Přejít na obsah

EDC | Every Day Carry


Maxel

Doporučené příspěvky

Máme doma tuto https://www.hanibal.cz/thermos-mountain-ffx-900ml_z17838/#3781 

Nemám moc zkušeností s jinými, ale je super, neuvěřitelně dlouho udrží horkou vodu.. 

Brali jsme ji hlavně když kvůli malé, když jsme chodili na výlety, kde nebyla vždy možnost ohřát vodu na mléko :D 

Teď už využívám spíš málo, na kávu nebo čas, když někam jedem.. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 972
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 7 minutami, Dantechno napsal:

Po dlouhém bádání, nakupování a prodávání jsem skončil u toho nejlepšího... emoji23.png. Stanley Master Series.

https://www.stanley1913.com/collections/master-series

Mám celou sbírku :

429f23814a778a01d3be5c0cedbffb47.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

No ty vole! :lol2:

Toto forum ma blahodarny vplyv...

...na ekonomiku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 hodinami, Lenin napsal:

Ivanem, oboje, co jsem postoval je sling bag, takže crossbody bag, který se nosí stejně jako tvoje tašky křížem přes tělo. Akorát je na zádech a nebimbá se u boku😉

A jóó, já si toho nevšiml. Ty sling bagy se asi opravdu neklimbají. Ale ani můj Fatboy, resp. Jumbo se neklinká, pokud se použije řemen kolem pasu. A na boku ho nenosím, jen když chci, právě třeba kvůli kapsářům někde v tlačenici. Celá konstrukce a geometrie je udělaná tak, že taška drží na zádech, trochu k jednomu boku, v té poloze je i nošení nejvíc komfortní. Pravda je, že pokud nemám ten popruh kolem pasu, tak třeba na lyžích nebo kolobrndě, kde je člověk v předklonu a hýbe se, by se mi za chvilku taška přesunula dopředu.  S tím popruhem to ale z 90% nehrozí. Sling bag asi na zádech drží jako přibitý. A jak rychle ho přesuneš na bok nebo na břicho, když tam potřebuješ něco dát nebo si něco vzít?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Dantechno napsal:

Po dlouhém bádání, nakupování a prodávání jsem skončil u toho nejlepšího... emoji23.png. Stanley Master Series.

https://www.stanley1913.com/collections/master-series

Mám celou sbírku :

429f23814a778a01d3be5c0cedbffb47.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Moc hezké, mám co dohánět. Mám pár termohrnků, mimochodem jsem si hodně oblíbil ty od Orionu, které dobře těsní, v tašce mohou být klidně naležato nebo i vzhůru nohama a po vyklopení pítka se z toho pije jako brčkem. Mám 2. různé velikosti a na lyže atd. bez toho nevyjíždím. Mám i starou termosku, žádná extra kvalita, ale slouží. K Vánocům jsem dostal malou termosku BMW, ještě jsem ji nevyzkoušel. No ale proč to píšu - všechny termosky a hrnky co mám jsou dnešní konstrukce - dvouplášť, nerez nebo plast. Po pár hodinách už je čaj jen teplý či vlažný. Už jsem si na to zvykl, ale nedávno jsem byl na návštěvě a hostitelka udělala čaj do prastaré (30 let a víc) termokonvice z hnusného plastu, ale uvnitř měla ještě skleněnou dvouplášťovou nádobu s vypumpovaným vzduchem (pokud se nepletu). Čaj dělala navečer, ve 3 ráno byl ještě fakt horký a dopíjeli jsme ho ráno k snídani ještě dost teplý. Dělá se dnes termoska, ve které vydrží nápoj teplý takhle dlouho?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 hodinami, Ivan Lelák napsal:

Když ne ekokůže (souhlasím), tak z čeho? Jaký styl - elegantní, sportovní, military..?

Hele je to vlastně asi jedno. Mokasíny a oblek nenosím, takže styl asi moderní může být i lehce military. Měl jsem kdysi tašku od firmy Strelsson, ale menší tašky přes rameno mně nezaujaly. Je mi asi jedno jestli to bude pravá kůže nebo jiný materiál. Děkuji moc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 26 minutami, Ivan Lelák napsal:

. No ale proč to píšu - všechny termosky a hrnky co mám jsou dnešní konstrukce - dvouplášť, nerez nebo plast. Po pár hodinách už je čaj jen teplý či vlažný. Už jsem si na to zvykl, ale ......

.......

. Dělá se dnes termoska, ve které vydrží nápoj teplý takhle dlouho?

Info k těm termoskam od Stanleyho:

udržuje nápoje horké po dobu až 40 hodin

udržuje nápoje studené po dobu až 35 hodin

ledová tříšť se rozpustí za 6 dní (144 hodin)

 

Tolik info z netu.

Moje osobní zkušenost: dělala mi do toho žena čaj (dělá ho vždycky super horký), termosku jsem zapomněl přes noc venku a bylo pod nulou. Druhý den okolo oběda jsem si ten čaj dal a byl ještě tak horký, že nešel pít...

 

Upraveno uživatelem mAra_
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, semi001 napsal:

Máme doma tuto https://www.hanibal.cz/thermos-mountain-ffx-900ml_z17838/#3781 

Nemám moc zkušeností s jinými, ale je super, neuvěřitelně dlouho udrží horkou vodu.. 

Brali jsme ji hlavně když kvůli malé, když jsme chodili na výlety, kde nebyla vždy možnost ohřát vodu na mléko :D 

Teď už využívám spíš málo, na kávu nebo čas, když někam jedem.. 

Tak to jsem včera objednával stejnou, jen menší.

https://www.hanibal.cz/thermos-mountain-ffx-500ml_z17836/

Jak bylo řečeno, Stanley super, ale na túry radši něco lehčího, tak doufám, že s touhle budu spokojenej. A teplo by měla držet taky dobře, resp. třeba dle tohodle testu nejlíp.

https://outdoorsmagic.com/article/best-thermos-flasks-reviewed/

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, Dantechno napsal:

Po dlouhém bádání, nakupování a prodávání jsem skončil u toho nejlepšího... emoji23.png. Stanley Master Series.

https://www.stanley1913.com/collections/master-series

Mám celou sbírku :

429f23814a778a01d3be5c0cedbffb47.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Veď to je tak na tri životy :D ... inak aj tá polička pod tým je zaujímavá :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, Ivan Lelák napsal:

A jóó, já si toho nevšiml. Ty sling bagy se asi opravdu neklimbají. Ale ani můj Fatboy, resp. Jumbo se neklinká, pokud se použije řemen kolem pasu. A na boku ho nenosím, jen když chci, právě třeba kvůli kapsářům někde v tlačenici. Celá konstrukce a geometrie je udělaná tak, že taška drží na zádech, trochu k jednomu boku, v té poloze je i nošení nejvíc komfortní. Pravda je, že pokud nemám ten popruh kolem pasu, tak třeba na lyžích nebo kolobrndě, kde je člověk v předklonu a hýbe se, by se mi za chvilku taška přesunula dopředu.  S tím popruhem to ale z 90% nehrozí. Sling bag asi na zádech drží jako přibitý. A jak rychle ho přesuneš na bok nebo na břicho, když tam potřebuješ něco dát nebo si něco vzít?

Ivane, právě, že přetočení ze zad na bok je velice rychlé. Bágl na zádech drží dobře a pokud by to přece jen nestačilo, je tam druhý popruh. Já ho ale nepoužívám ani na koloběžce. A když vlezu třeba do MHD, tak si batoh přetočím na bok a mám ho pod kontrolou. 

Tady je hezký video:

A tady je ten druhý, co nosím:

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...