Přejít na obsah

EDC | Every Day Carry


Maxel

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 972
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 4 hodinami, mAra_ napsal:

Tak kleště přišly a licujou 😄

tak já už se v tom nějak ztrácím. Koukal jsem na ty obrázky od tebe a tohle teda ty moje nemají ... Takže za mě je vše v pořádku. Uvidíme jestli a kde vyplavou...

Jestli Ti je nenahřáli a nesrovnali🤣🤣🤣🤣

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, mAra_ napsal:

Tak kleště přišly a licujou 😄

tak já už se v tom nějak ztrácím. Koukal jsem na ty obrázky od tebe a tohle teda ty moje nemají ... Takže za mě je vše v pořádku. Uvidíme jestli a kde vyplavou...

Pozri este zboku, ci vidno tie rany kladivom, ako ich rovnali...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
V 26. 7. 2021 v 11:44, warann napsal:

To já taky, nicméně objednáno mám 😉 (tři měsíce čekačku potvrzuju). Ale zas, když na to mezitím zapomenu, tak budu to mít pro sebe jako takový překvápko nebo jsem to mohl rovnou i zaplatit a byl by to vlastně svýho druhu dárek.

Dnes vyzvednuto 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak zatiaľ ešte držia, čo som fakt prekvapený. Ta koža je zaujímavá a pevná. Predchádzajúce impacty som mal asi týždeň, potom som ich zobral na skaly do Tatier. Po boku palcov sa mi začali trhať. Zhanal som hlavne 3 prstove, tých modelov je žalostne malo...

Odoslané z MI 6 pomocou Tapatalku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Vážení fandové EDC. Nejde mi teď o to, co nosíme ale v čem. Mám rád značku Maxpedition, mám od ní několik výrobků a jsem navýsost spokojen. Do přírody nosím tašku přes rameno Fatboy, ale občas je velikost na hraně či jsem musel improvizovat - láhev s pitím zvenku na poutku, mobil zvenku v neoprenovém pouzdru s karabinou a to nemluvím třeba o mikině či pláštěnce, kterou jsem si musel uvázat postaru kolem pasu. A když se na tašce zvenku něco klinká, není to komfortní. V těch chvílích by s mi už hodil menší batoh na záda, který sice mám, ale když mohu, beru raději crossbody tašku. Vybírám tedy k modelu Fatboy další, trochu větší tašku. Uvažuji i o taktickém bráškovi Jumbo, ale raději bych zvolil trochu méně taktickou tašku, kterou bych ji nosil i pro civilnější volnočasové účely, pěší výlety, delší procházky na dovolené, třeba i ve městě a tak. Potřebuji tam dát peněženku, mobil, KPZ pouzdro, malý profikompakt, svačinku, zvenku láhev s pitím nebo termosku, mikinu nebo pláštěnku atd. Z nabídky Maxpedition mne zaujaly dva modely: 

- Entity, 9 litrů: https://www.armed.eu/cs/taska-pres-rameno-maxpedition-entity-small-ash/?gclid=Cj0KCQiAxc6PBhCEARIsAH8Hff3XkoVBSQaYBfJD35x6_6TIEew-Ga8fLhw99nCMRE2WayScb8lxLjEaAgS8EALw_wcB

- Veldspar, 8 litrů: https://www.armed.eu/cs/taska-pres-rameno-maxpedition-agr-veldspar-63709/

- No a nebo na jistotu Jumbo (objem 7,5 l), které je ze silnějšího a odolnějšího materiálu, konstrukce je podobná jako u modelu Fatboy. To by pro mne byla sázka na jistotu, ale jak jsem psal výš, zkusil bych možná něco lehce civilnějšího, i když je fakt, že Jumbo v černé barvě není žádný extra military drsňák a mohl by se nosit i do města (navíc mám do města i koženou crossbody tašku): https://www.armed.eu/cs/brasna-pres-rameno-maxpedition-jumbo-60816/

Můj dotaz je, zda máte někdo zkušenost s uvedenými modely, hlavně Veldspar a Entity, případně mi doporučíte něco jiného, podobného od Maxpeditionu, protože chci zůstat věrný značce? Přidávám foto mé kolekce, plus malé EDC pouzdro, původně na opasek, ale do práce se boule na boku nehodí, tak ho nosím v tašce a nosil bych ho i v nové crossbody tašce.  

 

FB_IMG_1482989883271~01.jpg

16422735_640484499469242_1344279961650721503_o.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj Ivane. Já dlouho laboroval s civilně vypadajícím batohem pro příležitostné CCW, když není záhodno, nebo nutně nutno mít ji na těle a taky pro mě maxpedition byl jedna z top voleb. Nejdřív jsem nosil tohle:

https://www.armed.cz/taska-pres-rameno-maxpedition-agr-valence/ v barvě charcoal a docela spokojenost. Nicméně jsem potom objevil pro mě svatý grál mezi EDC batohy:

https://www.top-armyshop.cz/batoh-entity-16-ccw-enabled-maxpedition-16-l#45699

Už rok ho nosím každý den, nacpu do něj co potřebuji a vypadá naprosto civilně. Koupil jsem ho přímo z Maxpeditionu, takže za polovinu ceny, samozřejmě, že ho do ČR neposílají a jiný batoh už nechci...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám tašku přes rameno od firmy FALCO a je to velikost tak akorát. Dáš tam bouchačku, peněženku, telefon, nějakej pepřák, kudlu a něco malýho. Velikostně je to na tašku přes rameno tak akorát. Větší objem bych si nedovedl ani představit, že bych nosil. Tyhle velký boťohy přes jedno rameno maj akorát výhodu, že si je rychle hodíš na pupek a mužeš v tom něco hledat, jinak v tom nevidim nějaký výhody. Na rychlou chůzi nedejbože běh, bych si to nedovedl představit, jak to tam bude lítat, Když to pořádně naložíš vším možným, tak to bude i těžký a vono se to pronese a bude se to blbě nosit, takže za mě určitě menší baťoh. Já sem to kdysi taky řešil a pořídil si 20l batoh od český firmy v maskáči AČR (jasně ke kvádru to ladit nebude, ale na moje účely max. spokojenost). Prostě menší baťoh se ti bude líp nosit než tahle obluda na boku. :default_smile: 

falco.jpg

Upraveno uživatelem Strocek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tenhle batoh přes jedno rameno má zvláštní oddíl na zbraň, takže se k ní skvěle dostaneš, když si ho přetáhneš na pupek. Vlastně to mají oba sling bagy od Maxpeditionu, co mám. Tašku od Falca mám taky, tu nejcivilnější, černou a vydá se do ní dost. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lenin - díky za tipy, nechci batoh, ale crossbody, tašku přes rameno, resp. křížem přes druhé rameno. Chápu Tvé nadšení pro Maxpedition, já ho používám asi 7 let a zatím jsem nenašel chybu.

Strocek - Tvé Falco je super a je cca velké asi jako můj Fatboy, ale já toho potřebuju občas nosit víc. Klasický menší a kvalitní batoh mám a nosím na delší pěší výlety. Výhodu crossbody vidím v tom, že v místě, kde je třeba dav lidí, mám strach že mi z batohu někdo něco vezme a já se do něj nedostanu bez sundání. Crossbody přesunu dopředu, mám vše pod kontrolou a můžu vytahovat a vkládat věci. Crossbody na těle nepoletuje, má popruh kolem pasu, který se může a nemusí použít. Fatboy nosím třeba na lyže a když ho zafixuju kolem pasu popruhem, ani se nehne a přesto ho mohu blesku rychle přetočit dozadu a zpět, je to velmi komfortní. Když mám kraťasy nebo volnočasové kalhoty bez opasku, mohu mít multitool, nůž nebo zbraň po ruce v tašce přes rameno, třeba Fatboy na to má vyloženě kapsy. Kupodivu ho nosím i na delší jízdy na koloběžce i při dalších aktivitách, kde musí taška dobře sedět na svém místě. Batoh i crossbody mají svůj význam, někdy je lepší to, jindy ono.

Nakonec jsem to včera rozseknul a v prvním kole objednal Jumbo v pískové barvě. Jumbo je větší brácha Fatboye, kterého nosím dlouho. Konstrukce je podobná, vím do čeho jdu a vejde se do něj na volnočasové aktivity co potřebuju, třeba i mikina navíc, kterou už Fatboy nepobral. Někdy budu nosit Fatboy, jindy Jumbo. Objednal jsem k tomu i láhev, civilnější úchytky zipů a nějaké pouzdro na mobil. Jsem na pouzdra a tašky úchyl, fakt si nemůžu pomoci a když mne to popadne, věnuju výběru dlouhý čas a nakonec mám tašky 3 a pouzder 5, pro různé situace:-). Tady to bude podobné, na outdoorové volnočasové aktivity budu střídat Fatboy a Jumbo a civilnější crossbody tašku si ještě nechám projít hlavou - do práce mám pěknou koženou, ale protože mi je občas líto ji tahat na některé volnočasové věci a Fatboy už je zase moc volnočasový, chybějící mezeru vyplním třeba taškou Maxpedition Entity (Lenin má v té modelové řadě batoh a pochvaluje si ho), která se mi jeví jako ideální univerzál do práce i na nepříliš hardcore volnočasové aktivity. Až Jumbo dorazí, napíšu víc.

Díky za rady a tipy, pomohlo mi to ve srovnání myšlenek. Ale i tak by mne zajímal názor na vaše zkušenosti s civilnějšími crossbody i jinými výrobky od Maxpedition. 

0412k_7_detail.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Ivan Lelák napsal:

Lenin - díky za tipy, nechci batoh, ale crossbody, tašku přes rameno, resp. křížem přes druhé rameno. Chápu Tvé nadšení pro Maxpedition, já ho používám asi 7 let a zatím jsem nenašel chybu.

Strocek - Tvé Falco je super a je cca velké asi jako můj Fatboy, ale já toho potřebuju občas nosit víc. Klasický menší a kvalitní batoh mám a nosím na delší pěší výlety. Výhodu crossbody vidím v tom, že v místě, kde je třeba dav lidí, mám strach že mi z batohu někdo něco vezme a já se do něj nedostanu bez sundání. Crossbody přesunu dopředu, mám vše pod kontrolou a můžu vytahovat a vkládat věci. Crossbody na těle nepoletuje, má popruh kolem pasu, který se může a nemusí použít. Fatboy nosím třeba na lyže a když ho zafixuju kolem pasu popruhem, ani se nehne a přesto ho mohu blesku rychle přetočit dozadu a zpět, je to velmi komfortní. Když mám kraťasy nebo volnočasové kalhoty bez opasku, mohu mít multitool, nůž nebo zbraň po ruce v tašce přes rameno, třeba Fatboy na to má vyloženě kapsy. Kupodivu ho nosím i na delší jízdy na koloběžce i při dalších aktivitách, kde musí taška dobře sedět na svém místě. Batoh i crossbody mají svůj význam, někdy je lepší to, jindy ono.

Nakonec jsem to včera rozseknul a v prvním kole objednal Jumbo v pískové barvě. Jumbo je větší brácha Fatboye, kterého nosím dlouho. Konstrukce je podobná, vím do čeho jdu a vejde se do něj na volnočasové aktivity co potřebuju, třeba i mikina navíc, kterou už Fatboy nepobral. Někdy budu nosit Fatboy, jindy Jumbo. Objednal jsem k tomu i láhev, civilnější úchytky zipů a nějaké pouzdro na mobil. Jsem na pouzdra a tašky úchyl, fakt si nemůžu pomoci a když mne to popadne, věnuju výběru dlouhý čas a nakonec mám tašky 3 a pouzder 5, pro různé situace:-). Tady to bude podobné, na outdoorové volnočasové aktivity budu střídat Fatboy a Jumbo a civilnější crossbody tašku si ještě nechám projít hlavou - do práce mám pěknou koženou, ale protože mi je občas líto ji tahat na některé volnočasové věci a Fatboy už je zase moc volnočasový, chybějící mezeru vyplním třeba taškou Maxpedition Entity (Lenin má v té modelové řadě batoh a pochvaluje si ho), která se mi jeví jako ideální univerzál do práce i na nepříliš hardcore volnočasové aktivity. Až Jumbo dorazí, napíšu víc.

Díky za rady a tipy, pomohlo mi to ve srovnání myšlenek. Ale i tak by mne zajímal názor na vaše zkušenosti s civilnějšími crossbody i jinými výrobky od Maxpedition. 

0412k_7_detail.jpg

Tá pekná kožená do práce je určená aj na skryté nosenie? Aká to je? Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 35 minutami, huno napsal:

Tá pekná kožená do práce je určená aj na skryté nosenie? Aká to je? Díky.

Není, já už zbraň nosím jen občas. Je to taková normální kožená taška přes rameno z Elegy, dostal jsem ji k Vánocům.

69400svhneda3.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...