodej komponentů a ne hodinek jako celku a na jednotlivé díly se kupec shání zdaleka ne tak lehce v porovnání s kompletními hodinkami. Obojí nechť případně určí trh.

Samozřejmě, že jde navrátit uleštěné mm zpět. Jen jak řikal Cyber, je to velmi pracné a nákladné.

 

Upraveno uživatelem tkol
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, tkol napsal:

Samozřejmě, že jde navrátit uleštěné mm zpět. Jen jak řikal Cyber, je to velmi pracné a nákladné.

 

super video, taky by me zajimal nazor odbornika.... nicmene nove jsou nove a nejlepsi 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...