Přejít na obsah

EDC | Every Day Carry


Maxel

Doporučené příspěvky

před 2 hodinami, yed69 napsal:

Při vší úctě, zásobník mi neselhal nikdy a ještě jsem neslyšel ani nečetl, že by zásobník byl nejporuchovějsi:) Ale nechci dělat chytrého, rád se nechám poučit. Která část zásobníku způsobuje ty poruchy? 

Stačí, aby odpadla botka a máš veškerý obsah zásobníku na zemi, včetně pružiny, podavače a v ruce jednorannou pistoli. Stalo se mi, že se náboj uvnitř pootočil (u dvouřadého) a už to nepodává. Možné riziko poruchy zásobníků se uvádí i v příručkách... Prostě děje se to a právě proto se hodí rezervní zásobník. Dál se doporučuje po přestřelce obnovit plnou palebnou kapacitu... Těch důvodů je víc, než jen počet nešených nábojů, ale samozřejmě, ať si každý nosí, co uzná za vhodné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 972
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 18 hodinami, horal napsal:

Nosíte s sebou někdo náplast, gumové rukavice, lékárničku, ...?

 

V batohu, se kterým chodím  o práce, na nákupy, na jednodenní pochody, jo, vždycky když něco procházelo v autolékárničce, tak jsem to přesunul do batohu, případně do krosny. Jinak po kapsách toho zas tak moc netahám. 

@Liqidčelovku jsem naposled použil minulej tejden, když jsem si potřeboval narychlo vyměnit žárovku v autě, s mobilem by to šlo hodně blbě, to je nouzovka tak když se potmě potřebuju trefit klíčem do zámku 

IMG_2384.jpg

20201228_152701.jpg

Upraveno uživatelem honzyk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V tom je krása EDC, každý si ho přizpůsobí svým činnostem. Jasně, čelovka se může hodit, ale pro mě nemá smysl jí tahat každý den. Když mi naposledy praskla žárovka, tak jsem to musel dát stejně servisu, protože se musí vyndat světlo a sundat nárazník 😕  a na pozdní návraty domů mi mobil vždy stačil.

Já jsem v tomhle dost minimalista, nosím většinou jen klíč od auta (ten ani nevyndávám z kalhot, má svojí kapsičku), hodinky a mobil. Momentálně řeším, jak to udělat, abych nemusel nosit klíč od baráku, takže asi chytrý zámek. A od doby, co platím mobilem, tak nenosím ani peněženku. Doklady jsem si nafotil a zašifroval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Cess napsal:

Nafocené doklady jsou dobré, ale vždy to neuspokojí kontrolující osobu, ale mám to podobně. 

Podle zákona musíš prokázat totožnost a k tomu není originál dokladu potřeba. V případě policie určitě, jinak je to ale v bance, tam tě bez dokladu (nevím jestli ve všech bankách) asi vyhodí, což je paradox, stačí, kdyby na pokladnách implementovali čtečku a přihlásil bych se skrze mobilní apku. Zrovna dnes jsem tím bavil, všechno desinfikují jak šílení a pak si klidně omatlávají plastovou kartičku :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moja pracovná olight je ručná, dá sa dať aj na šiltovku ako čelovka a má aj magnet pokiaľ potrebujem voľné ruky. Áno prvé ma napadne mobil, ktorý použijem, ale veľa situácií kde mobil ide bokom použijem ju...a jedna aa batéria dnu je plus...

Odoslané z MI 6 pomocou Tapatalku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, kolky87 napsal:

Moja pracovná olight je ručná, dá sa dať aj na šiltovku ako čelovka a má aj magnet pokiaľ potrebujem voľné ruky. Áno prvé ma napadne mobil, ktorý použijem, ale veľa situácií kde mobil ide bokom použijem ju...a jedna aa batéria dnu je plus...

Odoslané z MI 6 pomocou Tapatalku
 

Jedna? vzhledem k tomu, že je zákaz baterie prodávat, je lepší s sebou tahat balík 😞 V autě mám v kufru navíc jednu 12V/44Ah 😄

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jedna? vzhledem k tomu, že je zákaz baterie prodávat, je lepší s sebou tahat balík V autě mám v kufru navíc jednu 12V/44Ah
No teraz áno. Ale nevyužívam ju nepretržite. V bytovke - el. rozvodnach a na povalach domov. Aj to dlho nesvietim. A asi polroka a stále pôvodná batéria dnu. Prišlo my to lepšie ako vstavaná dobijatlna batéria. A známosti v obchode mám čiže k baterkam sa dostanem cez zadný vchod

Odoslané z MI 6 pomocou Tapatalku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim trochu mimo téma, omlouvám se, rád bych taky chodil bez dokladů, ale opravdu bude stačit policajtům i městskejm ofocenej řidičák nebo občanka? Do banky nechodím tam nic nemám. Jo a jakou aplikaci používat na uložení a šifrování dokladů. Mám android. Diky 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 46 minutami, skodna napsal:

Zdravim trochu mimo téma, omlouvám se, rád bych taky chodil bez dokladů, ale opravdu bude stačit policajtům i městskejm ofocenej řidičák nebo občanka? Do banky nechodím tam nic nemám. Jo a jakou aplikaci používat na uložení a šifrování dokladů. Mám android. Diky 

To samé me zajima na iOS. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na prokázání totožnosti ano, ale nemusí jim to stačit a mohou si tě předvést na služebnu. Ale kdy tě naposled legitimovali benga? Nosit OP není povinné už dávno. S ŘP je to horší, ten mít dle zákona musíš, ale za zapomenutí hrozí max dvojka a stejně si všechno nejdou v databázi, ta kartička je sama o sobě k ničemu. Na uložení používám Samsung Knox.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...