Přejít na obsah

EDC | Every Day Carry


Maxel

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 985
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 18 hodinami, Lenin napsal:

Ivane, právě, že přetočení ze zad na bok je velice rychlé. Bágl na zádech drží dobře a pokud by to přece jen nestačilo, je tam druhý popruh. Já ho ale nepoužívám ani na koloběžce. A když vlezu třeba do MHD, tak si batoh přetočím na bok a mám ho pod kontrolou. 

Tady je hezký video:

A tady je ten druhý, co nosím:

 

Díky za informace. Já jsem pouzdry a taškami posedlý, je to až taková mánie (něco jako hodinky). V "civilu" batoh nenosím, jen tašky přes rameno crossbody. Na pěší výlety mám menší kvalitní batoh se dvěma klasickými popruhy (byl to dárek, značku si nepamatuju, prý je to renomovaný výrobce) ale ty Tvoje vypadají zajímavě a popřemýšlím o doplnění kolekce..:-).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K těm sling batohům: měl jsem hezkej takovej střední, menší Maxpedition, ale šel do hajzlu. I když jsem v něm měl třeba jen svačinu, pití a doutníky, tak na túře cca 20km mě bolely záda. 

Je to fajn do města, díky možnosti přehození dopředu, boční kapsa na kvér byla taky možná pro někoho dobrá - pro mě kravina. Takže jsem se zase rychle vrátil k Boblbee a appendix carry.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlasím s Leninem (tím místním), každý má jiné preference. Já jsem analytik a dospěl jsem k tomu, že pokud mám mít na sobě něco celý den, musí to být na těle symetricky uložené, čili batoh se dvěma ramenními popruhy. Současně ale vnímám nedostatky, čili že nemám batoh pod kontrolou a když do něj chci, musím ho sundat. Tašku přes rameno jsem nosil odjakživa do města a do práce, ale ne křížem přes protilehlé rameno a tím pádem na boku a ne na zádech. A hlavně krátce, ne v řádu hodin. Kouzlo crossbody jsem odhalil až s Maxpedition Fatboy, který je víc na zádech než na boku a i když řemen není symetrický, kupodivu i po několika hodinách je to komfortní a necítím v těle asymetrické namáhání. A když se přidá popruh kolem pasu, drží na místě i na lyžích a kolobrndě. Proto mne docela překvapilo, že slingbag není až tak komfortní, myslel jsem, že proti crossbody je to vyšší level komfortu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já nosil taky tašky přes rameno a doteď nosím, když s sebou beru jen pár nezbytností. Ale na chození do práce a tak preferuji sling bag, pokud potřebuji něco o facku většího. Např. na tablet, snídani a tak. Nebo když jedu někam, kde není nutné mít zbraň v appendix carry. A na tohle mi sling bag vyhovuje víc. Ale je to jen moje volba, nikomu ji nenutím a respektuji, že to nemusí každému vyhovovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 hodinami, Lenin napsal:

Já mám tu větší 10l. Co by tě zajímalo?

Vies co, take kazdodenne nosenie kdekolvek. Paci sa mi, ze vyzera naozaj ako obycajna taska cez plece (narozdiel od napr. Fatboya, ktory je viditelne sportovejsieho charakteru :)). Ale mozno prave to je jej minus. Je podla teba prakticka? Odporucal by si ju, alebo radsej nieco ine? Diky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, huno napsal:

Vies co, take kazdodenne nosenie kdekolvek. Paci sa mi, ze vyzera naozaj ako obycajna taska cez plece (narozdiel od napr. Fatboya, ktory je viditelne sportovejsieho charakteru :)). Ale mozno prave to je jej minus. Je podla teba prakticka? Odporucal by si ju, alebo radsej nieco ine? Diky.

Huno, kupoval jsem ji na každodenní nošení po městě  a je super. Hlavně když nosíš tablet, nebo noťas. Do té větší, co mám já (10l) se přesně vydá notebook 13 palců. I když to tak nemusí vypadat, do přední části se vydá hromada drobností (powerbanka, Raptor, TQ, kabely...) a i když je bágl plný, zachovává si plochý tvar. A oddíl na nošení pistole je i při plném batohu krásně přístupný. měl jsem trochu strach z popruhu, že bude řezat do ramene a do krku, ale není to pravda, je to opravdu pohodlné. Nicméně třeba láhev s pitím se tam vydá tak max 1l, ale na město to stačí. A vypadá opravdu hodně civilně, prostě jako batoh na notebook.

Na předchozí stránce jsem dával dvě videa na sling bagy, které teď střídám, tak se podívej. Jestli chceš tu menší variantu na 7l, tak tu jsem nezkoušel, ale asi bude taky good. Pokud se pohybuješ v Praze, přes týden tam bývám, o víkendech v Brně, tak se múžeš na bágl podívat a zkusit si ho, abys věděl co a jak...

A za mě výbornej batůžek na procházky do přírody je:

https://www.armed.cz/taska-pres-rameno-brandit-us-cooper/

Byl se mnou i pracovně v zahraničí, je fakt pohodlný, kvalitně udělaný a za tu cenu opravdu obrovská užitná hodnota. Na zádech sedí skvěle. Nicméně na nošení po městě je moc military a už trochu křičí, takže proto jsem kupoval Maxpedition.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dělají 250, 350ml a i 0,5l, takže ho budeš muset nakonec koupit 🙂

PS: já mám 350ml na velký kafe 🙂, hlavní výhoda je, že mi odpadlo šroubování víčka, což třeba v autě je paráda. 

Upraveno uživatelem moco
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, Lenin napsal:

Huno, kupoval jsem ji na každodenní nošení po městě  a je super. Hlavně když nosíš tablet, nebo noťas. Do té větší, co mám já (10l) se přesně vydá notebook 13 palců. I když to tak nemusí vypadat, do přední části se vydá hromada drobností (powerbanka, Raptor, TQ, kabely...) a i když je bágl plný, zachovává si plochý tvar. A oddíl na nošení pistole je i při plném batohu krásně přístupný. měl jsem trochu strach z popruhu, že bude řezat do ramene a do krku, ale není to pravda, je to opravdu pohodlné. Nicméně třeba láhev s pitím se tam vydá tak max 1l, ale na město to stačí. A vypadá opravdu hodně civilně, prostě jako batoh na notebook.

Na předchozí stránce jsem dával dvě videa na sling bagy, které teď střídám, tak se podívej. Jestli chceš tu menší variantu na 7l, tak tu jsem nezkoušel, ale asi bude taky good. Pokud se pohybuješ v Praze, přes týden tam bývám, o víkendech v Brně, tak se múžeš na bágl podívat a zkusit si ho, abys věděl co a jak...

A za mě výbornej batůžek na procházky do přírody je:

https://www.armed.cz/taska-pres-rameno-brandit-us-cooper/

Byl se mnou i pracovně v zahraničí, je fakt pohodlný, kvalitně udělaný a za tu cenu opravdu obrovská užitná hodnota. Na zádech sedí skvěle. Nicméně na nošení po městě je moc military a už trochu křičí, takže proto jsem kupoval Maxpedition.

Dakujem. A jasne, kukal som videa aj tieto, co si tu daval, aj “zopar” dalsich. Ok, tym padom zvazim ci 7l alebo 10l. Obe maju pre a proti, ale v poslednej dobe notas nosim pomenej…

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...