Přejít na obsah

EDC | Every Day Carry


Maxel

Doporučené příspěvky

před 3 hodinami, cali napsal:

Ocovi odisla ziarovka na hajzliku, najprv pouzil nejaku co vymontoval z kuchynskej linky a po tyzdni odisla aj ta.  V bille vraj dnes len smutne pozeral na regal obaleny foliou a nebol zdaleka sam.

Normalne si ju spoza tej folie treba vybrat, pri pokladni im je to u prdele. Alebo ist tam kde su samoobsluzne pokladne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 985
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

K těm méně běžným součástkám edc výstroje: od té doby, co mám děti, nosím v zadní kapse batůžku obvaz, tlakové obinadlo, gumové škrtidlo, náplast, Septonex, pinzetu, skalpel, trubičku pro případ rychlé tracheotomie, šitíčko (chirurgické), lihovou dezinfekci, nůžky na nehty, vlhčené ubrousky, smáčklou půlku roličky toalet.papíru, a 10 m tenkého horolezeckého lana s nosností cca 70 kg a se smyčkami na koncích. Jakože kdyby něco. To lano jsem pořídil po živém snu o tom, jak mi v ZOO jedno dítě spadlo do výběhu s medvědem - tu bezmoc už jsem prosté nechtěl nikdy zažít. Jinak jsem ale prej normální :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K těm méně běžným součástkám edc výstroje: od té doby, co mám děti, nosím v zadní kapse batůžku obvaz, tlakové obinadlo, gumové škrtidlo, náplast, Septonex, pinzetu, skalpel, trubičku pro případ rychlé tracheotomie, šitíčko (chirurgické), lihovou dezinfekci, nůžky na nehty, vlhčené ubrousky, smáčklou půlku roličky toalet.papíru, a 10 m tenkého horolezeckého lana s nosností cca 70 kg a se smyčkami na koncích. Jakože kdyby něco. To lano jsem pořídil po živém snu o tom, jak mi v ZOO jedno dítě spadlo do výběhu s medvědem - tu bezmoc už jsem prosté nechtěl nikdy zažít. Jinak jsem ale prej normální
Fakt by jsi to dokazal pichnout detem, tu trubicku? Jasne ze kdyz se dusi je to sance, ale u deti nic snadneho.

Odesláno z mého SM-A715F pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím, u dětí jsem to nikdy nedělal a u dospelych pouze teoreticky nacvik. Ale kdyby mi decko modralo, byla tam nepruchodnost (a v pripade ciziho telesa by nepomohl Heimlich), moc jinych moznosti by asi nezbyvalo.

Edit: do ryb jsem leta rezal vcelku rutinne, a to je technicky tezsi (mensi velikost, supiny...)

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako že jsi dělal trachču rybám??? :lol2:

Jinak nedávno jsem to se ženou řešil, zda bychom to dokázali, bylo-li by třeba. Žena, poměrně slušně otrlá sestra z interní koronární JIP, řekla že by si netroufla. Já jo. Otázka je, jak by to dopadlo. Ale tohle bude laik dělat až v případě, že už by stejně moc škody nenadělal. A jako prapůvodní řezník mám výhodu v tom, že jsem už do těch trubek řezal a vím jak vypadají a jak se chovají :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jojo, proto se tu řeší i nákup baterií v době čínské komunistické chřipky...

Ale jinak ty nadřazené kategorie v podstatě používám taky. Něco přímo u sebe, něco navíc v aktovce (např. čelovka, ta zmiňovaná lékárnička, malé šití z hotelu, skládací nůž, elektrikářské pásky apod.) nebo KPZ v batohu, no a v autě je na stabilno brašnička s dalšími nezbytnostmi a něco v kufru (např. skládací kleště, nůž, duct tape, placatka se slivovicí, malá baterka, teleskop...). Kdo je připraven, není překvapen. :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, martar napsal:

K těm méně běžným součástkám edc výstroje: od té doby, co mám děti, nosím v zadní kapse batůžku obvaz, tlakové obinadlo, gumové škrtidlo, náplast, Septonex, pinzetu, skalpel, trubičku pro případ rychlé tracheotomie, šitíčko (chirurgické), lihovou dezinfekci, nůžky na nehty, vlhčené ubrousky, smáčklou půlku roličky toalet.papíru, a 10 m tenkého horolezeckého lana s nosností cca 70 kg a se smyčkami na koncích. Jakože kdyby něco. To lano jsem pořídil po živém snu o tom, jak mi v ZOO jedno dítě spadlo do výběhu s medvědem - tu bezmoc už jsem prosté nechtěl nikdy zažít. Jinak jsem ale prej normální :)

Lepsi mit a nepotrebovat nez nemit a potrebovat, ale jako vybava slusna

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě k těm baterkám, za mne je to nejčastěji používaná věc a v podstatě tu malinkou Olight i1R2 EOS nosím v kapse pořád, je to praktické. Jinak tak nějak točím po kapsách sestavu z fotky a nejčastějšího využití se dostává již zmíněné baterce, malému Victorinoxu Classic SD a Kershaw Manifold...to je takový levný pracant, se kterým řežu vlastně úplně všechno. 

78366CC3-A52B-4989-B24D-85D5E4FE7FF1.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, ThomasB napsal:

Chlapi a v cem to bezne nosite? Potreboval bych nejakou mensi tasticku pres rameno, tak se treba inspiruju :)

Ja treba v tomhle, zkusil jsem toho za ty roky hodne a tohle mi prislo z hlediska prakticnosti, variability noseni i velikosti nejlepsi, ale kazdy preferuje neco jineho

MAXPEDITION® Gearslinger® Remora™

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, ThomasB napsal:

Chlapi a v cem to bezne nosite? Potreboval bych nejakou mensi tasticku pres rameno, tak se treba inspiruju :)

Na tašky přes rameno jsem si nějak nezvykl, takže klíče, telefon, peněženku a nůž po kapsách, zbytek v batohu, s tím teda nechodím furt, ale do práce a na nákupy pravidelně

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...